Jump to content

Gotovinska isplata


ninanana

Preporučene objave

Ukoliko je ovrha na plaći putem Fine,  može li se od poslodavca zatražiti putem Vlastitog zahtjeva, isplata regresa, božićnice i sl., u gotovini,  do neoporeziovg dijela?

Kao što znamo, čim bi isto sjelo na račun, nestalo bi. 

Iz tumačenja Ministarstva financija,  ja sam zaključila da je isplata "na ruke" legalna.

Koliko čitam, zaključila sam da je zakonski dozvoljeno. Zanima me je li netko to realizirao u praksi? 

 

Pozdrav svima, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, ninanana je napisao:

Iz tumačenja Ministarstva financija,  ja sam zaključila da je isplata "na ruke" legalna.

Ministarstvo financija zanima tijek novca pa ako vaš poslodavac isplaćuje novac na žiro račun i može ga dalje u gotovini prosljediti vama.

Stvar je volje poslodavca i vašeg sporazuma sa njim.

Osobno sam imao iskustvo prije par godina, da mi se svota koja je iznad min.primanja isplaćivala u gotovini. 

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , ninanana je napisao:

Ukoliko je ovrha na plaći putem Fine,  može li se od poslodavca zatražiti putem Vlastitog zahtjeva, isplata regresa, božićnice i sl., u gotovini,  do neoporeziovg dijela?

Ovrhu na plaći ne provodi Fina. Za točan odgovor na Vaše pitanje, vrlo je bitno razlikovati, je li kod Vas u pitanju ovrha na temelju rješenja o ovrsi koje se odnosi samo na plaću ili se radi o rješenju o ovrsi javnog bilježnika općenito na imovini ili na plaći i drugim stalnim primanjima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, ninanana je napisao:

Ukoliko je ovrha na plaći putem Fine,

Ako je ovrhovoditelj zatražio ovrhu novčanih sredstava preko fine, vi možete otvoriti zaštićeni račun i broj računa dostaviti poslodavcu koji će vašu plaću usmjeriti na taj račun a samo trećinu ili četvrtinu (ovisno o primanjima) na račun kojeg ovrhovoditelj ovršava.

Meni se plaća isplaćivala u gotovini prije par godina, samo neki dio preko platne liste. Kako je to poslodavac rješavao ne znam, ali moguće je, ovisno o vašem odnosu sa njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Možete vi zatražiti od poslodavca da vam isplati božićnicu na ruke, međutim ako poslodavac vec vrši ovrhu na primanjima ili uplaćuje na zaštićeni račun i blokirani, tada svaki iznos koji je podložan ovrsi mora ići na ovrhu, da li direktno ovrhovoditelju ili na blokirani račun. Znači može vam na ruke dati smo ono što bi vam mogao uplatiti i na zaštićeni račun, a to božićnica recimo nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija