Jump to content

Skrbnistvo


Mig2014

Preporučene objave

Ljep pozdrav trebam savjet, pomoc, hvala. Sada ce biti godina dana kako sam odselila od supruga koji me varao imamo jedno djete od 4 god... Ja sam doselila kod svojih roditelja medutim uvjek mi je govorio da cemo se pomiriti i davao mi laznu nadu, sin od 4 godine se tesko privikao na drugi dom pa smo se dogovorili da je kod njega i kod mene prema dogovoru i vidjela sam na njemu velike promjene djete je sretno zadovoljno ide u vrtic. Sad kad smo bili na obiteljskoj medijaciji ja sam se slozila sa time da djete i dalje bude kod njega i to potpisala na sto je on meni rekao da si ga uzmem kada i koliko pozelim da nema problema... No sve se izokrenilo ne zeli mi ga dati samo svaki drugi vikend... Moje pitanje je dali ima sanse da vratim svoje djete i kako molim vas ocajna sam hvala unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morali bismo znati što ste točno potpisali: vjerojatno Plan zajedničke skrbi o djetetu, kojim ste pristali na to da dijete živi s ocem, a da ga vi viđate prema unaprijed određenom rasporedu? Vjerovali ste bivšem suprugu na riječ da će i dalje biti prema dogovoru, a on je sad odlučio da će postupati prema tom Planu? 

Ako je tako, onda jedan plan mora zamijeniti drugi, novi plan zajedničke skrbi, ali o tome će biti moguće više reći kad otklonite dvojbe oko toga što ste to ustvari potpisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Morali bismo znati što ste točno potpisali: vjerojatno Plan zajedničke skrbi o djetetu, kojim ste pristali na to da dijete živi s ocem, a da ga vi viđate prema unaprijed određenom rasporedu? Vjerovali ste bivšem suprugu na riječ da će i dalje biti prema dogovoru, a on je sad odlučio da će postupati prema tom Planu? 

Ako je tako, onda jedan plan mora zamijeniti drugi, novi plan zajedničke skrbi, ali o tome će biti moguće više reći kad otklonite dvojbe oko toga što ste to ustvari potpisali.

Da to sam potpisala i sada me zanima kako da to promjenim jer na toj zadnjoj medijaciji je gda rekla da je to sad to da imamo samo jedno rociste na sudu i to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete na sudu izjaviti da odustajete od potpisanog plana i da želite da bude određeno da dijete živi s Vama i da viđa oca samo vikendima. Sud tada neće potvrditi taj plan, a Vi ćete morati pokrenuti novu obiteljsku medijaciju i predlagati drugačije rješenje. Ono što Vam mogu općenito reći jest da uvijek morate u pisanom obliku potpisivati ono kako jest u stvarnosti, jer inače Vam se dogodi ovakva situacija na kakvu ste naletjeli: pouzdali ste se u bivšeg supruga da će se držati usmenog dogovora, a na papir ste stavili nešto drugo, i on se onda pozvao ne na ono što ste se dogovorili, nego na ono što je na papiru, na što on svakako ima pravo.

Ako mislite da nećete moći sami, svakako Vam savjetujem da angažirate odvjetnika da Vas zastupa, a ako ga si ne možete priuštiti jer nemate adekvatnu imovinu ili prihode, možda možete ostvariti pravo na besplatnu pravnu pomoć ako podnesete zahtjev za BPP u uredu državne uprave u Vašoj županiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija