Jump to content

Nagodba o otplati duga u cijelosti,svea ekonomi


Jure2010

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Mislim da je tema već bila ali kako nisam dobio konkretne informacije molim sve koji ih mogu dati da se jave.

Stupio sam u kontak sa svea ekonomi radi dogovora o otplati dugovanja kojeg su otkupili od zabe, komunikacija se odvijala putem maila i na kraju su ponudili jednokratnu otplatu duga iznosom koji je meni prihvatljiv i koji je u biti realan iznos mog duga.

Zanima me na koji način to sve izvesti do uplate a da me ne prevare i da na kraju nakon uplate pozamasne svote novca budem opet dužan.sto treba tražiti od njih prije uplate da bih bio siguran da će se dug smatrati otplacenim nakon uplate dogovorenog iznosa?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kredit je iz 2010 god,bila je ovrha od zabe nešto su se naplaćivali preko fine kad sam povremeno imao plaću na račun ali to je sve bilo prije 5,6 godina od tad nisam u Hrvatskoj,nedavno tek dopis od svea da su otkupili i da se njima trebam obratiti oko dogovora što sam i napravio,oni su prvo meni počeli slati račune i pozive na dogovor

 

uređeno: od Jure2010
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ovdje imate i ustup duga cesijom, svakako prije uplate bi ovo trebali staviti u pismenu formu i ovjeriti kod javnog bilježnika. Osim što bi trebalo biti jasno naznačeno da se po uplati traženog iznosa potraživanje ima smatrati podmireno, jer je preostali dio duga sporazumno na ovaj način otpisan, također bi trebalo naglasiti da se po uplati traženog iznosa oni obvezuju povući sve pokrenute ovršne postupke na temelju ove osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Menu je gospođa iz te agencije rekla da će mi oni dati pisanu potvrdu kojom se potvrđuje da će po uplati s moje strane biti podmirena sva moja dugovanja prema njima i da će ostatak duga,kako je ona to rekla,stornirati.nije spominjala javnog bilježnika...ako mi daju samo tu nekakvu svoju internu potvrdu,da li je takvo nešto pravno obvezujuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Jure2010 je napisao:

Kredit je iz 2010 god,bila je ovrha od zabe nešto su se naplaćivali preko fine kad sam povremeno

 

prije 9 sati , Jure2010 je napisao:

Stupio sam u kontak sa svea ekonomi radi dogovora o otplati dugovanja kojeg su otkupili od zabe,

uglavnom pripazi da nemaš još nekih dugova kod zabe,odnosno da su oni sve otkupili..zna se dogoditi npr da netko ima dva duga kod banke ,pa jedan otkupe ,a druge ne..i slično...

ako je to u redu,onda

prije 2 sati , Jure2010 je napisao:

Menu je gospođa iz te agencije rekla da će mi oni dati pisanu potvrdu kojom se potvrđuje da će po uplati s moje strane biti podmirena sva moja dugovanja prema njima i da će ostatak duga,kako je ona to rekla,stornirati.nije spominjala javnog bilježnika...ako mi daju samo tu nekakvu svoju internu potvrdu,da li je takvo nešto pravno obvezujuće?

bit će to ok...ako je to njihov službeni dokument gdje ti predlažu ovo što navodiš i način i račun za uplatiti...

a ne bi bilo loše da im spomeneš i da navedu što je predložila

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

također bi trebalo naglasiti da se po uplati traženog iznosa oni obvezuju povući sve pokrenute ovršne postupke na temelju ove osnove.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Jure2010 je napisao:

ako mi daju samo tu nekakvu svoju internu potvrdu,da li je takvo nešto pravno obvezujuće

Možete proći i samo sa njihovom potvrdom, ali neka onda u njoj jasno navedu koje potraživanje se smatra podmireno tj. po kojom ovršnom ispravom. Ukoliko se oni ne povuku iz pokrenutih ovršnih postupaka, onda možete i sami u tim postupcima poslati ovaku potvrdu koja će dovesti do obustave. Iz prakse nemam iskustva da je netko na ovaj način podmirio duga, a da su ga oni nastavili potraživati tj. da su ga prevarili, tako da sam mišljenja da Vam je najbolje to što prije okončati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija