Jump to content

29. 11.


anonimno

Preporučene objave

Da se malo odmoriš, kažeš.

 

sime, k nozni, budi dobar i dobices keks...

 

 

ej republiko na sto smo spali... sime, kolka mirovina? jel te ptsp pegla? a ####no, probusilo te nije, al si pastetu vidio, tamo negdje na 1000 metara... sime, malo je 5 iljada, 10 majku mu 10 za nese heroje! i stan! za sve invalide stan! u zagrebu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i stan! za sve invalide stan! u zagrebu!

 

kurve civilne, di je podrska za nase pobrkane momke? ha? ha?

 

a jebote da nema mrljavca nitko ne bi mirovinu znao izvuc....

 

ihaj republiko, gledaj moralnu bijedu... vidi momaka, to su nasi hrabri, zestoki i ponosni momci...tko izvuce penziju taj je car....

 

nije za smijat se, za plakat je...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja mislim da je za plakat što se događa braniteljima pa sam se zato i zaustavio.

 

sime, predrasude imas, to ti dnevnik htv-a tamo negdje iz 93 objasnio sto je to "branitelj"...

 

nije ti to sime bilo bas tako romanticno kako rekose, vjeruje meni, znam ti ja ponesto o tome, ne iz dnevnika...

 

ali sime, dan republike, filing mi kvaris sime, ljut sam na tebe! slavi sime, radostan budi!

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odi spavat, sretno sa mirovinom !

 

hajde sime, kakva mirovina, sta je tebi?!

 

ajmo mi na pravo, dok smo slavili dan republike, jel, u to vrijeme, ono tuziteljstvo koje nije bilo kao ovo dansnje, koje je, jel, vic, ukras, tako nesto...osim autoriteta i ovasti imalo je i kadrove... nobilo je, kao tuzitelj u ime republike, artukovicu, zasluzeno (po mom "pravnom misljenju") predlozio i dobio - smrtnu.

 

starcu naravno nikada smrtnu nisu izvrsili, umro je prirodnom, ali, princip je vazan, ako si to napravio, drustvo ne zeli da egzistiras, zivotnjo, nisi vrijedan suzivota sa ljudima.

 

sime, sto ti mislis o teme, je li to ispravno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije sve crno niti bijelo. A kad si mi spomenuo goli otok nisam se nešto oduševio, a ako misliš na princip osude kriminala, mogli bi se naći na pola puta.

 

Pravo i pravda ? Mislim da ne treba trošit vrijeme. U ta vremena bilo je i onih koji su ležali za gluposti po par godina.

 

Nobilo koji je sigurno dobar odvjetnik danas je na drugoj strani bare.

 

Princip je takav da će se generacijama mijenjati stavovi o pravom i krivom, a o tome možemo učit samo svoju djecu jer se za naših života to neće promijeniti. Prvo ljudi trebaju imat petlju, a ona je zajebana stvar ako nije spojena sa poštenjem.

 

Oko takvih stvari ne treba se previše zamarat u glavi, već se treba borit svim dopuštenim sredstvima. Šta ti vrijedi da vlastitu djecu pumpaš sa frustracijama o nepravdi umjesto da im pokažeš kako se treba borit na ispravan način. A djeca su ono što ostavljaš iza sebe kao žive spomenike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto ti mislis o teme

 

buduci da su u caffeu uveli obaveznu registraciju, zloupotrijebio bih ovaj poforum i referirao se na caffe-ovu temu pravo&medicina:

 

povlacim sve sto sam rekao oko sudackog posla i njegove pod/pre - placenosti; svatko tko ima zeludac da u tom cumezu i smecu prokaze sebe kao onoga koji je amenovao sve ono sto se amenovalo, a buduci da nije pozvan na kaznenu odgovornost, a kamoli osudjen zasluzuje barem dva puta vecu placu od lijecnika, svakog, u kompletu s dezurstvima.

 

naime, potpisati takva smeca, pa poslije toga probati onako mirno i bez savjesti zaspati, to doista mogu samo rijetli... buduci da su rijetki, a cini se i trazeni - treba ih i platiti. puno platiti (name ih puno, odu li oni, doci ce neki prosjecno moralni, izgubit cemo kadrove)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nobilo koji je sigurno dobar odvjetnik danas je na drugoj strani bare.

 

nije, s ove je strane bare, ali vise ne radi za republiku (ciji dan slavimo) nego ubija u pojam politicki podobne koji su zasjeli na sudacka mjesta ekspresno zavrsavajuci fakultete jer je trebalo nekako zamijeniti one sposobne koji su se drzali (losih) zakona i slali po robijama pola sabora...

 

nije dobar posao napravljen, pola bivseg tuziteljstva je u odvjetnistvu - ne drzavnom nego onom pravom, ekspresno diplomirani pravnici koji ne znaju ispravno niti rok za zalbu izracunati (nije vic, ustavni sud ima ihaj takvih), a koji su na zalost suci, nisu kadri parirati staroj, educiranoj gardi i onda imamo i kutlu na slobodi zato sto je guska prekoracila optuzbu...

 

jebote, sudi kutli i prekoraci optuzbu, to je sudac u rh... nije dobro, ne nikako nije dobro...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sudi kutli i prekoraci optuzbu, to je sudac u rh... nije dobro, ne nikako nije dobro

 

i osim sto nije dobro, glupacu nitko ne moze pozvati na bilo kakvu odgovornost... katastrofa, uzas, prekoracila optuzbu, kutle van, a takva tuka, glupaca, tko joj diplomu dade jos je vise kriv nego ona... i onaj navodni pravosudni, fol neki zestoki ispi, jedno vrijeme su i dr.iuri bili s tim kurcem... e ona ce suditi i dalje...ma ne suditi, za kalvarijom sa kutlom ona je jos i placu dobila...

 

e, republiko....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E vidiš, o educiranim ljudima bi se dalo raspravljati. To je problem sustava koji školuje ljude i obučava ih.

 

Pitaj odvjetnike koji primaju vježbenike u urede što su ih naučili prije nego što su im dali posao i da li su im uopće pružili priliku da nauče nešto osim šetanja po gruntovnicama i sličnih stvari. Takvi izlaze, ne svojom krivnjom, na državne ispite pa ih se prisiljava da nauče čuda u 2 mjeseca i polože državni, a isti te kasnije brane ili optužuju. A preko takvih mladih ljudi se lome frustracije ovog društva. Konkretno, od njih se očekuje da ulaze u takve detalje dok od tih detalja ne vide bitno nit ne nauče razlikovati isto od nebitnog. Sva sreća da ima još pametnih ljudi koji ispituju i koji to razumiju.

 

Naravno da nisu kadri parirati staroj gardi koja je pekla zanat u drugim okolnostima, ali nije pravo samo kazneno. Ima i mladih "fajtera".

 

U ljude treba ulagati, kao i u vlastitu djecu. A to je najteže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da zaključim jer idem,

 

Ne bi se složio sa tim oko pravosudnog, to su mi kolege pa znam kroz šta se prolazi da bi se to položilo.

 

Ponavljam, preko svih tih mladih ljudi lome se frustracije društva i velika očekivanja dok se u iste ne ulaže srazmjerno s onime što bi oni kasnije trebali zastupati i težinom odgovornosti koju bi trebali nositi.

 

Najlakše je pljunuti na sve ali onda koji je izlaz ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija