Jump to content

Prekršaj u inozemstvu


markozgb

Preporučene objave

Živim u Njemačkoj i oduzeta mi je vozačka dozvola prije 2 mjeseca zbog vožnje u alkoholiziranom stanju.Hrvatsku vozačku sam preveo 2014 godine na Njemačku koju su mi oduzeli prije 2 mjeseca.Ja se odjavljujem iz Njemačke 15.12.2021 i vraćam se za Hrvatsku.Zanima me dali mogu tražiti svoju Hrvatsku vozačku dozvolu da mi je vrate koja je deponirana u Hrvatskoj

p.s.prijavljen sam u Hrvatskoj

Na odgovoru unaprijed zahvaljujem

Želja 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,Ja nemogu dati Njemačku jer mi je oduzeta prilikom kontrole i nije više vraćena.A u Hrvatskoj u sistemu mi piše da je moja Hrvatska vozačka zamijenjena 2014 za Njemačku itd…A ako želim polagati ponovo isto mi piše da ja već imam vozačku 

Nije mi jasno šta da radim..!

A u međuvremenu sam se i odjavio iz Njemačke 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, sivko je napisao:

Znamo da je ne možeš dat ali nećeš dobit ni našu dok ne doneseš stranu.Njih ne interesira što si se odjavio.

A dali postoji mogućnost da izvadim uvjerenje da sam položio u Hrvatskoj i da na osnovu tog uvjerenja izvadim novu HR vozačku.Jer ja ipak nemam zabranu za hrvatsku a i nije mi ni oduzete od strane Hrvatske policije

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 09. 2019. at 6:59, sivko je napisao:

 

Drugo je da prijaviš gubitak pa ovdje napraviš novu a ako je švabe pošalju našima riskiraš kaznenu prijavu.

Gubitak VD ne smije prijaviti jer Njemačka će kad-tad poslati vozačku u RH MUP i onda kada vide da je prijavio da je izgubio VD će dobiti kaznenu prijavu za davanje lažnog iskaza. 
Molim Vas (sivko) da pazite kakve prijedloge dajete članovima, u suprotnom biste mogli biti suspendirani sukladno pravilniku foruma. 

Na 21. 09. 2019. at 6:59, sivko je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav svima!Imam jedno pitanje a tiče se vozacke dozvole.Ja sam u Njemackoj 8 godina,a sin mi se pridruzio prije 3 godine,ali bio mi kod mene par mjeseci pa bi opet otisao malo u Hrvatsku,i tako u vise navrata.Uglavnom u tom periodu dok je bio dole u Hrvatskoj polozio je vozacki.E sad ima Problem ovdje jer ga je zaustavila policija i rekli su mu da nesmije voziti ovdje u Njemackoj jer je polagao u Hrvatskoj,a ovdje je bio vec prijavljen.Sta nam je sada ciniti?

uređeno: od Semsa Josic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Semsa Josic je napisao:

Pozdrav svima!Imam jedno pitanje a tiče se vozacke dozvole.Ja sam u Njemackoj 8 godina,a sin mi se pridruzio prije 3 godine,ali bio mi kod mene par mjeseci pa bi opet otisao malo u Hrvatsku,i tako u vise navrata.Uglavnom u tom periodu dok je bio dole u Hrvatskoj polozio je vozacki.E sad ima Problem ovdje jer ga je zaustavila policija i rekli su mu da nesmije voziti ovdje u Njemackoj jer je polagao u Hrvatskoj,a ovdje je bio vec prijavljen.Sta nam je sada ciniti?

Krivo ste razumjeli. Ne može voziti jer nije prepisao vozačku (predao hrvatsku a uzeo njemačku), a ne zato jer je položio u hrvatskoj.

Njemačka daje rok od 6 mjeseci za prijepis vozačke, svaka vožnja nakon toga je kod njih kazneno djelo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Iustitia_ZD je napisao:

Krivo ste razumjeli. Ne može voziti jer nije prepisao vozačku (predao hrvatsku a uzeo njemačku), a ne zato jer je položio u hrvatskoj.

Njemačka daje rok od 6 mjeseci za prijepis vozačke, svaka vožnja nakon toga je kod njih kazneno djelo

Pozdrav

nije točno da Njemačka daje rok Hrvatima rok od 6 mjeseci jer smo mi EU.A to znači da je automatski priznata u cijeloj EU

Znači netreba nikakav prijevod VD

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Poštovanje kolege-kolegice ovako izgubio sam 29.8 vozačku radi tog sto komisija prijavio da sam ga udario na parkingu te pobjegao a parkirno ispred ulaza svog 10metara od njegovog auta, no naravno nisam udario, policija mi dosla nakon4sata, i krbavski me dok se nisam posvadi sa njima te su mi uzimali alkohol i napuho  sam 0.56 u Njemačkoj je to 1.12 ...

I oduzeli mi vozačku sad je prošlo 1godim i dva mj nisam se pojavio na sudu no oni nisu poslali vozačku u hrv jos neznam di je vozačka napustio sam njemačku prije 6mj. Navodno kad sam zvao da imam sud u 11mj, ali papira i poziva nazalost nemam, kako i kog da zovem da mi barem vrate vozačku i potpisati cu na dozivotnu zabranu njemačkoj da vozim sam da mi dokument vrate ??

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Prošlog studenog bio sam u Njemačkoj i snimila me kamera. Uglavnom, situacija je bila sljedeća: vozio sam autoputom na dionici na kojoj nema ograničenja, te sam vozio negdje 150. Vidio sam znak početka ograničenja od 100 i počeo sam kočiti, no kako sam bio u preticajnoj traci, nisam to činio prenaglo, da ne ugrozim ostale sudionike iza sebe. Uglavnom, u odsjek s ograničenjem ušao sam vozeći negdje 127 km/h, a kamera se nalazila na samom početku odsjeka i naravno da je ona registrirala da vozim prebrzo.

Kaznu mi šalju nekih mjesec i pol kasnije, preporučeno i na hrvatskome. Ja se žalim, navodim ovo što sam i ovdje napisao, kažem "ne poričem da se vozilo kretalo brže od ograničenja, ali to je bila inercija kočenja, dakle nije bilo prekršaja; stoga vas molim da uzmete u obzir tu činjenicu i riješite taj spor na obostrano zadovoljstvo". Šaljem im to preko elektroničkog obrasca na njihovoj stranici, na njemačkome. No obrazac ne funkcionira. Šaljem im potom poštom, zadnji dan unutar roka od dva tjedna nakon prijema. Oni odgovaraju da je moja žalba nevažeća jer nije stigla u roku. Sa spremnom potvrdom o predaji pošiljke provjeravam njihovo prvo pismo i shvaćam da tamo piše (ali samo na njemačkome) da je rok za žalbu koncipiran tako da pismo mora njima stići unutar dva tjedna - što znači da sam praktički u milosti pošte (OK, realno, ja jesam poslao zadnji dan i to nikako nije moglo doći dotada, ali uz HP-ovu brzinu ne bih bio siguran ni ranije).

Ponovno se žalim, navodeći da sam pokušao poslati žalbu preko navedenog obrasca na njihovoj stranici koji ne radi, te da se ne smatram odgovornim za to, kao ni za brzinu pošte i da ih molim da se ne pozivaju na proceduralne pogreške, nego da se drže merituma, a taj je da prekršaja nije bilo. Oni mi opet šalju odgovor, da je sud razmotrio moju drugu žalbu i odbacio je kao neutemeljenu i naplaćuju mi sudske troškove, koje ja plaćam (jer to ne mogu osporiti da se postupak dogodio).

Danas mi dolazi pismo da imam tjedan dana za platiti iznos (koji je sada sa 128 narastao na 134 eura), jer bih u protivnome mogao imati neugodnosti. Napominjem da se sva komunikacija osim prvog pisma odvija na njemačkome, koji ja mogu razumjeti uz pomoć rječnika (učio sam ga 4 godine u srednjoj), ali ne mogu na tom jeziku adekvatno voditi pravnu komunikaciju.

Moje je pitanje - ako ne platim kaznu, što mogu očekivati? Hoće li oni ići to naplaćivati preko Hrvatske (jer je iznos preko 70€), ili će se nadati da će me opet uhvatiti u Njemačkoj i tada mi to naplatiti? Znam što kaže zakon, no mene zanima kolike su šanse da se ta kazna stvarno naplati? Napominjem da bih svakako htio izbjeći plaćanje kazne koju smatram neutemeljenom s obzirom na iznesene činjenice. Ne osjećam se krivim, poštivao sam ograničenje, i to bi se i utvrdilo samo da je kamera bila smještena 500 metara kasnije.

Također, mogu li me oni kazniti i u slučaju ulaska u Njemačku nekim drugim putem ili drugim automobilom? Tj. bih li iduće tri i pol godine trebao zaobilaziti Njemačku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav..pitanje..prijeti mi oduzimanje(njemacke vozacke) ako ne polozim mpu..prebivaliste mi je u hr,a boraviste u de..tako sam i prijavljen i u mup-u...mene sad zanima dali ja mogu otici u hr i podignuti hr vozcku,ako mogu,sta trebam napravit..znam da nemogu voziti s hr vozackom po de(ako je opet izvadim u hr,hr vozacku)...prije cca. 2g. imao sam staru hr vozacku(rozu) koja mi je bila istekla,pa sam je zamjenio u de za njihovu,a svabe su uzeli tu staru(rozu)..pa sad neznam dal su je oni poslali natrag u hr ili ja moram ici kod njih trazit da mi daju tu staru rozu natrag kao neki dokaz da sam imao vozacku..hvala svima na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav..pitanje..prijeti mi oduzimanje(njemačke vozačke) ako ne polozim mpu..prebivalište mi je u hr,a boravište u de..tako sam i prijavljen i u mup-u...mene sad zanima dali ja mogu otići u hr kada mi švabe oduzmu njihovu vozačku(de) i podignuti u hr  ponovo vozačku(hr)..ako mogu,šta trebam napravit..znam da nemogu voziti s hr vozačkom po de(ako je opet izvadim u hr,hr vozačku) radi švabaske zabrane,jer je to kod njih kazneni prekršaj...prije cca. 2g. imao sam staru hr vozačku(rozu) koja mi je bila istekla,pa sam je zamjenio u de za njihovu,a švabe su uzeli tu staru(rozu)..pa sad ja neznam dal su je oni poslali natrag u hr ili ja moram ići kod njih trazit da mi daju tu staru rozu natrag kao neki dokaz da sam imao vozačku(radi kategorija) kad dodem u hr za ponovno izdavanje hr vozačke..hvala svima na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 05. 2023. u 23:52, Dubiozav84 je napisao:

hvala na odg..ali ne razumijem kako cu priložit njemačku vozačku(za zamjenu,za hr vozačku)ako mi je švabe oduzmu..jer kada mi švabe oduzmu de(vozačku),ja imam onda zabranu vožnje samo u de..a van njemačke ja nemam zabranu vožnje,što znači da mogu vozit,al nemam vozačku da vozim..pa me zanima kako da izvadim hr vozačku,ako nemam njemačku da priložim..hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Postovani,

Ljubazno Vas molim za informaciju u slucaju kad hrvatski drzavljanin upravlja vozilom s talijanskom tablicom, npr. ja zivim u Italiji i u posjet  mi je stigla sestra iz Hrvatske, vozila je auto mog supruga i prosla je kroz crveno na semaforu. Nakon 2 mjeseca na talijansku kucnu adresu mi stize preporucena posta u kojoj stoji da je vozilo i osoba za koju se traze podaci pocinila prometni prekrsaj koji se kaznjava s 131 euro i 6 negativnih bodova po talijanskom zakonu. Postoji foto dokumentacija i metoda/podaci o uredjaju kojim se utvrdio prekrsaj. U ovom slucaju koja ce kazna primjeniti u Italiji tj. u Hrvatskoj za hrvatskog drzavljanina koji ne zivi u Italiji?

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Ljubazno Vas molim za informaciju u slucaju kad hrvatski drzavljanin upravlja vozilom s talijanskom tablicom, npr. ja zivim u Italiji i u posjet  mi je stigla sestra iz Hrvatske, vozila je auto mog supruga i prosla je kroz crveno na semaforu. Nakon 2 mjeseca na talijansku kucnu adresu mi stize preporucena posta u kojoj stoji da je vozilo i osoba za koju se trebaju dati podaci pocinila prometni prekrsaj koji se kaznjava s 131 euro i 6 negativnih bodova po talijanskom zakonu. Postoji foto dokumentacija i metoda/podaci o uredjaju kojim se utvrdio prekrsaj. U ovom slucaju koja ce se kazna primjeniti u Italiji tj. u Hrvatskoj za hrvatskog drzavljanina koji ne zivi u Italiji?

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnjih godinu dana mi na kućnu adresu dolaze opomene za neplaćanje cestarine u Italiji iz 2015 godine gdje traže plaćanje u iznosu od 140€. Zbilja sam tada i prošao tom rutom, te koliko se sjećam, nije bilo nikakvih problema ni upozorenja da kartica nije prošla. Naravno, potvrdu odavno nemam, a opomene sam počeo dobivati prije tek godinu dana.

Za autoceste Italija, tu uslugu vrši neka firma Nivi, te sam našao nekoliko članaka po portalima da se to našim ljudima masovno šalje (po par tisuća pojedinaca). Problem je što nigdje nisam naletio na kakav koristan podatak o legalnosti i legitimnosti ovakvog postupka. Čak i da jesam nekako odgovoran za nekakav propust, zar ne postoji nekakva zastara? Također je zanimljiva činjenica da nemaju registrirano mjesto ulaska na autocestu, a izlaz imaju. To mi ukazuje na nekakvu grešku u sustavu nadzora. Suludo mi je da nakon toliko godina ja moram dokazivati da sam platio, umjesto da je teret dokazivanja na njima koji me optužuju. Šta bi trebao čuvati sve tickete sa svih autocesta koje ikada prođem? Koliko dugo?

Ima li tko slično iskustvo, i što ste učinili? Za sada ih ignoriram iako u opomenama piše da imam rok od 15 dana da platim ili će se poduzeti mjere, citiram "povjeriti spis dopisniku u vašoj zemlji da izvrši aktivnosti usmjerene na utvrđivanje njezine kreditne sposobnosti kod nadležnog pravosudnog tijela". Svaki put do sada su samo slali opet nakon par mjeseci i nikome ništa.

Inače, cijeli dopis mi je loš i djeluje kao da je provučen kroz Google translate.

Zanima me, je li ovo pokušaj tipa "ako prođe, prođe" ili ima zakonske osnove? Ukoliko ima, zar ne postoji nekakva zastara nakon 7 godina (sada već 8)? Ukoliko zastare nema, što ako ne platim, tj. mogu li me ovršiti?

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nesreca je bila u Njemackoj,ali nemam boraviste ovdje radim preko hrv firme vec je proslo 4mjeseca od toga s kolegom sam isao na policiju njegov je bio kombi i rekli su mi da cu dobiti novcanu kaznu

Nisam nikoga ozlijedio niti udario u necije auto zaspao sam i to se desilo i samo sam nastavio dalje dakle samo je ostecen kombi i jedan znak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

posto nemate boraviste u de,necete dobiti nista,jer policija nema gdje poslati kaznu(koliko ja znam u hr jos uvijek ne salju kazne)..ali ce ostati u sistemu kod njemacke policije da imate kaznu koja nije placena..drugim rjecima,ako vas slucajno zaustavi njemacka policija i provjeri,onda ce vas oderati na licu mjesta(ako mozete na licu mjesta platiti kaznu) ili odvesti u pritvor(dok cekate suca)..tako da se pazite ili platite kaznu..sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, stigla mi kazna iz austrije, 690 €, na brzinu od 177 km/h ,a na autoputu 80 dozvoljeno bilo u tom trenutku…
Sa sigurnoscu znam da nisam vozio 177km/h, izmedu ostalog jer auto i ne ide toliko, i ako ide ja nikad nisam tolko vozio..
U prilogu nema slike ni niceg, ovjerena je, provjerio na policiji - kazna vrijedi… zanima me slijedece , isplati li mi se ici sa “rogatima bosti” ili da jednostavno platim i sutim i zaboravim te pare, imam pravo na zalbu, uz to nikad nemam ni jedan prekrsaj u prometu, imam posao koji ovisi o autu , stambeni kredit i trudnu zenu doma(spominjem ovo kao osnovu za zalbu- smilovanje)

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemamo nikakvih iskustava sa njihovim prekršajnim zakonom što se tiče tih žalbi, dakle vjerujem da je za sve ovdje to nepoznanica. Pozdano znam da vjeruju tim stacionarnim kamerama i to ti je skoro isti sustav kao kod nas, pa čak i naprednija verzija, i jedina greška se može dogoditi u očitavanju tablica (loša vidljivist, kiša..). Ako se odlučiš žalit javi nam kako je završilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

prošli mjesec boravio sam u Češkoj i na kućnu adresu stigla je kazna za prebrzu vožnju. Izmjereno je 72 km/h na mjestu gdje je dozvoljeno 60 km/h. Kazna iznosi 1000 kruna a napisana je na češkom i prevedena  na engleski jezik.

Da li postoji šansa za prisilnu naplatu i koje su još posljedice ako ne platim kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nas je ovako prema stranim državljanima. Šaljemo im obavijesti  na našem i njihovom jeziku. Nema mogućnosti prisilne naplate kao za naše državljane ali se može aktivirati obavijest na svim našim graničnim prijelazima pa kad tad plate. A sa nekim zemljama imamo suradnju ako odbijete primiti obavijest da vam ju oni uruče

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

pa nije valjda moguće da su kazne iz Austrije stizale zadnji put u 2016. haha

Imam slučaj da sam dobio pismo iz Austrije s formularom u kojem moram navesti tko je vlasnik auta koje je bilo registrirano na moje ime i koje je bilo nekog datuma i sata na Autobahnu. 

Uglavnom, vozio sam oko 150-160, ako se dobro sjećam, i prvo sam vidio 2 znaka za graničenje, 100 je bilo ili čak 80. Odmah poslije toga, 2 kamere koje blicaju i to tako blizu da nemožeš smanjit brzinu ni da hoćeš. Zna li netko kolika je kazna za obijesnu vožnju, tj, za 60-80 prekoračenje brzine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Dobio sam dnevnu kartu u Srbiji, Subotica, radi ne plaćanja parkinga u visini od 1.000 RSD. Bio sam privatnim autom koji glasi na kolegu.

Jel ima netko iskustvo što se događa ako se karta ne plati? Znam da će kolega ponovno na poslovni put sljedeće godine, koje su posljedice kod prelaska granice? Postoji li šansa da će imati neugodnosti, isl.?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 11. 2023. u 18:34, stradivari je napisao:

Ne znamo tko vam je napisao kaznu...grad ili njihov mup. Ako je mup onda na granici postoji velika mogućnost da ćete morati platiti ako želite ući u državu. 

Uredno je parkirano na označeni parking, nije kazna. Radi se o dnevnoj parkirnoj karti. Dakle auto je parkiran na javni označeni parking, nije plaćena parkirna karta. Djelatnik JKP Parkinga je zatekao auto i izdao dnevnu kartu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sin mi je u Portugalu unajmio auto i u rent-a-car kući su mu rekli da ima ENC za plaćanje cestarine . I ENC je bipkao prolaskom kroz ENC traku. Sad mu je od Euro Parking Collection iz Londona stigla kazna . Od nekoliko desetina Eura to je izašlo na 180 pa na 220 Eur sa drugom opomenom. Što se tu događa i kakve su posljedice ako se to ne plati. Nisu mu iz Portugalskih auto-cesta poslali ništa nego su odmah prodali taj dug Englezima . LP , svaki komentar je dobrodošao.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 11. 2023. u 13:56, sasabcp je napisao:

Sin mi je u Portugalu unajmio auto i u rent-a-car kući su mu rekli da ima ENC za plaćanje cestarine . I ENC je bipkao prolaskom kroz ENC traku. Sad mu je od Euro Parking Collection iz Londona stigla kazna . Od nekoliko desetina Eura to je izašlo na 180 pa na 220 Eur sa drugom opomenom. Što se tu događa i kakve su posljedice ako se to ne plati. Nisu mu iz Portugalskih auto-cesta poslali ništa nego su odmah prodali taj dug Englezima . LP , svaki komentar je dobrodošao.

 

Nisam shvatio najbolje, jel prekršaj počinjen na teritoriju EU ili van nje (Velika Britanija) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , stradivari je napisao:

Nisam shvatio najbolje, jel prekršaj počinjen na teritoriju EU ili van nje (Velika Britanija) ?

U Portugalu , unajmio je auto, nisu mu poslali nikakvu obavijest da plati tih 30-40EUR cestarine nego prodali dug ovoj firmi u GB koja navodi račun za uplatu u Njemačkoj. Prodali su dug dali Ime Prezime i Adresu i oni sad traže novac. 220EUR

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, ne znam da je bilo takvih slučajeva. Ono što je bitno je da prekršaj  nije utvrđen od strane njihove policije, nego od koncesionara autoceste. Iz tog razloga ne vrijede pravila kao i kod npr prekršaja nepropisne brzine, gdje se teoretski kazne mogu ustupiti državi članivi EU gdje osoba prebiva (iako se to za sada ne korisiti, nego se počinitelji kažnjavaju kad budu ponovno zaustavljeni na području zemlje gdje je počinjen prekršaj). Što se konkretnog slučaja tiče, obzirom da vam podnesak šalje tvrtka iz Velike Britanije (a ona je van EU), mišljenja sam da nemaju baš puno manevarskog prostora, osim ako idete tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , stradivari je napisao:

Iskreno, ne znam da je bilo takvih slučajeva. Ono što je bitno je da prekršaj  nije utvrđen od strane njihove policije, nego od koncesionara autoceste. Iz tog razloga ne vrijede pravila kao i kod npr prekršaja nepropisne brzine, gdje se teoretski kazne mogu ustupiti državi članivi EU gdje osoba prebiva (iako se to za sada ne korisiti, nego se počinitelji kažnjavaju kad budu ponovno zaustavljeni na području zemlje gdje je počinjen prekršaj). Što se konkretnog slučaja tiče, obzirom da vam podnesak šalje tvrtka iz Velike Britanije (a ona je van EU), mišljenja sam da nemaju baš puno manevarskog prostora, osim ako idete tamo.

Hvala , mislim da ću platiti da skinem sa vrata tu nevolju, ako imaju opciju ovršivanja nagrabusio sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , stradivari je napisao:

To je Vaša stvar, pogotovo ako se krećete tamo češće.  Kažem, nema tih slučajeva bas, al ovo im ide APP- ako prodje prodje. Ni policija ne ovršava počinitelje  drugih dijelova EU (ne postoji taj mehanizam), a ove iz tzv 3 zemalja, tu im nitko ne može ništa dok ne udju opet kod nas. 

Ima li elemenata povrede notornog GDPR-a? Mislim da su im iskrenuli (engleskoj firmi) komplet sadržaj osobne karte.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija