Jump to content

Dug na Visa student kartici ex Amex


Anoniman1

Preporučene objave

Uglavnom  dužan sam skoro 2000 kn na Visa studnet kartici eh sad imam problema prvi je nemam posla + ova situcija di je nemoguce naci posao pošto masovno ljudi dobivaju otkaze. Dužan sam negdje oko 4 mjeseca došla mi obavijest da je kartica pred opozivom sada me zamina što bi im to trebalo značit limit je 2000 kn na kartici. Zvao ih par puta i tražio na rate al nudili su mi samo opciju da po 900 kn uplačujem, al i to mi  je previše ja sam htio po malo 50,100 kn al oni nisu nato pristali jer bi dugo otplaćivao dug iako sam reko dok ne nađem posao, ali kao nije moguće na rate . Probao sam nazvati i refernta koji vodi karticu i slao mu mail, ali nisam ga uspio dobiti niti je odgovrio na mail. Što se tiče ostalih računa tj dugova koja sam imao tamo 10,11, mjesec njih sam uglavnom riješio navrijeme jer sam tada bio u mogućnosti, a sada nažalost nisam. Dugovi su nastali dok sam radio, pa sam mislio da ću uspjet navrijeme otplati,ali eto ništa od toga.

Druga stvar kartica American je izdana dok sam bio student nikad je nisam koristio, a ova Visa je izdana nakon što sam završio sa studijem ja mislim, pa ne znam ako bi to išao govorit jel bi moglo bit kakvih problema?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Anoniman1 je napisao:

a ova Visa je izdana nakon što sam završio sa studijem

Da li je izdana nakon što ste izgubili studentska prava (mislim da vrijede do 15.10 te godine)? Jeste radili ovo preko studentskog ili baš na ugovor o radu? I za kraj koji je bio vaš status kad je kartica izdana (nezaposlen, nezaposlen ali radio preko studentskog, zaposlenik)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, BRKICA00 je napisao:

Da li je izdana nakon što ste izgubili studentska prava (mislim da vrijede do 15.10 te godine)? Jeste radili ovo preko studentskog ili baš na ugovor o radu? I za kraj koji je bio vaš status kad je kartica izdana (nezaposlen, nezaposlen ali radio preko studentskog, zaposlenik)?

Visa je došla nakon završetka studija ako se neveram negdje a ja sam 2018 10 mj završio faks a kartica je došla onda tako negdje 2019 ako se nevaram mislim da su tako negdje 2019 prelazali s jedne na drugu, mislim da je tako negdje bio prelaz s amexa na Visu. A ovo sam radio ovako posao nije bio  studneski. Kad je izdana točno bio sam nezaposlen. American nikada nisam koristio,a Visu sam koristio dok sam bio zaposlen. prošle godine , 10 ,11 i 12 mjesec. Korištena je od 10-12 mjeseca ali 10 i 11  sam pokrio al problem je nastao u 12 mjesecu kojeg nikako ne mogu pokrit. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U najgorem slučaju će Vas ovršiti, što će uvećati Vaš dug za zatezne kamate i troškove, odnosno za iznos od oko 1.000,00 kn, te će se navedeni dug nastaviti povećavati za tekuću zateznu kamatu dok god ga ne otplatite. No kako pretpostavljam da nemate imovine i nemate stalna novčana primanja, tu nema opasnosti da biste bez nečega mogli ostati. Predlažem da i dalje ostanete u kontaktu s njima i da pokušate postići dogovor, jer što dulje pregovarate, to je manja šansa da će ovrhu i pokrenuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

U najgorem slučaju će Vas ovršiti, što će uvećati Vaš dug za zatezne kamate i troškove, odnosno za iznos od oko 1.000,00 kn, te će se navedeni dug nastaviti povećavati za tekuću zateznu kamatu dok god ga ne otplatite. No kako pretpostavljam da nemate imovine i nemate stalna novčana primanja, tu nema opasnosti da biste bez nečega mogli ostati. Predlažem da i dalje ostanete u kontaktu s njima i da pokušate postići dogovor, jer što dulje pregovarate, to je manja šansa da će ovrhu i pokrenuti.

Stalna primanja nemam. Živim sa roditeljima što se tiče ovrhe mislim da od imovine iz stana nesmije ništa uzet. Jedino mi je problem ta zatezna kamata koja povećava dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija