Jump to content

Mirovina


Keruzino

Preporučene objave

Postovani prijatelji,branitelji! Molim vas,dali je neko bio,po ovom novom vjestacenju za hrvi drugi puta,jer meni istice privremeno,na prvostupanjskoj i ako je,kako je proslo,dal ce nam ukinuti ili dati dalje privremeno? Znam,od slucaja do slucaja a drugo pitanje za postovanog kompu,ako mi i kada priznaju hrvi trajno,kolika bi mi mogla biti veca mirovina? Sada sam u braniteljskoj,100% opca 60 rat 40 nije u svezi rata,koeficijent 1,10 ili je to polazni faktor neznam,trenutna mirovina 3280kn,dal mi mozete poslati onu tabelu koju inace pisete bio bi vam puno zahvalan,vojnik bez cina. Hvala kompa! Budite mi svi zdravi!!!

uređeno: od Keruzino
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Keruzino je napisao:

Postovani prijatelji,branitelji! Molim vas,dali je neko bio,po ovom novom vjestacenju za hrvi drugi puta,jer meni istice privremeno,na prvostupanjskoj i ako je,kako je proslo,dal ce nam ukinuti ili dati dalje privremeno? Znam,od slucaja do slucaja a drugo pitanje za postovanog kompu,ako mi i kada priznaju hrvi trajno,kolika bi mi mogla biti veca mirovina? Sada sam u braniteljskoj,100% opca 60 rat 40 nije u svezi rata,koeficijent 1,10 ili je to polazni faktor neznam,trenutna mirovina 3280kn,dal mi mozete poslati onu tabelu koju inace pisete bio bi vam puno zahvalan,vojnik bez cina. Hvala kompa! Budite mi svi zdravi!!!

Imao bi oko 4200 kn ako imaš status dragovoljca.Ako ne onda manja mirovina.

uređeno: od Labyrinth
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,jesam dragovoljac,ali po novom zakonu,slao sam na mirovinski i ne zele mi priznati 1,85,poslali mi rjesenje,da po starom zakonu po kojem sam ja u mirovini nemam pravo,91 nisam bio,bec od 92 kao maloljetnik,i imam status dragovoljca,ali vec dam vise od 10 god u braniteljsoj mirovini a tafa je bilo,da moras imati 30 dana 91 ako nemas obvezu vojnog roka a dada je 100 dana do 95 iako imam oko 400 dana,ne zele mi povisiti koeficijent dragovoljca iako po novom to jesam. Znaci mirovina bi bila sa 1,50???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Keruzino je napisao:

Hvala na odgovoru,jesam dragovoljac,ali po novom zakonu,slao sam na mirovinski i ne zele mi priznati 1,85,poslali mi rjesenje,da po starom zakonu po kojem sam ja u mirovini nemam pravo,91 nisam bio,bec od 92 kao maloljetnik,i imam status dragovoljca,ali vec dam vise od 10 god u braniteljsoj mirovini a tafa je bilo,da moras imati 30 dana 91 ako nemas obvezu vojnog roka a dada je 100 dana do 95 iako imam oko 400 dana,ne zele mi povisiti koeficijent dragovoljca iako po novom to jesam. Znaci mirovina bi bila sa 1,50???

Pitaj pravnika u mirovinskom.To ne zna niko za stare umirovljenike i HRVI kako će biti.Morat ćeš ponovo na komisiju i u mirovinsko sa rješenjem HRVI trajno.Možda priznaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na odgovorima,a jos jedno,ako mi priznaju samo hrvi,1,50 koliko bi mi onda bila mirovina,a krivo sam vjerojatno zatrazio izracun od kompe,mislim da tu moze pomoci prof.,dakle postovani mozete mi molim vas dati primjer mirovine tabelom. Zahvaljujem gosp.prof

prije 23 sati , Keruzino je napisao:

Postovani prijatelji,branitelji! Molim vas,dali je neko bio,po ovom novom vjestacenju za hrvi drugi puta,jer meni istice privremeno,na prvostupanjskoj i ako je,kako je proslo,dal ce nam ukinuti ili dati dalje privremeno? Znam,od slucaja do slucaja a drugo pitanje za postovanog profu,ako mi i kada priznaju hrvi trajno,kolika bi mi mogla biti veca mirovina? Sada sam u braniteljskoj,100% opca 60 rat 40 nije u svezi rata,koeficijent 1,10 ili je to polazni faktor neznam,trenutna mirovina 3280kn,dal mi mozete poslati onu tabelu koju inace pisete bio bi vam puno zahvalan,vojnik bez cina. Hvala kompa! Budite mi svi zdravi!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Keruzino,

prikazujem Vam sliku i tablicu za izračun braniteljskih invalidskih mirovina.

Otvorite tablicu, samo u bijelim poljima zamijenite ponuđene brojeve i nadnevke sa Vašim i time je informativni izračun Vaše braniteljske invalidske mirovine gotov.

Lijep pozdrav 

Keruzino - Izračun braniteljskih mirovina.jpg

Keruzino izračun braniteljskih invalidskih mirovina. makro enabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Keruzino,

pošaljite mi preko poruke Vaše podatke: nadnevak rođenja, očekivani nadnevak umirovljenja, prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž, mirovinski staž (godina, mjeseci, dana) bez pridodanog iz Rješenja o priznavanju sadašnje mirovine i broj dana borbenog sektora.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala prof! Svako dobro! Uglavnom nebi bila puno veca od sadasnje,za oko 300kn

 

Jos samo postovani prof,jako me pogodio taj izracun,nije bitno,od 92 od kad sam nastradao,pa sve do danas borim se za ta neka svoja prava,reko barem hrvi da imam,radio sam u drzavnoj firmi kad mi pozlilo jos tamo od 2006 i imao placu 7000kn i onda otisao u mirovinu 2600kn,borio sam se u tom ratu kao i svi,ali i manje nego svi,sve vas postujem vise od sebe,jer mnogi su prosli i gore nego ja... Sad mi preostaje ili da pocnem raditi uz hrvi ako dobijem za stalno,a mirovinu jednostavno ukinuti. 13 god.se borim sa tom mirovinom...nejde vise,a jos vise mi je zao onih koji su bili i prosli vise nego ja,a imaju manje ili nemaju nista. Evo sretan ti dan bjeska i tebi i svim braniteljima!!! Ponosan sam na vas decki!

uređeno: od Keruzino
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Keruzino,

sve vrijeme, u svim tablicama je upisan taj novi polozni faktor 1,50. Nalazi se, upisan je ispod čin ili ustrojbeno mjesto. Izračun te Vaše braniteljske invalidske mirovina - opća nesposobnost je prikazan u tablici sa traženim nadnevkom umirovljenja od 01.07.2021.g. 

Vi ste još dobro prošli zbog vojnog dijela mirovine od 60 % a da samo znate kako prolaze oni s vojnim dijelom mirovine od 20 %. 

Vojni dio mirovine se računa kao da imate 40. g. mirovinskog staža. Civilni dio se računa prema stvarnom mirovinskom stažu  koji je uvećan za pridodani staž.

Zbog što kasnijeg odlaska u mirovinu ili naknadnim obračunom, utjecaj pridodanog staža je sve manji pa su i iznosi invalidskih mirovina sve manji. 

Sve ovo se ne odnosi na one koji imaju vojni dio mirovine 100 %, njima je izračun mirovine uvijek isti zbog stalnog i kompletnog obračuna mirovine kao da imaju 40. g. mirovinskog staža, makar u naravi mogu imati stvarno samo 1. mjesec mirovinskog staža.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija