Jump to content

Daljnje postupanje s Eos Matrix


Brzi435

Preporučene objave

Prije svega pozdrav svima,

Ovako...citao sam po forumu mnogo threadova u vezi Eos Matrixa ali nista sto mogu povezati sa svojim slucajem pa evo da krenemo...

Student sam i 2018. sam otisao u Tele2 uzeo mobitel na ugovor iako sam bio maloljetan normalno sam ga potpisao bez da me itko ista pitao (mladost ludost...) no naravno to je bila moja krivica ali u međuvremenu novci od kojih sam ja svoje obveze placao su prestali stizati i nisam vise bio u mogucnosti placati obveze nakon nekog vremena dug se nagomilao i uz nekoliko poziva od teleoperatera stigla mi je na adresu preporucena posiljka....naravno rjesenje o ovrsi od Eos Matrixa, nisu mi sjedali na racun skoro pola godine i onda mi je dosla obavijest iz ZABE da mi je racun ovrsen naravno nisam znao za koji iznos da bi mi na moj mPretinac od fine nedavno dosla obavijet da dugujem skoro 9.000,00kn, s tim da je u tom dugovanju vjerojatno i odobreni studentski minus u banci od 1000kn .Zanima me kako postupiti dalje, s tim da je prosao rok zalbe? Jel mogu zatvoriti taj minus ako sam pod ovrhom? Ponavljam da od dokumenata imam samo rjesenje o ovrsi.Nacina za otplatu nemam posto sam student i nemam vremena zaposliti se...Imate li savijete za moju situaciju?

Hvala.

p.s. 

Znam da sam kriv i znam da vise nikakve ugovore potpisivat necu molim za iskrenu pomoc ako zna netko.

uređeno: od Brzi435
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani

Nisam previse pametan u ovoj situaciji, ali zanimljivo je pa evo mojih razmišljanja.

Prvo bih Tele 2 zamolio da mi od pocetka ugovora posalje digitalno sve ispise mojih poziva i da se vidi koliki sam trosak napravio. Ako je on 50% (samo pozivi bez troskova cijene mobitela) manji, probaj traziti da podmiris to sto si potrosio na razgovore na 3 do 6 mjesecnih rata. Mobilni telefon pokusaj prodati te od toga podmiriti ostatak do ukupnog duga.

I malo mi nije razumljivo ako si u vremenu koristenja znao da kupljeno i ugovoreno treba i platiti, zasto u periodu koristenja nisi nakon 3 do 6 mjeseci napisao dopis Tele2 gdje si vec vidio poteskoce u podmirenju troskova. Mislim da to sve i onda ne bi dovelo do ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Brzi435 je napisao:

Zanima me kako postupiti dalje, s tim da je prosao rok zalbe?

Po ovome što navodite i nemate razloga za žalbu. Možete na Fini tražiti brojeve ovršnih isprva po kojima ste blokirani, te po njima potražiti spis kod javnog bilježnika i napraviti uvid u njega, a sve kako bi vidjeli detaljnije o kakvim sveukupnim dugovima se radi.

Prije 24 minuta, ivekblaz je napisao:

Prvo bih Tele 2 zamolio da mi od pocetka ugovora posalje digitalno sve ispise mojih poziva i da se vidi koliki sam trosak napravio. Ako je on 50% (samo pozivi bez troskova cijene mobitela) manji, probaj traziti da podmiris to sto si potrosio na razgovore na 3 do 6 mjesecnih rata. Mobilni telefon pokusaj prodati te od toga podmiriti ostatak do ukupnog duga.

Tele2 je dug ustupio i nije ih briga. I u ovoj fazi postupka je kasno za ovakve pregovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da razumijem kriv sam nema se sta govoriti nisam reagirao na vrijeme. No međutim nemam nikakvih ugovora između tele2 i eosa ili neke uplatnice samo rjesenje o ovrsi sad mi nije jasno jel se tu da sta napraviti i usput jel na tu svotu idu kamate? I zamolio bih da me neko svajetuje kada bih se zaposlio sa zasticenim racunom njima bi sjedali novci pa me zanima kako bih se mogao osigurati da kad to otplatim da ne krenu opet s nekim ovrhama...citam svasta pa se brinem :P

uređeno: od Brzi435
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Brzi435 je napisao:

No međutim nemam nikakvih ugovora između tele2 i eosa ili neke uplatnice samo rjesenje o ovrsi

Rješenje o ovrsi je ovršna isprava i to je i više nego dovoljno da Eos može pokrenuti prisilnu naplatu.

prije 6 sati , Brzi435 je napisao:

jel na tu svotu idu kamate?

Naravno da Vam se obračunavaju kamate, kao i na svaki dug.

prije 6 sati , Brzi435 je napisao:

I zamolio bih da me neko svajetuje kada bih se zaposlio sa zasticenim racunom njima bi sjedali novci pa me zanima kako bih se mogao osigurati da kad to otplatim da ne krenu opet s nekim ovrham

Kada otplatite dug, tada ćete imati dokaz o tome i bilo kakvi pokušaj nove prisilne naplate istog duga ćete zaustaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija