Jump to content

pitanje za prof. br. 2 mirovina


scvrtil6

Preporučene objave

, Peksa5555 je napisao:

Javim se. A od prihoda imam invalidsku profesionalnu mirovinu. 

Poštovani. Dobio sam 20% u svezi rata privremeno a do kraja godine će bit za stalno. Tako mi kaže teta i mirovinskog.Samo me zanima ako neko zna može li bit više od 20% il je to to. I hoće li mi bit išta veća mirovina? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Peksa,

pa naravno da može biti više, sve do 100 % vojni dio. Praksa ovih godina nam je pokazala upravo to.

Kako će biti kod Vas o tome određuju nadležne komisije. Nažalost vrijeme radi protiv Vas, o tome smo pisali na ovoj temi.

 

1168582501_Peksa20Izracunmirovine.jpg.a06254107a228f0feb9d84daecd6ffb5.jpg1934985968_Peksa30Izracunmirovine.jpg.a978b3132fe6a2e200e4f31b31e80f38.jpg

Peksa usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm

Peksa 20 % Izracun mirovine.jpg

Peksa 30 % Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Peksa5555 je napisao:

Poštovani. Dobio sam 20% u svezi rata privremeno a do kraja godine će bit za stalno. Tako mi kaže teta i mirovinskog.Samo me zanima ako neko zna može li bit više od 20% il je to to. I hoće li mi bit išta veća mirovina? 

Povodom čega bi dobio za stalno povečanje na 30% a da ne izađeš na komisiju za povečanje invalidnosti ?? To je neka novina ?? Što teta u mirovinskom ima sa statusom rvi ( ona Te vještačila 🤔🤔🤔 ?? ) ??? 

Trebala Ti je napomenuti da kad dobiješ za stalno/trajno podnosiš zahtjev za određivanje omjera tat/ostalo za ponovni izračun mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Povodom čega bi dobio za stalno povečanje na 30% a da ne izađeš na komisiju za povečanje invalidnosti ?? To je neka novina ?? Što teta u mirovinskom ima sa statusom rvi ( ona Te vještačila 🤔🤔🤔 ?? ) ??? 

Trebala Ti je napomenuti da kad dobiješ za stalno/trajno podnosiš zahtjev za određivanje omjera tat/ostalo za ponovni izračun mirovine.

Pa ja imam za stalno hrvi 20%.!!! I predao sam na mirovinsko u 10.mjesec da mi se odredi rat-ostalo. I dobio rješenje da mi se priznaje 20% rat. Kužiš sad buda2?? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , prof je napisao:

Poštovani Peksa,

pa naravno da može biti više, sve do 100 % vojni dio. Praksa ovih godina nam je pokazala upravo to.

Kako će biti kod Vas o tome određuju nadležne komisije. Nažalost vrijeme radi protiv Vas, o tome smo pisali na ovoj temi.

 

1168582501_Peksa20Izracunmirovine.jpg.a06254107a228f0feb9d84daecd6ffb5.jpg1934985968_Peksa30Izracunmirovine.jpg.a978b3132fe6a2e200e4f31b31e80f38.jpg

Peksa usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 82 kB · 0 downloads

Peksa 20 % Izracun mirovine.jpg

Peksa 30 % Izracun mirovine.jpg

A prof.što me  obradova. Ispada da će mi bit manja mirovina nego mi je sad. E svašta koja nepravda i poniženje za hr.branitelje.bolje da nisam ni pridava zahtjev.Sad jedino mi preostaje ponovo na bolnički lječenje🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Peksa,

pogledajte u svom prvom rješenju o priznavanju invalidske mirovine koliko Vam iznosi pridodani staž. Usporedite ga sa pridodanim stažom u prethodnim tablicama sa nadnevkom umirovljenja 31.12.2021.g., a posebno koliko iznosi na Vaš 60 ti rođendan u prilogu.

To je Vaš problem (kao i kod svih drugih korisnika invalidskih mirovina)zbog smanjivanja pridodanog staža svaka godina kasnijeg izračuna invalidskih mirovina, mirovina je sve manja.

Peksa 40 % Izracun mirovine.jpg

Peksa 30 % Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, prof je napisao:

Poštovani Peksa,

pogledajte u svom prvom rješenju o priznavanju invalidske mirovine koliko Vam iznosi pridodani staž. Usporedite ga sa pridodanim stažom u prethodnim tablicama sa nadnevkom umirovljenja 31.12.2021.g., a posebno koliko iznosi na Vaš 60 ti rođendan u prilogu.

To je Vaš problem (kao i kod svih drugih korisnika invalidskih mirovina)zbog smanjivanja pridodanog staža svaka godina kasnijeg izračuna invalidskih mirovina, mirovina je sve manja.

Peksa 40 % Izracun mirovine.jpg

Onda je bolje da uzmem ovu što sad imam nego ovu vojnu koja je manja. Ovo što su napravili je katastrofa. Ma reka sam prije da je ovo omaložavanje i ponižavanje hr.branitelja!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Peksa5555 je napisao:

Onda je bolje da uzmem ovu što sad imam nego ovu vojnu koja je manja. Ovo što su napravili je katastrofa. Ma reka sam prije da je ovo omaložavanje i ponižavanje hr.branitelja!!!

Što vi meni savjetujete da uzmem ovu vojnu i da nastavim borbu ili ovu civilnih profesionalnu koja se usklađuje i raste. Molim odgovor.? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Peksa5555 je napisao:

Što vi meni savjetujete da uzmem ovu vojnu i da nastavim borbu ili ovu civilnih profesionalnu koja se usklađuje i raste. Molim odgovor.? 

Usklađuje se i jedna i druga ali s tim da vojnu možeš povećati obnovom postupka da ti povečaju omjer vojnog dijela ali i to je pitanje(politička volja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija