Jump to content

Sumnja na financijsko iskorištavanje člana obitelji


Imilkoo

Preporučene objave

Pozz svima. 

Imam jedan problem ako neko nesta zna sto je najpametnije poduzeti. 

Stric moj je osoba od 80g zivi cca 100km od mene i ostale obitelji posto je u zadnje vrijeme poceo malo i piti alkohol skuzio sam da mu fali puno novaca Tj da ga podkradaju naso je dvije osobe muza i zenu koji ga odvezu u trgovinu i sto treba ali u kratkom roku od nove godine pa do sad cca 5 mj njemu je s racuna dignuto i nestalo min 15000eura sto jedna osoba bez kredita i ikakvi obaveza nemoze potrosit na sebe nikako... Uglavnom 99% sam siguran da su mu oni uzeli na koji nacin neznam

Sto poduzeti? 

Ako ih prijavim na sumnju na policiji neznam dali ima smisla dali se to moze dokazati? 

Imam samo izvode s njegovog racuna koliko je dizao novaca a on ni sam nije siguran kud je s novcima iako mislim da mu je sramota rec da su mu oni sve uzeli... Cak je rekao da ako su uzeli da nije to puno jer se malo zaboravlja i sam nezna koliko je imao na racun ni koliko digao... 

ja sam mu necak i za to nisam ni znao do neki dan sad sam poduzelo sve da se to ne događa pa ćemo vidit, al bi volio ako ima smisla i nacina da i njih snađe kazna za tako iskorištavanje starije osobe

Hvala. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete prijaviti te osobe policiji i državnom odvjetništvu, no što ako one i stric potvrde da je on njima taj novac darovao? Možda bi bilo dobro obratiti se centru za socijalnu skrb radi mogućnosti oduzimanja prava stricu da raspolaže svojom imovinom i da mu bude postavljen skrbnik koji će za njega voditi računa o njegovoj imovini, ako je tome zaista tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija