Jump to content

Poziv na dostavu podataka


prospect

Preporučene objave

Pozdrav,
Dosao mi je dopis suda gdje se trazi od mene da dostavim podatke o prebivalistu za osobu u inozemstvu.

Nisam stranka u sporu, osoba je uredno prijavila u HR svoju stranu adresu, ne vidim zasto me to pitaju i jesam li ja duzan to dostaviti? Imam osjecaj da malo love u mutnom.

Drugo pitanje, rijec je o ovrsi na pokretninama. Trenutno ja zivim na adresi gdje je osoba ranije zivila, sve stvari su moje i na moje ime (npr vozilo itd). Zanima me mogu li ocekivati kakve probleme, tipa da dodju i zele odnijet frizider il sto vec? To je sve moje ionako.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, prospect je napisao:

Pozdrav,
Dosao mi je dopis suda gdje se trazi od mene da dostavim podatke o prebivalistu za osobu u inozemstvu.

Nisam stranka u sporu, osoba je uredno prijavila u HR svoju stranu adresu, ne vidim zasto me to pitaju i jesam li ja duzan to dostaviti? Imam osjecaj da malo love u mutnom.

Pa ne bih baš rekla da sud "lovi u mutnom". O čemu je u tom postupku riječ i zašto se obraćaju Vama, ako niste stranka u postupku?

Prije 15 minuta, prospect je napisao:

Drugo pitanje, rijec je o ovrsi na pokretninama. Trenutno ja zivim na adresi gdje je osoba ranije zivila, sve stvari su moje i na moje ime (npr vozilo itd). Zanima me mogu li ocekivati kakve probleme, tipa da dodju i zele odnijet frizider il sto vec? To je sve moje ionako.

Ovrha na pokretninama i na vozilu nije ista vrsta ovrhe. Da možete očekivati provedbu ovrhe na pokretninama na toj adresi ukoliko ovrhovoditelj tvrdi da se tu nalaze ovršenikove stvari, a na Vama je da dokazujete da su Vaše, a ne ovršenikove. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Pa ne bih baš rekla da sud "lovi u mutnom". O čemu je u tom postupku riječ i zašto se obraćaju Vama, ako niste stranka u postupku?

Ovrha na pokretninama i na vozilu nije ista vrsta ovrhe. Da možete očekivati provedbu ovrhe na pokretninama na toj adresi ukoliko ovrhovoditelj tvrdi da se tu nalaze ovršenikove stvari, a na Vama je da dokazujete da su Vaše, a ne ovršenikove. 

Zasto se obracaju meni, ne znam, jer nemam nikakve veze sa tim osim sto smo u krvnom srodstvu.

Kako bi to dokazao da su to moje stvar, a ne od te osobe? Osoba vec 5-6g zivi u inozemstvu i nije na toj adresi.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavljen jesam i osoba je zivila na toj adresi do prije 5-6g (ak se ne varam uz DE adresu i dalje se vodi i ta HR adresa). Prigovor nisam ulozio jer postu od suda ta osoba ne moze podici, pa samim time ni ja nisam obavijesten. Mene zbog posla cesto nema danima doma tako da ni ja ne mogu podizati njenu postu (punomoc).

Zalila se vec na to sto sve salju na HR umjesto na DE adresu (telefonski), ali i dalje je sve isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje je u pitanju ovrha na pokretninama koja se provodi tamo gdje ovrhovoditelj predloži. On je očito predložio aktivnu adresu ovršenika u RH, a na kojoj ste i Vi prijavljeni. Možete tražiti od ovršenika da podmiri dug, jer ćete u protivnom imati sudske ovršitelje na svojih adresi, a koji dolaze s ciljem pljenidbe i prodaje pokretnina, a radi namirenja duga tog ovršenika koji je na adresi prijavljen. Možet uložiti prigovor na njihovo postupanje, pa će Vas sud uputiti da pokrenete parnični postupak u kojemu bi dokazali svoje tvrdnje tj. da su predmetne pokretnine u Vašem vlasništvu. S tim da ovaj parnični postupak ne odgađa provedbu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po tome ja ocito nemam nikakva prava niti bi smio zivit na toj adresi ako zelim ista od osobne imovine imati. A kako nisam o nicemu niti obavijesten, ne vidim od kuda im pravo? Neka uzimaju od onoga tko je duzan a ne od mene!

Glavno pitanje je bilo, jesam li im duzan dostaviti s obzirom da je strana adresa uredno prijavljena i nisam stranka u postupku? Iritira me da meni stizu dopisi na moje ime za pola obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko Vam ne brani da živite tamo, a još manje da imate svoje pokretnine. Nitko Vas nije dužan obavještavati o dugu treće osobe, dapače. Da se uzima Vaša imovina imate mogućnost dokazati u sudskom postupku. Nemam uvid u taj zaključak suda, a Vi nemate saznanja u kojoj je fazi taj sudski postupak, tako da mi je teško komentirati, jeste li nešto dužni ili je li to povoljnije za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Nitko Vam ne brani da živite tamo, a još manje da imate svoje pokretnine. Nitko Vas nije dužan obavještavati o dugu treće osobe, dapače. Da se uzima Vaša imovina imate mogućnost dokazati u sudskom postupku. Nemam uvid u taj zaključak suda, a Vi nemate saznanja u kojoj je fazi taj sudski postupak, tako da mi je teško komentirati, jeste li nešto dužni ili je li to povoljnije za Vas.

Gore je netko naveo da dokazivanje da je to moja imovina ne odgadja ovrsni postupak. Jos mi samo fali da na kraju moram tuzakat obitelj, to cu se naplatit kao i oni...

Duzan nisam nista niti sam u ikakvom postupku, zato me i iritira cijela ova situacija. Hvala na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, ovakav Vaš prigovor ne odgađa provedbu ovrhe. I ovo što ste naveli, možete dostaviti kao odgovor sudu na taj zaključak koji ste zaprimili.

Tako nesto cu i napisati, hvala.

Citam cl 138 st 2, pokretnine koje su u posjedu ovrsenika. Jedini tko je u posjedu navedene nekretnine sam ja, ostatak obitelji ne zivi na toj adresi. Makar st 4 govori drugacija koliko sam shvatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Na Vas bi se primjenjivao čl. 59. OZ-a.

I sad, npr dodju i pitaju za busilicu ili bilo sto sto posjedujem, nije da za sve imam racune (spominje se isprava), a i da imam kako bi dokazao da sam to ja platio, a ne osoba koju se ovrsuje i koja ne zivi godinama na toj adresi. Kad si pogledam, najbolje bi bilo da si kupim svoj stan a do tada sve da drzim u autu i spavam u praznom stanu radi tudjih dugova...

uređeno: od prospect
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija