Jump to content

otezani uvjeti na radu/dnevnice


zmurkica

Preporučene objave

Koliko je uvecan iznos za otezane uvjete rada? U slucaju da se cjeli dan radi o teskom fizickom radu na suncu(iz razloga sto je jedino uz te uvjete moguce raditi posao, na to mislim ne moze se raditi po noci ili u hladu) i da ugovorom o radu nigdje ne pise koliko ce se satnica povecati iz razloga otezanih uvjeta na radu, o kolikome iznosu u postotcima je rijec? U zakonu samo stoji da radnik ima pravo na povecanje place sukladno iznosu koji pise u ugovoru o radu, medjutim u mom slucaju nigdje ne pise za koliko mi je povecana satnica ako radim u otezanim uvjetima pa me zanima da li netko mozda zna po kojoj se formuli izracunava? Takodjer me zbunjuje pojam dnevnice uz koju pise da je to naknada za hranu, pice i prijevoz tijekom sluzbenog putavanja. Ja imam slucaj da na terenski rad idem s poslovnim automobilom pa me zanima da li to igra kakvu ulogu u iznosu dnevnice posto nikakav dio dnevnice nejde na prijevoz vec je placen od strane poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija