Jump to content

Darovni ugovor kod nekretnine


Helena16

Preporučene objave

Postovani,

Imam jedno pitanje u vezi darovnog ugovora nekretnine;

Ja i brat smo nasljedili kucu od djeda , te bih brat sada darovao svoj dio kuce meni ,ali posto bih onda morala platiti porez ,kako se moze napraviti darovni ugovor u kojem brat dariva svoj dio kuće majci a majka meni, te dali sam tako oslobođena poreza i ukoliko mi mozete preporuciti primjer takvog ugovora.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Različite stvari.

Članak iz Zakona o porezu na dohodak oporezuje vrijednost nekretine kao dohodak i oporezuje darovatelja porezom na dohodak po tamo propisanim stopama, odnosno 24% ili 36%. Obveznik poreza je osoba koja daruje ili prodaje nekretinu. Predmet oporezivanja je dohodak.

Porez na promet nekretnina iznosi 3% i obično tereti stjecatelja i mislim da se pitanje odnosilo na ovaj porez. Tu mora proteći 3 godine od stjecanja nekretine do njezinog daljnjeg otuđenja. Za slučaj otuđenja prije proteka 3 godine, tada obveza plaćanja poreza na promet nekretnina tereti otuđitelja. Ovdje je predmet oporezivanja promet nekretnine koji će nadam se ukinuti s početkom 2021. kako su i obećali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija