Jump to content

Upis vlašništva sudska presuda


kresimir51

Preporučene objave

Poštovani ,dali mi netko može odgovoriti.

Naime nakon 7 godina sudovanja na otoku Rabu ,konačno sam izborio raskid suvlasničke zajednice (pravomoćna i ovršna presuda ) na temelju iste Zk odjel Rab uknjižuje me kao vlasnika u etažni dio kuće dok nećacima ostaje njihov isti po površini dio u prizemlju s time da njidov deda (moj otac )ima pravo doživotnog plodouživanja ,na njihovom djelu ,ali drži i dalje posjed nad cijelom kućom tako da i Ja ne mogu u svoj sada upisani vlasnički dio .Ovrha za uvod u posjed započeta je u 12, mj 2019 g, do danas nije provedena bez obzira i na dva sudska dostavljača, 

Na rješenje o razvrgnuću suvlasničke zajednice moj otac ulaže prigovor ,moje pitanje  -dali sudac na temelju prigovora imaoca doživotnog plodouživanja može poništiti upis po sudskoj i pravomoćnoj i ovršnoj presudi?

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , kresimir51 je napisao:

moje pitanje  -dali sudac na temelju prigovora imaoca doživotnog plodouživanja može poništiti upis po sudskoj i pravomoćnoj i ovršnoj presudi

Kako nije bilo moguće da tijekom postupka ospori razvrgnuće, tako neće moći osporiti ni upis po pravomoćnoj odluci suda, na takav stav upućuje i odluka Županijskog suda u Varaždinu Gž 1441/2008-2 od 3.11.2008, u kojoj je između ostalog navedeno sljedeće:

"Protivljenje nositelja prava osobne služnosti ne može utjecati na pravo suvlasnika da traži razvrgnuće suvlasničke zajednice" 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hvala ,na odgovoru ,trenutno po sudskom dostavljaču je urućen ovršni poziv za ispražnjenje nekretnine ,ali je trenutni nepošteni posjednik izjavio žalbu na ovrhu ,s obzirim da se nekretnina dijeli na dva posebna djela ,plodouživatelju - nepoštenom posjedniku ne nanosi se šteta osim meni ,dali je osnovana preporuka min. prav, G.Bošnjakovića da se ovrha provede ako druga strana trpi velike materijalne gubitke i nekretnina propada ?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija