Jump to content

Potvrda o ustrojbenom mjestu


zoranp

Preporučene objave

Piše ovako, pa možda netko zna:

(potvrda o ustrojbenom mjestu  odnosno zvanju hrvatskog ratnog vojnog invalida  iz Domovinskog rata ili  osobnom činu u godini  koja prethodi  godini u kojoj  se ostvaruje pravo na mirovinu, odnosno ukoliko ustrojbeno mjesto nije navedeno –plaću koju je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata  odnosno hrvatski ratni vojni invalid  iz Domovinskog rata primao prema osobnom činu, zvanju  odnosno  ustrojbenoj dužnosti  u trenutku razvojačenja odnosno stradavanja, ovisno o tome što je za njega povoljnije, prema čl. 34. ZOHBDR (NN, br. 121/2017).

A kao što rekoh bio sam samo u nz a na potvrdi od nz piše da sam obavljao dužnost vojnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani to zvanje treba mirovinskom da bi vam izračunali mirovinu prema par činjenica. Tema obrađena od strane poštovanog profa pa tamo imate sve lijepo objašnjeno. Imate HRVI, borbeni sektor, zvanje, staž itd. Ako vam piše vojnik onda oni računaju prema ovom pravilniku  plus dani u borbenom sektoru vaš staž. Uglavnom to sve što je navedeno može se vidjeti u tablici profa za okvirni izračun mirovine. https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_03_26_628.html .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zoranp je napisao:

Piše ovako, pa možda netko zna:

(potvrda o ustrojbenom mjestu  odnosno zvanju hrvatskog ratnog vojnog invalida  iz Domovinskog rata ili  osobnom činu u godini  koja prethodi  godini u kojoj  se ostvaruje pravo na mirovinu, odnosno ukoliko ustrojbeno mjesto nije navedeno –plaću koju je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata  odnosno hrvatski ratni vojni invalid  iz Domovinskog rata primao prema osobnom činu, zvanju  odnosno  ustrojbenoj dužnosti  u trenutku razvojačenja odnosno stradavanja, ovisno o tome što je za njega povoljnije, prema čl. 34. ZOHBDR (NN, br. 121/2017).

A kao što rekoh bio sam samo u nz a na potvrdi od nz piše da sam obavljao dužnost vojnika.

Poštovani zoranp,

Ministarstvo branitelja (nadležni županijski ured) treba Vam izdati potvrdu o ustrojbenom mjestu vojnik a sve temeljem priznavanja statusa branitelja na osnovu sudjelovanja u NZ i njihove potvrde.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Poštovani zoranp,

Ministarstvo branitelja (nadležni županijski ured) treba Vam izdati potvrdu o ustrojbenom mjestu vojnik a sve temeljem priznavanja statusa branitelja na osnovu sudjelovanja u NZ i njihove potvrde.

Lijep pozdrav

Poštovani Prof.

Jeste li sigurni da mora tražiti potvrdu u ministarstvu branitelja? Meni bi bilo logičnije da je zatraži u područnom uredu MORH- a u pododsjeku za poslove obrane?

Ne znam možda griješim... ali nekako mi  je to logičnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, pesti je napisao:

Poštovani Prof.

Jeste li sigurni da mora tražiti potvrdu u ministarstvu branitelja? Meni bi bilo logičnije da je zatraži u područnom uredu MORH- a u pododsjeku za poslove obrane?

Ne znam možda griješim... ali nekako mi  je to logičnije

U pravu si, tu potvrdu traži mirovinsko od područnog uredu MORH- a Područnom odsjeku za poslova obrane. Nemože se osobno dobiti već se šalje direktno mirovinskom. Meni je negdje zapelo pa sam osobno išao pitati u Područnom odsjeku za poslove obrane u čemu je problem pa su riješili.

uređeno: od zoranp
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
Dana 06. 09. 2020. u 11:51, zoranp je napisao:

Piše ovako, pa možda netko zna:

(potvrda o ustrojbenom mjestu  odnosno zvanju hrvatskog ratnog vojnog invalida  iz Domovinskog rata ili  osobnom činu u godini  koja prethodi  godini u kojoj  se ostvaruje pravo na mirovinu, odnosno ukoliko ustrojbeno mjesto nije navedeno –plaću koju je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata  odnosno hrvatski ratni vojni invalid  iz Domovinskog rata primao prema osobnom činu, zvanju  odnosno  ustrojbenoj dužnosti  u trenutku razvojačenja odnosno stradavanja, ovisno o tome što je za njega povoljnije, prema čl. 34. ZOHBDR (NN, br. 121/2017).

A kao što rekoh bio sam samo u nz a na potvrdi od nz piše da sam obavljao dužnost vojnika.

Kako ce podrucni odjel MORH-a pronaci platnu listu od prije 31 god. iz samih pocetaka vremena NZ i ZNG-a za potrebe Mirovinskog, nekom tko je napustio postrojbu eventualno prije nego su pravilno evidentirane liste od placa ili se naiđe na problem sa pronalaskom platnog lista? Ili postoji tablica pa, ako uz ime nema cina pise se vojnik prema tablici kao u zakonu o ZOHBDR i to salje mirovinskom?

uređeno: od Iv-an
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 11. 2023. u 17:08, Iv-an je napisao:

Kako ce podrucni odjel MORH-a pronaci platnu listu od prije 31 god. iz samih pocetaka vremena NZ i ZNG-a za potrebe Mirovinskog, nekom tko je napustio postrojbu eventualno prije nego su pravilno evidentirane liste od placa ili se naiđe na problem sa pronalaskom platnog lista? Ili postoji tablica pa, ako uz ime nema cina pise se vojnik prema tablici kao u zakonu o ZOHBDR i to salje mirovinskom?

Da, to bi mogao biti problem. Naime, NZ nije primala plaću pa nema platnih lista, a "ustrojbena mjesta" u NZ bila su "član" i "zapovjednik voda", za više razine nisam siguran. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 07. 11. 2023. u 9:17, narodnazastita je napisao:

Da, to bi mogao biti problem. Naime, NZ nije primala plaću pa nema platnih lista, a "ustrojbena mjesta" u NZ bila su "član" i "zapovjednik voda", za više razine nisam siguran. 

Poštovani prijatelji. Dali je kome poznato u koji se vojni čin prevodi čin u policiji viši detektiv. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , zlatko1234 je napisao:

Poštovani prijatelji. Dali je kome poznato u koji se vojni čin prevodi čin u policiji viši detektiv. Lp

Bog,

Jeste l isigurni da Vam piše viši detektiv.. u policiji postoji čin-zvanje: Inspektor i viši inspektor (možda je davno prije bilo detektiv). To bi trebalo biti ekvivalent vojnom činu Satnika (za višeg detektiva), dok je samostalni policijski inspektor - Bojnik. Ako ste Hrvi, onda Vam prilikom odlaska u mirovinu pripada dva čina gore, znači glavni policijski inspektor. Taj Pravilnik je bio na snazi od 27.01.2006. godine, kako je sada neznam, trebali biste se raspitati u pravnoj službi PU kojoj pripadate. LP..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , drazen_m je napisao:

Bog,

Jeste l isigurni da Vam piše viši detektiv.. u policiji postoji čin-zvanje: Inspektor i viši inspektor (možda je davno prije bilo detektiv). To bi trebalo biti ekvivalent vojnom činu Satnika (za višeg detektiva), dok je samostalni policijski inspektor - Bojnik. Ako ste Hrvi, onda Vam prilikom odlaska u mirovinu pripada dva čina gore, znači glavni policijski inspektor. Taj Pravilnik je bio na snazi od 27.01.2006. godine, kako je sada neznam, trebali biste se raspitati u pravnoj službi PU kojoj pripadate. LP..

Poštovani drazen, 1.1.1996 dobio rješenje viši detektiv i sa njime radio do 2006 god kada odlazim u invalidsku mirovinu, ozljeda na radu. Ove godine dobio trajno rvi, predao u mirovinsko za novi izračun mirovine a oni od mupa traže čin. Iz pu su poslali u mup zagreb kako mi kažu rješenje da sam viši detektiv da su to tražili iz zagreba. Sad šta će ovi u Zagrebu napisat neznam i vratiti u pu koja će to poslati u mirovinsko. Nisam znao da imam pravo na dva čina gore. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 11. 2023. u 19:00, zlatko1234 je napisao:

Poštovani drazen, 1.1.1996 dobio rješenje viši detektiv i sa njime radio do 2006 god kada odlazim u invalidsku mirovinu, ozljeda na radu. Ove godine dobio trajno rvi, predao u mirovinsko za novi izračun mirovine a oni od mupa traže čin. Iz pu su poslali u mup zagreb kako mi kažu rješenje da sam viši detektiv da su to tražili iz zagreba. Sad šta će ovi u Zagrebu napisat neznam i vratiti u pu koja će to poslati u mirovinsko. Nisam znao da imam pravo na dva čina gore. 

 

Poštovani Zlatko, 

S obzirom da je dana 19.12.2000 god. stupio na snagu tada novi "Zakon o Policiji" -NN 129/2000, a u kojem su navedena NOVA Policijska Zvanja (različita od do tada važeće "Uredbe o zvanjima i uvjetima za postavljanje u zvanja, položajima i uvjetima za imenovanja ovlaštenih službenih osoba u ministarstvu unutarnjih poslova" (NN-100/1995, prilikom Vašeg odlaska u Mirovinu tj. čak i znatno prije, tijekom 2001 god. Vam je zvanje višeg detektiva trebalo biti automatski prevedeno u odgovarajuće "novo" zvanje, ekvivalentno stručnoj spremi i radnom stažu, i dr. Sve temeljem tog Zakona koji je stupio na snagu 19.12.2000, i u kojem su stari nazivi i nomenklatura policijskih zvanja zamijenjena novim. Od 19.12.2000, Zvanje "Viši detektiv"- ne postoji.

Dakle, po tom Zakonu ste do odlaska u mirovinu od 2001 do 2006g, jednostavno morali dobivati plaću s novim aktualiziranim zvanjem, tj. na platnoj listi je moralo biti navedeno "novo" zvanje sukladno važećem Zakonu.

Zašto Vam to nisu napravili tijekom 2001god. a pogotovo prilikom obračuna mirovine -neznam, ali očito je da se radi o grubom previdu. Također, kao što sam u prethodnom postu napisao, temeljem Pravilnika koji je na snazi od 27.01.2006. godine, jasno je definirano koje Policijsko Zvanje odgovara tj. prevodi se u odgovarajući Vojni Čin, upravo radi određivanja vrijednosnog boda kod određivanja mirovine..

Nisam stručnjak za to područje, ali mislim da ne bi bilo loše potražiti stručnu pravnu pomoć pri Sindikatu Policije, s obzirom da sam vidio da se oni također bave ovom tematikom, ili od nekog tko ima iskustva s tim, da Vam sastavi dobro obrazloženi Zahtjev prema Mirovinskom. Svakako bi se trebali pozvati na ove -gore navedene Zakone i prava koja Vam pripadaju te od mirovinskog zatražiti ponovni izračun mirovine. Pogledajte dobro što Vam piše u Rješenju o Mirovini iz 2006god., a bilo bi korisno i ako imate sačuvane platne liste iz razdoblja neposredno prije umirovljenja, ili ako nemate da iz zatražite od PU gdje ste radili. 

U krajnjem slučaju, ako Vam nešto od navedenih prava ne priznaju ili vas ponovo zakinu, (jer kod nas je sve moguće), uvijek vam ostaje opcija pokretanja tužbe ili upravnog postupka.  

U prilogu Vam šaljem navedene Zakone i Uredbe u pdf.u i linkove na iste.. (Pravilnik iz 2006.te nisam uspio pronaći :(()

LP, i sretno.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1995_12_100_1654.html

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2000_12_129_2382.html

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2001_05_39_678.html

 

Odluka o proglašenju Zakona o policiji NN_129-2000.pdf Uredba o uvjetima za stjecanje zvanja, promaknuća i raspored na radna mjesta te o funkcionalnim oznakama radnih mjesta policijskih službenika NN-129_2000.pdf Uredba o zvanjima i uvjetima za postavljanje u zvanja, položajima i uvjetima za imenovanja ovlaštenih službenih osoba u MUP-u.pdf

uređeno: od drazen_m
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sorry, 

Zaboravio sam Vam odgovoriti na pitanje o činu;  Kao što je kolega napisao; Vaše zvanje viši detektiv=viši policajac - odgovara vojnom činu Narednik.

Pravilnikom iz 2006god; Pripadnicima MUP-a sa statusom HRVI utvrđuje se zvanje kada isti odlazi u mirovinu i to:

viši policajac - policijski inspektor (dva čina više) - što odgovara vojnom činu Časnički Namjesnik.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , drazen_m je napisao:

Sorry, 

Zaboravio sam Vam odgovoriti na pitanje o činu;  Kao što je kolega napisao; Vaše zvanje viši detektiv=viši policajac - odgovara vojnom činu Narednik.

Pravilnikom iz 2006god; Pripadnicima MUP-a sa statusom HRVI utvrđuje se zvanje kada isti odlazi u mirovinu i to:

viši policajac - policijski inspektor (dva čina više) - što odgovara vojnom činu Časnički Namjesnik.

 

 

Molim vas ova je tema već obrađena i taj pravilnik iz 2006 je stari, zadnji koji se koristi je iz 2015. godine i njegova izmjena gdje je objašnjeno tko ima pravo na ta 2 policijska čina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , zlatko1234 je napisao:

Poštovani koji mi se čin  onda računa za izračun mirovine. Lp

"Čin" imaš prema onom zvanju iz rješenja po radnom mjestu iz 2000/2001 (zaboravio sam kad su nova rješenja stupila na snagu).A i upitno je da li si polagao za neko više zvanje do dolaska u mirovinu.A zvanje ti je moglo postati i policajac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija