Jump to content

RASPODJELA NASLJEDSTVA


Sailor1

Preporučene objave

Pozdrav , nakon smrti roditelja ostali smo nas tri brata . Na žalost braća su preminula jedan za drugim u kratkom roku . Jedan od njih se vjenčao u Njemačkoj i nema djece u tom braku  a drugi nije bio oženjen . Pitanje je : sudjeluje li supruga od mog brata u nasljedstvu i ako da u kojoj mjeri . ( ne mislim na nasljedstvo u Njemačkoj nego na naš dio koji smo naslijedili od roditelja  )

zahvaljujem na odgovoru

lp

uređeno: od Sailor1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sailor1 je napisao:

sudjeluje li supruga od mog brata u nasljedstvu i ako da u kojoj mjeri

Po pitanju imovine umrlog brata u konkretnoj situaciji je njegova supruga nasljednik koja nasljeđuje cjelokupnu ostavinu (čl. 11 st. 3 ZN). 

, Sailor1 je napisao:

Na žalost braća su preminula jedan za drugim u kratkom roku

U ovoj situaciji također se dotićna može uključiti u nasljeđivanje suprugovog brata kroz nasljednu transmisiju ( čl. 131 ZN) , no ključna činjenica je redosljed njihove smrti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Po pitanju imovine umrlog brata u konkretnoj situaciji je njegova supruga nasljednik koja nasljeđuje cjelokupnu ostavinu (čl. 11 st. 3 ZN). 

U ovoj situaciji također se dotićna može uključiti u nasljeđivanje suprugovog brata kroz nasljednu transmisiju ( čl. 131 ZN) , no ključna činjenica je redosljed njihove smrti. 

Prvi je preminuo brat u Njemačkoj ( koji ima suprugu a ostavinska rasprava nije provedena  ) a tri mjeseca kasnije nakon njega preminuo je i  drugi brat koji nije bio oženjen . Što sad to točno znači u smislu naslljeđivanja...ako možete odgovoriti . Mene dio u Njemačkoj ne zanima ali sam jako zabrinut za imovinu kod nas jer se radi o naslijeđu od mojih roditelja . Bratova supruga je za mene skoro nepoznata osoba ali ako po zakonu ima pravo naslijeđa onda ću to i ispoštovati .  Hvala vam ...

Brat je za života skupa sa suprugom ulagao u njenu kuću u Dalmaciji ... imam li ja bilo kakva prava u tom dijelu . Pitam čisto radi nekakve eventualne nagodbe sa s njegovom suprugom . 

 

uređeno: od Sailor1
pojašnjenje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Sailor1 je napisao:

Bratova supruga je za mene skoro nepoznata osoba ali ako po zakonu ima pravo naslijeđa onda ću to i ispoštovati

Već rečeno, ona nasljeđuje svu imovinu umrlog supruga. 

 

prije 2 sati , Sailor1 je napisao:

Prvi je preminuo brat u Njemačkoj ( koji ima suprugu a ostavinska rasprava nije provedena  ) a tri mjeseca kasnije nakon njega preminuo je i  drugi brat koji nije bio oženjen . Što sad to točno znači u smislu naslljeđivanja

Znači da supruga vašeg umrlog brata nema pravo nasljeđivanja glede smrti brata koji nije bio u braku. 

 

prije 2 sati , Sailor1 je napisao:

Brat je za života skupa sa suprugom ulagao u njenu kuću u Dalmaciji ... imam li ja bilo kakva prava u tom dijelu .

Ne, jer je ona njegov jedini nasljednik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija