Jump to content

Stjecanje vlasnistvu, upis u zj


Blue sky

Preporučene objave

Pozdrav, molim pomoc. 

Moj tata zivi u kuci u kojoj su zivjeli njegovi roditelji koji su dobili tu zemlju na poklon prije 1960 usmeni putem, nikada papiri nisu sredeni. Ostavinske nije bilo ni za baku ni za djeda. Na izvatku se vidi ime i prezime tpg covjeka koji zivi u USA. Obzirom da mi otac ima 58.g. I ja sam odrasla i ukazujem mu na vaznost uredenje zk i upisa vlasnistvu, kako bi on sad mogao ishoditi vlasnicki list odn steci vlasnistvu. Temeljem posjeda odnosno dosjelošću ? Kako to dokazati? Kako se najbezbolnije moze rijesit taj "đumbus"? Koji su prvi koraci? Kome se treba obratiti i koliko traje sve to skupa? Inace ima 2 brata jel to utjece na njegovo ishodenje za upisom kao vlasnika obzirom da niko nije upisan a samo je on posjednik? Koliko to sve otprilike košta? 

UNAPRIJED najljepša hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Blue sky je napisao:

Koji su prvi koraci? 

Za početak pribaviti z. k. izvadak za nekretninu, izvadke iz matice umrlih za prednike vašeg oca. 

 

, Blue sky je napisao:

Na izvatku se vidi ime i prezime tpg covjeka koji zivi u USA.

Kakvo je stanje u katastru

 

, Blue sky je napisao:

Moj tata zivi u kuci u kojoj su zivjeli njegovi roditelji koji su dobili tu zemlju na poklon prije 1960 usmeni putem

Iz citiranog se ne može zaključiti da li su prednici vašeg oca gradili kuću ili je ista postojala na usmeno darovanoj k. č. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija