Jump to content

Molim pomoć


anonimno

Preporučene objave

Početkom prošle godine imao sam prometnu nesreću. Proglašen sam krivim jer sam imao 1,8 promila alkohola (inače ne pijem jer sam sportaš).

Nezaposlen sam, imam 22 godine, nemam nikakvih primanja, živim sa roditeljima.

Osiguravajućem društvu otplaćujem štetu koju sam prouzročio drugom automobilu (u stvari moji roditelji), a sada je došla obavijest od mog osiguravajućeg društva da je taj oštećeni podnio zahtjev za tjelesne ozljede (a nikome nije - na sreću - bilo ništa), jer su izmislili trzajne ozljede, pa šok i tko zna šta sve ne.

Ja sad zaista neznam šta napraviti!

Molim da mi netko ozbiljno odgovori, bez zlobnih i ironičnih primjedbi, jer sam već jako, jako, jako kažnjen i vjerujem da još ima nade (ili je sva nada i pozitivna rješenja rezervirano za one koji kradu, ubijaju, i imaju vlast).

MOLIM POMOĆ!!!!

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vaše osiguravajuće društvo, pošto nije izravno išla tužba protiv vas, ispalti štetu navodno "ozlijeđenoj" osobi, sigurno će i oni zatražiti medicinsku dokumentaciju i ići na nagodbu sa oštećenim ili nekim tko ga zastupa. Ako se istom isplati odšteta, vaše će osiguranje (valjda nije i njegovo) ići na nagodbu s vama o otplati isplaćene odštete. No kako nemate nikakova primanja, vjerojatno ni imovine, ne vidim kako će se vaše osiguravajuće društvo naplatiti.

Prvo otiđite u osiguravajuće društvo, pa vidite što se traži od vas. Ove ozljede koje ste naveli, nisam baš siguran da bi se radilo o velikoj odšteti, ako uopće bude prihvaćena, zavisno jesu li posljedice trajne ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Ako vaše osiguravajuće društvo, pošto nije izravno išla tužba protiv vas, ispalti štetu navodno "ozlijeđenoj" osobi, sigurno će i oni zatražiti medicinsku dokumentaciju i ići na nagodbu sa oštećenim ili nekim tko ga zastupa. Ako se istom isplati odšteta, vaše će osiguranje (valjda nije i njegovo) ići na nagodbu s vama o otplati isplaćene odštete. No kako nemate nikakova primanja, vjerojatno ni imovine, ne vidim kako će se vaše osiguravajuće društvo naplatiti.

Prvo otiđite u osiguravajuće društvo, pa vidite što se traži od vas. Ove ozljede koje ste naveli, nisam baš siguran da bi se radilo o velikoj odšteti, ako uopće bude prihvaćena, zavisno jesu li posljedice trajne ili ne.

 

 

Za sada još ništa osiguravajuće društvo ne traži od mene. Sada sam tek dobio obavijest da su oštećeni pokrenuli zahtjev preko odvjetnika prema mojem osiguravajućem društvu.

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No kako nemate nikakova primanja, vjerojatno ni imovine, ne vidim kako će se vaše osiguravajuće društvo naplatiti.

 

2 godine sudovanja sa ostecenim, pa 3 godine za pokretanje parnice protiv krivca, pa 2 godine sudovanja s njim, pa 10 godina do zastare po pravomocnoj presudi.

 

naplatit ce se. (i jos od isplate ostecenom teku kamate...)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez ovih ozljeda, šteta samo za njihov auto je nešto manje od 15.000 kuna

 

u tom slucaju sve ovako kako sam rekao... pitao sam te jer je ukupni iznos do kojeg te moze regresirati osiguranje negdje oko cca 50.000 kuna, pa da je steta bila blizu toga, onda ti se ne bi isplatilo mijesati u ozljede jer te ionako osiguranje za taj dio koji prelazi 50.000 ne bi moglo utuziti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija