Jump to content

Isplata udjela imovine


Alfaholic

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima, ovako treba mi pomoć u vezi situacije u kojoj se nalazimo.. 

Naime 2002, nasljedili smo kuću od pokojnog djeda..odnosno  14/15 dijela(ostali suvlasnici su se odrekli u našu korist) i 1/15 glasi na tetu.. 

Sada mene ovako zanima.. Mi smo koristili tu kuću nakon što smo ju nasljedili,i ulagali zadnjih 17 godina u održavanje i renovaciju da bi se moglo u njoj živjet.. 

2003 je napravljena procjena od strane sudskog vještaka, baš iz tog razloga isplate ostalim suvlasnicima

Međutim u tih 17god se nikako nismo mogli dogovoriti, sad smo u pregovorima ali traži me isplatu 10x više nego je njen dio iznosio 2003 u toj procjeni.. 

Kakva ja prava imam? Mogu ja potražit naknadu za to što smo ulagali i održavali kuću tih 17godina?

Da bude jasno, ona nikad nije izrazila zelju niti za stanovanjem u kući niti ulaganjem u nju, tako da ona nema nikakvih uloga u njoj.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete i tako, mada kada dođe do razvrgnuća suvlasništva, onda će se cijela nekretnina prodavati po utvrđenoj tržišnoj vrijednosti, i to ne niže od 4/5 tržišne vrijednosti na prvoj dražbi, a ne niže od 3/5 tržišne vrijednosti na drugoj dražbi. To će vjerojatno cjenovno obuhvatiti i visinu ulaganja na tih 14/15, pa ćete je moći isplatiti po toj vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete potraživati naknadu za ulaganja učinjena u posljednjih 5 godina, jer je ostalo potraživanje zastarjelo. To uključuje i 1/15 režija, redovitog održavanja itd.

No i druga strana po pravilima stjecanja bez osnova  može potraživati naknadu za korištenje svoje 1/15-ine. 

 

, Alfaholic je napisao:

kada bi završili na sudu, dali bi ja mogao tražiti da se gleda procjena prije ulaganja i na temelju toga da isplatim udio.. 

Ili se gleda sadašnja vrijednost

Vrlo vjerojatno da bi glede citiranog u postupku razvrgnuća nastao spor, dakle parnica u kojoj bi dokazivali svoje tvrdnje povećanja vrijednosti nekretnine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija