Jump to content

Prijedlog za ovrhu/zastara


Tenka0203

Preporučene objave

Dobila sam prijedlog za ovrhu od croatia osiguranja za  dugovanje po polici dopunskog osiguranja u periodu od 14.10.2016 do 14.11.2019 godine.

Sklopila sam ugovor na neograniceno, ali u uvjetima korištenja piše si stanovanja i mjestu plaćanja premije.
Ako ugovaratelj osiguranja odnosno osiguranik premiju koja je dospjela nakon 
sklapanja ugovora ne plati do dospjelosti, niti to učini koja druga zainteresirana osoba, ugovor o osiguranju prestaje po samom zakonu nakon isteka roka od trideset 
dana od kada je ugovaratelju osiguranja odnosno osiguraniku uručeno preporučeno pismo CROATIA zdravstvenog osiguranja d.d. s obaviješću o dospjelosti premije, ali s tim da taj rok ne može isteći prije nego što 
protekne trideset dana od dospjelosti premije.
(6) U svakom slučaju ugovor prestaje ako premija ne bude plaćena u roku od godine dana od dospjelosti.
(7) CROATIA zdravstveno osiguranje d.d. može raskinuti ugovor ako ugovaratelj osiguranja odnosno osiguranik neredovito plaća premiju.
 

S obzirom da nisam obaviještena preporučeno da se ugovor otkazuje radi ne placanja premije imam li pravo na obrazloženi prigovor i Mogu li se pozvati na zastaru??

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Dobili ste rješenje o ovrsi  na koje imate pravo prigovora u roku od 8. dana računajući od dana zaprimanja. Kada je taj ovršni prijedlog poslan javnom bilježniku? Kojega datuma je doneseno rješenje o ovrsi?

Javni bilježnik je zaprimio 25.2.2020 , riješenje o ovrsi je od 26.2.2020, a ja sam riješenje zaprimila prošli tjedan 23.10.2020.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija