Jump to content

ovrha od hepa


blokirana_prvi_put

Preporučene objave

prije nekoliko dana vidim racun mi u blokadi(primam samo obiteljsku mirovinu), na fini kazu ovrha od HEPA. Nikad od njih dobila ni opomenu ni rjesenje o ovrsi, nista. 

prosle godine u 5mj raskidam ugovor s hepom i prelazim na Eon, dogovaram s hepom telefonski sto sve trebam za raskid i nitko tada ne spominje nikakav dug. 

Ove godine u 6mj ipak se odlucim opet vratiti na Hep jer mi Eon nije bio povoljniji, opet kontaktiram Hep objasne sto sve trebam i ni tad nitko ne spominje nikakav dug. 

pocetkom 10og mjeseca dolazi obracun, nove uplatnice, i cak da sam u pretplati neki 30ak kn. 

nakon soka na fini, oni mi daju ime javnog biljeznika koji.je izdao rjesenje koje ja nikad nism dobila, oni tvrde neki dug iz 2019god. 

od hepa ne dobivam jos nikakav odgovor jer samo pisanim putem mogu dobitit takve informacije.

kako i kome da se zalim kad nemam rjesenja, na fini kazu da jos nije.pravomocno?

imam li ikakve sanse za bilo kakvu tuzbu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve dokumente koje je Fina zaprimila od ovrhovoditelja bila Vam je dužna i dostaviti na adresu na kojoj imate prijavljeno prebivalište. Nadalje, ako se ovrha provodi temeljem rješenja o ovrsi kojega je donio javni bilježnik, tada takvo rješenje mora biti pravomoćno. No, ovo ne vrijedi ako je u pitanju sudsko rješenje o ovrsi. Najbrži način da saznate o čemu je riječ je da napravite uvidu spis kod javnog bilježnika koji je donio rješenje, te da vidite o kakvom je dugu riječ i na koji način Vam je to rješenje dostavljeno (moralo je biti dostavljeno da bi bilo pravomoćno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

npr da nikad nisam dobila opomenu, da mi ove godine kad sam ponovo presla na hep tad nisu rekli nista o tom nekom dugovanju? 

postu bi preuzela da mi je bila dostavljena, niti je ikad bio ostavljen papiric od postara? neznam tko.je tu zakazao ali namjerno sigurno nisam preuzela postu?

na internetu sam nasla clanak da racuni od struje, vode i sl nakon 1god mogu ici u zastaru ako se sami pozovemo na to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, blokirana_prvi_put je napisao:

npr da nikad nisam dobila opomenu, da mi ove godine kad sam ponovo presla na hep tad nisu rekli nista o tom nekom dugovanju? 

U ovoj fazi postupka ovo nisu dovoljno kvalitetni žalbeni razlozi.

Prije 10 minuta, blokirana_prvi_put je napisao:

postu bi preuzela da mi je bila dostavljena, niti je ikad bio ostavljen papiric od postara? neznam tko.je tu zakazao ali namjerno sigurno nisam preuzela postu?

Uvidom u spis treba vidjeti, da li je dostava vršena na adresu gdje imate prijavljeno prebivalište ili negdje drugdje.

Prije 11 minuta, blokirana_prvi_put je napisao:

na internetu sam nasla clanak da racuni od struje, vode i sl nakon 1god mogu ici u zastaru ako se sami pozovemo na to?

Da li Vi znate što Vas točno potražuju i za koje razdoblje, te kada je pokrenut ovršni postupak, a samim tim i prekinut zastarni rok.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija