Jump to content

Izvanredno studiranje nije izvanredno nego redovno uz plaćanje


ElysaNicole

Preporučene objave

Pozdrav, 

studentica sam sestrinstva na ZVU. Upisala sam 1.godinu izvanrednog studija i planirala sam uz studij raditi te tako financirati studij. Međutim, na početku akademske godine sam saznala da svi mi koji smo se upisali izvanredno putem spu slušamo nastavu u cijelosti s redovnim studentima te da nema razlike. Razlike svakako ima, i to velike jer redovni studenti imaju sva studentska prava dok mi nemamo. Nemamo pravo na prehranu niti na državnu stipendiju. A nemamo niti mogućnost zaposlenja jer po cijele dane imamo predavanja s pauzama 15minuta do sat vremena. Ja se sad pitam koji bi točno poslodavac mene zaposlio recimo, jednom ili dvaput tjedno po 2-3 sata?? Pitam se s kojim novcima da ja financiram studij i stanarinu? Moji roditelji nemaju nikakva primanja a na kraju krajeva, nije više njihova dužnost da me financiraju. Mene sad zanima što napraviti po tom pitanju? Od početka akademske godine tražim mogu li se prebaciti na drugi fakultet na isti smjer ali nažalost to više nije moguće. Molim Vas za savjet što napraviti i kako se izvući iz svega toga. Razmatram opciju ispisa ali ne znam hoće li mi odobriti ispis bez da platim preostali dio školarine jer to navodno mogu i ne moraju odobriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , ElysaNicole je napisao:

Kako mislite da su osobu nakon 18.godine života dužni uzdržavati roditelji? 

Čl. 290. Obiteljskog zakona.

prije 8 sati , ElysaNicole je napisao:

a izvanredni studij podrazumijeva studiranje uz rad, zato se i zove izvanredni.. 

Ne mora biti nužno da je izvanredni student zaposlen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija