Jump to content

Neisplata radova


frenki zg

Preporučene objave

Poštovani.
Kao vlasnik građevinske firme, dogovorio sam - dogradnju i kompletnu unutrašnju adaptaciju objekta do sistema - ključ u ruke.
Radi se o objektu, koji ima 3 zasebne stambene jedinice - za roditelje i 2 sestre.
Ugovor sam sklopio, sa jednom od sestara, kao Investitorom.
Objekat je završen u 7 mj, nisu imali primjedbe, i uselili su se, svako u svoju st. jedinicu.
Pred završetak radova, a i prije toga, tražio sam da mi se uplati, određeni iznos, jer sve navedeno, rad i materijal,
čak i određene - podizvođače, sam financiram.
Plačanje su odgađali, uvjek se pravdajuči, da trebaju prodati jednu nekretninu, da imaju kupca, samo je 
stvar formalnosti, da to riješe, i odmah slijedi uplata - ali su svaki dan, prilikom obilaska radilišta, forsirali završetak,
sa , 20 07, jer navodno tad moraju iseliti iz stana.
Objekat je završen, svi, njih troje su uselili u objekat, - obečanje plačanja, se i dalje odgađa, uz razne priče o problemima. 
Napisao sam, da sam ugovor potpisao sa, investitorom, to jest, jednom od sestara.
Vrijeme prolazi, naši  odnosi se zatežu, do te mjere, da mi investitor, otvoreno kaže, da mi radove ne mogu platiti, jer, nemaju novaca.
Obračam se sa prijetnjm tužbe, na što dobivam odgovor, od druge sestre, da je Objekat, njezino vlasništvo, da
nikakav ugovor nismo potpisali, i da ju više ne zovem, i ometam.
U zadnjem razgovoru, se žale na kvalitetu radova - 5.mj, nakon uselenja, i sad time uvjetuju plačanje.
-------------
Od ugovorenog iznosa 180.000.kn + dodatnih radova, preko - 20.000.kn, kojih nema na - papiru,
ja sam naplatio, nakon početka radova, 1/4 iznosa, za što postoji dokumenat.
1. - Pitanje za , Moderatora - Dali se ovdje radi, o smišljenoj - Prevari.?
2. - Dali da podnesem prijavu, za - prevaru  ? ( puno ostalih izvođača, popratnih, nije isplačeno)
3. - Dali se, kod prijave za Prevaru, - u odbrani, mogu pozivati, ili tražiti neko građ. vještačenje, što vjerujem, da im je cilj ?
4. - Ako mi predloži te, da podnesem prijavu - dali, da istu podnosim, protiv, svih troje, ili 2 sestre ? ( roditelje, nisam ni vdio)
------------
Poslije ovog debakla, ja sam totalno, prestao sa radom, jer sam sav svoj novac, uložio u njihov objekat.
P.S - Oni bi voljeli, da ja pokrenem, tužbu, to bi se vuklo., 10.g. - pogotovo, iz razloga, što je navedeni objekat, bio bez krova, više od 10.g. -
što pojedini zidovi imaju razliku, nagiba, do 10.cm - to je neko, davno, sfušerio, ostavio, i oni su to kupili.
Ovo u vezi stanja objekta, napomnjem, jer se određeni radovi nisu smjeli, tako bro završavati, radi vlage u zidovima,
ali su oni to forsirali. - svjedoke - stanja imam, sve pod izvođače - od limara - do - parketara.
---------------------
Bio, sam malo duži u opisu, ali sam skratio, što sam više mogao.
Mene zanimaju, odgovori, od 1 do 4.
Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1 Radi li se ili ne o smišljenoj prevari, to jedino sud može utvrditi - a na vama je da isto pokušate dokazati u prijedlogu za progon navođenjem činjenica i svjedoka...

a ODO moze istu odbaciti da nije bilo prevare jer se "investitor" neočekivano zbog aktualne kovid korone i sl... našao u financijskoj nezahvalnoj situaciji radi čega ne može platiti...

2 Možete, ništa vas ne košta, samo lijepo činjenično i kronološki opisati tijek događanja, navesti sve potrebne svjedoke, i priložiti sve dokaze

3 Kod prijave, možete predložiti, ali sumnjam da će istražitelji angažirati vještačenje... (prije ne, nego da), 

4 Protiv osobe s kojom ste dogovarali radove.

---

Zašto osobi s kojom ste dogovarali radove lijepo ne ispostavi račun, i na temelju vjerodostojne isprave pokrenete ovršni postupak (kojeg doduše može osporavat - pa će te opet na sudu završiti)

a ostalim akterima poštom poslati (poželjno preko odvjetnika) dopis da je prijedlog za kazneni progon već sačinjen i da istoga podnosite ako vam u roku od X dana ne uplate traženi iznos...

 

Kao dokaze koji bi vam išli u prilog, ako svu priču imate napismeno, možete preko trećih osoba ili uvidom u javne knjige ako znate gdje je, pokušati pronaći nekretninu koju su namjeravali prodati, ako ista postoji, priča "drži vodu", ako ne postoji, lijepo isto navesti u prijavi da se očito radi o unaprijed smišljenoj priči kojom ste se uvjeravali da će te biti isplaćeni prodajom navedene nekretnine, a ista ne postoji...

 

Napravite presliku, tj sačuvajte svu pisanu komunikaciju, presliku primljenih/uspostavljenih poziva, jer se isti brišu s protekom vremena, od svog operatera zatražite ispis uspostave poziva, iz kojih se vidi da ste i navedenom osobom komunicirali, ugovarali tj u krajnjem slučaju i izvršili radove...

 

Ako već niste, lijepo ispostavite račun sa svim stavkama, a na fini pokušate i saznati jesu li isti već u ovrhama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , virtalni je napisao:

1 Radi li se ili ne o smišljenoj prevari, to jedino sud može utvrditi - a na vama je da isto pokušate dokazati u prijedlogu za progon navođenjem činjenica i svjedoka...

a ODO moze istu odbaciti da nije bilo prevare jer se "investitor" neočekivano zbog aktualne kovid korone i sl... našao u financijskoj nezahvalnoj situaciji radi čega ne može platiti...

2 Možete, ništa vas ne košta, samo lijepo činjenično i kronološki opisati tijek događanja, navesti sve potrebne svjedoke, i priložiti sve dokaze

3 Kod prijave, možete predložiti, ali sumnjam da će istražitelji angažirati vještačenje... (prije ne, nego da), 

4 Protiv osobe s kojom ste dogovarali radove.

---

Zašto osobi s kojom ste dogovarali radove lijepo ne ispostavi račun, i na temelju vjerodostojne isprave pokrenete ovršni postupak (kojeg doduše može osporavat - pa će te opet na sudu završiti)

a ostalim akterima poštom poslati (poželjno preko odvjetnika) dopis da je prijedlog za kazneni progon već sačinjen i da istoga podnosite ako vam u roku od X dana ne uplate traženi iznos...

 

Kao dokaze koji bi vam išli u prilog, ako svu priču imate napismeno, možete preko trećih osoba ili uvidom u javne knjige ako znate gdje je, pokušati pronaći nekretninu koju su namjeravali prodati, ako ista postoji, priča "drži vodu", ako ne postoji, lijepo isto navesti u prijavi da se očito radi o unaprijed smišljenoj priči kojom ste se uvjeravali da će te biti isplaćeni prodajom navedene nekretnine, a ista ne postoji...

 

Napravite presliku, tj sačuvajte svu pisanu komunikaciju, presliku primljenih/uspostavljenih poziva, jer se isti brišu s protekom vremena, od svog operatera zatražite ispis uspostave poziva, iz kojih se vidi da ste i navedenom osobom komunicirali, ugovarali tj u krajnjem slučaju i izvršili radove...

 

Ako već niste, lijepo ispostavite račun sa svim stavkama, a na fini pokušate i saznati jesu li isti već u ovrhama...

Na samom početku, je izgledalo sve, kao normalno : dvije sestre žele sebi i roditeljima, riješiti stambeno pitanje. - dogovaralo se i razgovaralo, sa obadvije - ali, ugovor je potpisan, samo sa jednom, jer se ona predstavila, kao investitor, za njih troje - 
Svatko ima po jednu etažu - uređenje prizemlja, za roditelje, su obadvije dogovarale, a dalje, svaka je za svoj stan, davala prijedloge i ostalo.
Što je još, specifično : svakim svojim dolaskom na gradilište, obadvije nikad nisu imali , baš ni jednu primjedbu,, njihove riječi su bile : Super - prekrasno - fantastično. ? ( što mi je bilo malo čudno, jer, grešaka
uvijek ima )
Sad na kraju ispada, da ja investitoru, nisam ništa napravio ( več drugoj osobi ) .?
Sad bi ona mogla tražiti i povrat 50.000.kn - jer joj, po ugovoru, nisam ništa ni uradio !?
Navodna nekretnina, koja se trebala prodati, je 1 etaža kuče, bivšeg supruga ? ( tko če kupiti jednu etažu,
obiteljske kuče, jer je to , jedna cijelina - to nije, kao što sam im napravio - da se svaki stan može, etažirati
jer je, rađeno, kao 3 zasebna stana u jednoj kuči)
Do informacije, da nekretnina, ili 1 stan nisu u vlasništvu, investitora ( jedne od sestara ) sam došao, kad sam
prije par dana, zaprijetio, tužbom - tada je rekla - citiram : možeš slobodno tužiti, nekretnina je na xxxxx ( ime druge sestre, sa kojom nemam nikakav ugovor)
U raspravama koje traju, od 20. 07, kad su uselile, do sada,, - ništa im ne valja !?
Kad predložim, da to, što ne valja, če se popraviti - odbijaju - žele drugog izvođača, da TO ,popravi, 
a, kad mu plate, ostatak če isplatiti meni - složio sam se i sa time.
Ali, i dalje - ništa.
Tvrdim, da je to sve u naprijed - smišljeno !
Dvije sestre - jedna potpisuje ugovor, a zna da nije, ni vlasnik niti suvlasnik.
Nema nikakvu nekretninu na sebi, zajedno imaju firmu - kafić i frizerski, i sve
što ima, je od firme.
Ona želi, da ju tužim, da vodimo sud godinama, i na kraju, i kad bi dobio spor, kako bi se naplatio ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Složite prijedlog za kazneni progon, lijepo kronološki, činjenično opisano iz dana u dan, iz kontakta u kontakt...

Navedite sve aktere priče, i pošaljite na ODO, a prije svega im ispostavite račun (poštom, preporučeno s povratnicom), s rokom od X dana za uplatu. U slučaju izostanka uplate kažete da šaljete prijavu na ODO. Što i napravite.

Nažalost sve traje mjesecima, ako ne i godinama.

A i što kažete, ako i dobijete tužbu kako i od čega će te se naplatiti (plaća, mirovina, pokretnine...)

Ili angažirajte "kooperanta/e" koji je "stručnjak u naplati"...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, virtalni je napisao:

Složite prijedlog za kazneni progon, lijepo kronološki, činjenično opisano iz dana u dan, iz kontakta u kontakt...

Navedite sve aktere priče, i pošaljite na ODO, a prije svega im ispostavite račun (poštom, preporučeno s povratnicom), s rokom od X dana za uplatu. U slučaju izostanka uplate kažete da šaljete prijavu na ODO. Što i napravite.

Nažalost sve traje mjesecima, ako ne i godinama.

A i što kažete, ako i dobijete tužbu kako i od čega će te se naplatiti (plaća, mirovina, pokretnine...)

Ili angažirajte "kooperanta/e" koji je "stručnjak u naplati"...

 

Hvala na odgovoru, i ja mislim da ce to ,,,,koperanti,,,prije naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija