Jump to content

Tužba za fizicki napad 14.1.2021


DD11

Preporučene objave

Ovakva je situacija. Znači, da ne duljim sa pricom, naso sam se sa jednim deckom da mi vratio naocale koje su bile kod njega i on je radio veliku dramu oko toga i naravno kad sam mu reko da cu doc po njih on me sa svojim frendom odveo u neku njihovu ulicicu na svom kvartu i tamo se poceo derat na mene, unosit mi se u facu, nakon sto su dvije osobe stale izmedu njega i mene, i nakon toga me on udario sakom u arkadu, malo je nateceno ali nista prestrasno nakon toga ja sjedam u auto po kojem mi on udara (ljevu i desnu sajbu na vozacevim vratima), krenem u rikverc i decko pocinje trcat samnom, nabija mi sakom po haubi a onda i nogom (petom), nakon cijeg je udarca nastala steta na autu (udubljenje). Molim vas ako neko ima kakav savjet da mi kaze sta da napravim. Mogu li ga tuziti za fizicki napad i ostecenje imovine. Naravno imam 3 svjedoka koji ce potvrditi sta se desilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sto opisujute ima obilježja kaznenih djela. Ne trebate privatnom tužbom već sve možete prijaviti na policiji ili DORH da ide po službenoj dužnosti. Da li ste zadobili ikakve dodatne povrede i zatražili liječničku pomoć? Savjetujem Vam da odete na hitni prijem i prijavite ozljede kako bi liječnik mogao odmah utvrditi zadobivene ozljede i prijaviti policiji. Jedino liječnik može stručno okarakterizirat stupanj ozljeda da li su lakše ili teže i prema tome policija podnosi prijavu prekršajnu ili kaznenu prijavu. 

uređeno: od Vježbenik200
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Vježbenik200 je napisao:

Ovo sto opisujute ima obilježja kaznenih djela. Ne trebate privatnom tužbom već sve možete prijaviti na policiji ili DORH da ide po službenoj dužnosti. Da li ste zadobili ikakve dodatne povrede i zatražili liječničku pomoć? Savjetujem Vam da odete na hitni prijem i prijavite ozljede kako bi liječnik mogao odmah utvrditi zadobivene ozljede i prijaviti policiji. Jedino liječnik može stručno okarakterizirat stupanj ozljeda da li su lakše ili teže i prema tome policija podnosi prijavu prekršajnu ili kaznenu prijavu. 

Nisam zadobio nikakve teze fizicke ozljede. 

 

Prije 47 minuta, drot13 je napisao:

Oštećenje je po prijedlogu, a i kod podnošenja prijedloga DO najčešće prepušta progon oštećeniku. Tjelesna ozljeda je po privatnoj tužbi.

U ovoj priči fali još dosta toga, jer je malo čudno da se situacija tako odvije i tako eskalira, pa je vjerojatno da tu ima možda još toga...

On se posvadao sa trećom osobom u ovoj situaciji ali posto ta osoba ima veze samnom ja sam ispastao. Naravno ja njega na nikakav način nisam uvrijedio niti provocirao a kamoli udarao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, DD11 je napisao:

Nisam zadobio nikakve teze fizicke ozljede. 

Onda ako hoćete ide privatnom tužbom. Najbolje bi bilo da zatražite pomoć kako bi dobili  medicinsku dokumentaciju za vještaka. Liječnik Vas je dužan pregledati. Nakon obavljenog pregleda, liječnik ispunjava “prijavu ozljede” na kojoj naznačuje vrstu ozljede te, po potrebi, i kvalifikaciju težine ozljede.  Također, osoba koja te napala biti će kažnjena za čl.13 zakona o prekršajima protiv JRM. Sudac može procijeniti da si mu ti nešto "dobacivao" pa možeš i ti biti kažnjen.  

"Pod lakim tjelesnim ozljedama podrazumijevaju se sve vidljive mehaničke ozljede na tijelu ozlijeđene osobe kojoj joj mogu prouzročiti neugodu i bol. Lakše tjelesne ozljede u pravilu ne ostavljaju trajne posljedice, a obuhvaćaju primjerice krvne podljeve, površinske ozljede, lake rane i slično."

 

Vezano za oštećenje, policija će sudu podnijet optužni prijedlog. U pravilu ti prođe oko 3-4 mjeseca dok sudac ne pozove optuženog.

uređeno: od Vježbenik200
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani imam molbu da mi netko objasni kako bi mogao moj slučaj završiti.

U Petak me susjed  fizički napao,svjedoka nemam, jedino po glavih hematome, oko mi je u bojama i nosim šancov mekani ovratnik.

Policija je bila,napravila zapisnik,pitala me za hitnu,tada sam mislila da ne treba, njega nije bilo otišao je. pitali su me da li ću na sud, rekla sam da. U subotu sam otišla na hitnu jer mi je oko poplavilo i glava me jako boljela, zatim sam odnijela povijest bolesti na policiju. na bolovanju sam.

Da li će dobiti kakvu takvu kaznu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda Vam i neće pomoći prijava policiji, jer se po svemu čini da se radi o lakim tjelesnim ozljedama, za što se kazneni progon provodi po privatnoj tužbi. Međutim, ako se radilo o tuči u javnom prostoru, tada bi se moglo raditi o prekršaju protiv javnog reda i mira, za koji bi susjed mogao odgovarati, i to novčanom kaznom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija