Jump to content

Kazna za pozitivan test thc-a u prometu.


čak noris

Preporučene objave

Pozdrav! Neki dan me policija zaustavila. Pristao sam na test za droge iako sam bio napušen, a policajcima sam rekao da nisam ništa konzumirao. No nakon testa za droge  bio sam pozitivan na THC i ona dva papira nisam potpisao. Sad je plan da kažem na sudu da sam pušio travu 2 dana prije testa, te da tu večer nisam ništa konzumirao. Zna se da trava od svih droga ostaje najduže u slini čak i do 7 dana... Dali je netko imao istu situaciju, i kako je prošo na sudu, dali je dobio sve jedno kaznu? hvala, voli vas čak noris :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate par tema na forumu, mogli ste i tamo pronaći dosta korisnih odgovora.

Uglavnom, kazna je poznata, iznosi od 10000 do 20000 kuna, do 60 dana zatvora i minimalna zaštitna mjera u trajanju od 6 mjeseci ako je prekršaj počinjen prvi puta.

Vaša strategija obrane na sudu je po mojoj procjeni loša, zato jer je test pokazao svoj rezultat a kad ste vi konzumirali THC ili niste to nikog ne zanima, niti se naknadno može pouzdano dokazivati. Ionako ste imali mogućnost tražiti vađenje krvi i vidjeti taj rezultat. Možda ste to čak i trebali napraviti, jer su testovi na slinu ponekad nepouzdani, a ako je istina da ste konzumirali 2 dana prije i ako niste česti konzument, testiranje uzorka krvi bi vjerojatno bilo i negativno...

Da skratimo priču. Trenutak konzumacije, odbijanje potpisivanja i slično su nebitne okolnosti. Na sudu imate šanse za umanjenje kazne ako se pokajete, dokažete slabo imovinsko stanje, obećanje da nećete ponoviti prekršaj i slično.

I ovo vaše zadnje pitanje, pomalo mi je smiješno ali ću odgovoriti. Svi koji su na lizalici bili pozitivni i nisu išli vaditi krv, svi su dobili kaznu, i nema toga tko ju nije dobio. Nije mi baš jasan tok vaših misli i uvjerenje da ćete proći bez kazne ako kažete sucu da ste 2 dana prije pušili i da droga dugo ostaje u slini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Iustitia_ZD je napisao:

Imate par tema na forumu, mogli ste i tamo pronaći dosta korisnih odgovora.

Uglavnom, kazna je poznata, iznosi od 10000 do 20000 kuna, do 60 dana zatvora i minimalna zaštitna mjera u trajanju od 6 mjeseci ako je prekršaj počinjen prvi puta.

Vaša strategija obrane na sudu je po mojoj procjeni loša, zato jer je test pokazao svoj rezultat a kad ste vi konzumirali THC ili niste to nikog ne zanima, niti se naknadno može pouzdano dokazivati. Ionako ste imali mogućnost tražiti vađenje krvi i vidjeti taj rezultat. Možda ste to čak i trebali napraviti, jer su testovi na slinu ponekad nepouzdani, a ako je istina da ste konzumirali 2 dana prije i ako niste česti konzument, testiranje uzorka krvi bi vjerojatno bilo i negativno...

Da skratimo priču. Trenutak konzumacije, odbijanje potpisivanja i slično su nebitne okolnosti. Na sudu imate šanse za umanjenje kazne ako se pokajete, dokažete slabo imovinsko stanje, obećanje da nećete ponoviti prekršaj i slično.

I ovo vaše zadnje pitanje, pomalo mi je smiješno ali ću odgovoriti. Svi koji su na lizalici bili pozitivni i nisu išli vaditi krv, svi su dobili kaznu, i nema toga tko ju nije dobio. Nije mi baš jasan tok vaših misli i uvjerenje da ćete proći bez kazne ako kažete sucu da ste 2 dana prije pušili i da droga dugo ostaje u slini.

Marihuana ostaje u krvi i dulje, čak i do mjesec dana. Nisam vadio krv zato što vjerujem da je aparat pokazao točno (da sam konzumirao) . Cijela ta situacija sa tim testovima na drogu je u potpunosti besmislena i nepravedna. Dakle isto je ako je netko konzumirao 2 dana prije ili minutu prije testiranja i u tome je problem. Alko test je u tome jako dobar zato što točno pokazuje kolko je u krvi alkohola i kada se je od prilike konzumirao. Ja sam sposobna osoba upravljati vozilom nakon sat vremena poslje konzumacije thca, a nakon 3 sata 10, jedan dan ili dva dana nemam apsolutno nikakve simptome " slabog reagiranja" u prometu. Dakle ako je prošlo više od sat vremena poslje konzumacije kazna bi trebala biti ista kao ona 100-300kn za posjedovanje jednog jointa.  Uostalom policajac je napisao da sam koristio ručno smotani joint mješavine duhana i marihuane. Ovaj zakon se mora iskorijeniti ili se treba nabaviti aparate za testiranje koji će pravedno i pošteno pokazati koliko i kada je osoba konzumirala thc. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li zakon pravedan ili nije je tema za diskusiju, ali činjenica je da bi testiranjem krvi dobili rezultat sličan alkotestu, dakle koja je točna količina neke supstance u krvi, pa bi s tim možda i mogli dokazivati na sudu jeste li bili pod utjecajem, ako da kakav je on točno bio itd.

Ovako te mogućnosti nema, imate mogućnost ili pušiti ili voziti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija