Jump to content

Molim Vas objašnjenje stavke u predugovoru


anonimius

Preporučene objave

Kada ste sklopili ugovor o kupoprodaji i platili kaparu, srednji tečaj eura je bio, recimo 7,53 kn za 1 euro.

Kada budete plaćali ostatak kupoprodajne cijene tečaj može biti veći, recimo 7,55 kn za euro. To je rizik koji snosite jer plaćanje vršite u kunama.

43.000 eura u kunama po tečaju 7,53 je 323.790,00 kn, dok po tečaju 7,55 to iznosi 324.650,00 kn, dakle više.

Naravno može kuna i ojačati ili euro oslabiti pa bi u tom slučaju platili manji iznos u kunama.

Nemojte se brinuti previše jer neće doći do neke značajne promjene tečaja eura u odnosu na kunu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno na odgovoru, pitao sam Vas to jer mi je to stavka koja mi je zapela za oko iako smo obe strane bile suglasne da se ne stavi takva stvar u predugovor ali naknadno smo saznali da su prodavatelj i JB u rodbinskom odnosu.  Također nam je izostavljena stavka sto se tiče kapare, naime u predugovoru ne piše da ukoliko prodavatelj odustane da vraća duplu kaparu. Dal se to podrazumjeva ili također je trebalo biti navedeno? Dvoje mladih ljudi koji nisu dobro čitali ugovor od uzbuđenja da kupuju nekretninu i kreću u zajednički život u svom su naučili lekciju da čitaju, a Vama hvala još jednom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija