Jump to content

NASLIJEĐENI DUG


Mide0000

Preporučene objave

Pozdrav svima! Prije dvije i pol godine meni i sestri (tada maloljetni oboje) je umro tata s kojim nismo živjeli i nismo se odrekli nasljedstva i naslijedili smo nekih 22 tisuće kuna na jednoj banci i još račun na drugoj banci, OTP, kojeg donedavno nismo dirali. Kada smo pogledali taj račun pisalo je da je račun u minusu skoro 30 tisuća kuna kojeg mi moramo otplatiti u visini iznosa kojeg smo nasljedili, znači te 22 tisuće. Znam da sam se zeznuo što sam to prije ignorirao no zanima me je li ikako moguće da taj dug ode u zastaru i koje sve pravne sankcije nam banka može odrediti. Oboje smo punoljetni sad, ja sam student, sestra učenica te prima obiteljsku mirovinu te nismo vlasnici nikakve imovine.

uređeno: od Mide0000
Tipfeler
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mide0000 je napisao:

zanima me je li ikako moguće da taj dug ode u zastaru

Moguče je. 

 

prije 11 sati , Mide0000 je napisao:

kojeg mi moramo otplatiti u visini iznosa kojeg smo nasljedili, znači te 22 tisuće.

Točno, no vodite računa da sve nastale kamate nakon smrti oca ne čine dug ostavitelja, već naprotiv je to dug nasljednika koji se neće podvesti pod citirano ogranićenje o odgovornosti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija