Jump to content

Prometna nezgoda


MarkGS

Preporučene objave

Postovani jucer sam pred trgovackom centru srusio dvoje starijih supruznika osobnim vozilom na zebri...nisam ih odmah uocio jer su prije zebre jedan iza drugog bila parkirana dva vozila...ja i supruga smo ih podigli i posjeli na klupu...odmah sam nazvao 112...pitali smo ih da li su jako ozlijedeni gospodja je rekla da ju boli ruka koju je.operirala prije 2 godine a gospodin je rekao da bi volio da dodje hitna jer ga je bole lie ligamenti koljena...hitna je dosla pitala jesu li udarili glavom rekli su da nisu...jesu li pali u nesvijest rekli su da nisu..policija je pregledala vozilo i isto nije imala.nikakva ostecenja...i rekla mi da sam brzo vozio odbacio bi ih dalje da nebi pali odmah pred vozilo..stradala gospodja je izjavila policiji da nisam brzo vozio...meni je alkotest pokazao 0.00...provjerili su i u 21 godinu od kad sam vozac nemam niti jedan prekrsaj..policajac je u zapisnik  naveo da pjesake nisam na vrijeme uocio zbog parkiranih vozila koja sam u pocetku naveo...rekao je da cu dobiti kaznu 2800 kn ali ako platim u roku onda placam dvije trecine kazne..i da se mogu zaliti..a to ne namjeravam..sam sam rekao ostecenima da priznajem.krivnju...policajac je rwkao da cu u narednom radoblju dobiti poziv za salusanje na sudu...i uzeo moj kontakt br ali ne znam zasto..zanima.me.sto ce se desavati na tom saslusanju na sudu..da li mogu zavrsiti u zatvoru...da li odmah placam odstetu ostecenima...da li osiguranje pokriva odstetu ili sve snosim sam...hvala unaprujed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Na sudu će te pitat kako je došlo do nezgode pa ćeš sve objasniti kao i tu.Nema zatvora a ako traže odštetu platit će osiguranje.

Saznao sam da supruznici imaju teske tjelesne povrede neopasne za zivot...izgleda jedno longetu jedno gips....izvjestaj tj zapisnik policije iz zadra nisam dobio...saznao sam da je podnesena kaznena prijava..protiv mene..slijedu uspitivanje mene u mupu ..tj postaju jad papiri stignu...zanima me hoce li osiguranje pokriti stetu ..koliki bi otprilike iznos bio...mogu li osteceni ne pristati na odstetu osiguranja pa teretiti mene ili ako im odsteta id osiguranja bude malena uzeti istu a ostatak traziti od mene.da li bi bilo pametno nekako stupiti u kontakt sa ostecenima...da li mogu zavrsiti u zatvoru ili uvjetna kazna....nisam imao alkohola..nikad niti ijednog prekrsaja...auto parkiran  prije zebre mi je zaklanjao dio zebre..to je policajac naveo..ali je do dolaska policije otisao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, sivko je napisao:

Osiguranje će pokriti a ako im je malo mogu njih tužiti.Nema mrtvih pa nećeš u zatvor.Trebalo je taj auto slikar prije nego je otišao.Zapisnik nećeš ni dobit ako ga je tražiš.

Rekli su sa ce doci..ali namjeravam ga traziti..mislim angazirati odvjetnika..sto mislite da li je potrebno....

Oprostite sto vam dosadjujem...ne znam sto bi sa sobom...sto mislite hoce li biti velika odsteta....auzo koji je bio kraj zebre i otisao prije polocije vidjela je i supruga i kcerka... dali ce njihov iskaz vrijediti na sudu....hvala vam oprostite sto gnjavim...nadam se da se necete ljutiti ako vas budem jos sto pitao...hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Pa kriv i jesi s olakotne okolnosti vode blažih kazni.

Prvo će policija poslat kaznenu na DO a onda oni proučiti pa optužnica.Ne bi rekao da im se previše žuri a i imaju i drugih poslove.

Drzavno odvj....mislite na sud u mom.mjestu...jer i on ima drzavno odvjetnistvo tj zupanijsko srediste je ima sud....mogu li npr pozuriti postupak ako poznam neke ljude koji rade u sudu u mom mjestu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Državno odvjetništvo piše optužnicu  i šalje sudu a ako je prihvate počinje suđenje.Da li će ispitivati policija pa nalogu DO ili samo DO ne znam (kako se oni dogovore).Nije to još ni s od suda.

3 i 4 https://e-justice.europa.eu/content_rights_of_defendants_in_criminal_proceedings_-169-hr-hr.do?init=true&member=1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Na postupak dok dođe do suđenja.A može i "zapisnik" duže trajati jer će raditi elaborat pošto ide kaznena prijava.

Znaci nikako ubrzati....a mogu li uciniti sl. npr pise da se javim u postaju koja je napravila zapisnik.. ispunim zahtjev platim taksu i dobijem taj isti zapisnik od nesrece...ili provjerim u mom osiguranju da li se sto poduzina....ili kontaktirati ozlijedene da se dogovorimo za odstetu..sto preslazete da napravim da to sto prije krene.

Ili npr moja kcerka koja dolje studira obavi to umjesto mene tj zatrazi izvjestaj..plati taksu itd....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

sredinom prošle godine sudjelovala sam u prometnoj nesreći na način da sam skretala lijevo na svoj parking ispred stana preko pune linije usljed čega me je iz suprotnog smjera udario motorist (preko 100cm3). Na navedenoj prometnici ograničenje je 40kmh, bio je upaljen žmigavac, 0 promila..itd. Prometnica je pregledna, pravac, i prije namjere skretanja nije bilo prometa. Prilikom uviđaja moje vozilo je slikano 1,3m od razdjelne linije, a do kraja kolničke trake je preostalo slobodno još 1,2m.

Motorist me je udario u prednji lijevi far i otklizao cca 10-15m uz zadobivene ozljede napuknuća 4 rebra koje se tretiraju kao teže ozljede i stoga sam dobila kaznenu prijavu. U početku smo bili u kontaktu pri čemu je motorist naveo kako je on mene vidio s namjerom skretanja i upaljenim žmigavce te da je ubrzao da me prođe. Prema riječima policajaca prema oštećenjima na mom vozilu morao je voziti puno više iznad ograničenja  međutim mene se tereti zbog skretanja preko pune linije.

Obzirom da se sve izdogađalo u momentu, moja izjava je bila, i stojim i dalje pri njoj kako sam imala namjeru skrenuti lijevo (svjesno preko pune linije), u tom trenu se nisam kretala no ne isključujem mogućnost da sam "nagazila" liniju  pri čemu je auto bilo u prvoj brzini sa stisnutom spojkom i do kraja zakrenutim volanom u lijevo. Prilikom udara motor me dodatno zakrenuo i nakon što sam vidila što se dogodilo dok sam se snašla moje vozilo se dodatno pomaknulo na tih 1,3m zbog čega ispada da sam zbilja toliko bila u njegovoj traci.

Prva sam mu prišla, i zamolila nekog da zove hitnu i policiju.

Dala sam izjavu na Policiji i pozvana sam na Sud. Prva mi je prometna nezgoda, 0 promila, sve uredno, stoga me zanima koliko kaznu da očekujem, u kojem obliku, koliko mogu očekivati financijsku štetu, i da li me osiguranje pokriva u svim segmentima (njegovo lječenje), trebam li na sud s odvjetnikom, da li u ovakvim slučajevima idu privatne tužbe?

Moram napomenuti i sljedeće, auto je od rent-a-cara, u najmu je preko firme a na moje ime kao korisnik. Zadnji poziv tog motorista nije bio ugodan jer me optuživao da stopiram osiguranje što nema veze sa zdravom pameću.

Dodatno, zanima me da li na visinu moje kazne utječe njegovo prekoračenje brzine u naseljenom mjestu kao i dio da me je mogao izbjeci jer kao što sam navela, nakon uviđaja je preostalo još 1,2m za manevar?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate Vi veze s osiguravajućim društvom, osiguravajuće društvo čeka rasplet kaznenog postupka, pa će onda isplatiti štetu. Ovo što spominjete ne utječe na visinu kazne, već eventualno utječe na njegov doprinos nastanku prometne nezgode, pa će i odšteta biti manja. S obzirom na ovo što navodite, osiguranje Vas u cijelosti pokriva. Štetu je teško predvidjeti, s obzirom da nije samo liječenje u pitanju, već i materijalna šteta na njegovom vozilu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nemate Vi veze s osiguravajućim društvom, osiguravajuće društvo čeka rasplet kaznenog postupka, pa će onda isplatiti štetu. Ovo što spominjete ne utječe na visinu kazne, već eventualno utječe na njegov doprinos nastanku prometne nezgode, pa će i odšteta biti manja. S obzirom na ovo što navodite, osiguranje Vas u cijelosti pokriva. Štetu je teško predvidjeti, s obzirom da nije samo liječenje u pitanju, već i materijalna šteta na njegovom vozilu.

Moze li osteceni iako dobije novac od osiguranja privatno tuziti hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliki bi bili iznosi..jedna osoba prijelom potkoljenice.... druga prijelom sake i i nadlaktice....plus naknada za strah..okvirno

 

prije 5 sati , MarkGS je napisao:

Koliki bi bili iznosi..jedna osoba prijelom potkoljenice.... druga prijelom sake i i nadlaktice....plus naknada za strah..okvirno

Mislim kod privatnw tuzbe

 

, sivko je napisao:

Osiguranje će pokriti a ako im je malo mogu njih tužiti.Nema mrtvih pa nećeš u zatvor.Trebalo je taj auto slikar prije nego je otišao.Zapisnik nećeš ni dobit ako ga je tražiš.

Citam da me mogu jos i privatno tuziti za ozljede i dusevne boli iako dobiju novac od osiguranja dajte mi savjet molim vas hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija