Jump to content

Prometna sa 'teskim' ozljedama


Yazzmin

Preporučene objave

Postovani

Imao sam prometnu nezgodu u kojoj druga strana 3 osobe imaju navodno teske ozljede (napknuce ruke, puknuce nosa)

Te prema tome to se svodi na kazneno djelo!

Ja sam tog dana htio obavit radnju skretanja preko pune crte gdje nazalost nailazi vozilo koje me zaobilizi i udara te odlazi u stup i zaustavlja se.

Prema svemu ja sam kriv jer nisam vidio da me auto obilizi.

Zbog svega ce ic kaznena prijava u kojoj mi prijeti i zatvor tog me strah.

Nisam imo alkohola, nikad prije nesto slicno.

Unesreceni su rekli da me nece tuzit, hvala im na tome.

Sto ocekivat od suda, potreba za odvjetnikom te dal ce moje osig snosit njihove troskove ili je to dodatni udarac jos za mene?!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ozljede nisu osobito teške (dakle, u pravilu s trajnim posljedicama), u vašem slučaju radit će se o KD izazivanja prometne nesreće iz nehaja iz čl. 227. st. 2. u vezi st. 1. KZ-a, za koje je zapriječena kazna zatvora u trajanju od 3 mjeseca do 3 godine.

Ukoliko vam je ovo prvo KD i ukoliko odlučite priznati KD, DO će se najvjerojatnije odlučiti za soluciju kaznenog naloga, što znači da on sudu predlaže donijeti presudu kojom se izdaje kazneni nalog u kojem će vam se izreći uvjetna osuda (moja procjena 8 mjeseci do 1 godine uvjetno na 1 ili 2 godine). Ukoliko ne prigovorite kaznenom nalogu, isti postaje pravomoćan i tu je priči kraj, znači čak nećete ni na sud. Ukoliko prigovorite kaznenom nalogu, cijeli predmet seli se na sud.

Glede branitelja, on je uvijek dobrodošao, a hoćete li ga angažirati ili ne, isključivo je vaša odluka.

U opisanom epilogu, vaše osiguranje pokrit će trošak naknade štete koji su pretrpjeli oštećenici.

Usput, temu sam preselio u PDF "Kazneno pravo"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako god moram priznat krivnju tog sam svijestan.

Nezelim se povlacit po sudovima jer pretpostavljam da ako ode na sud i to je dodatni trosak?!

I želim da što prije to završi i za mene i drugu stranu jer eto sekunda nepažnje i prokleti 'mrtvi' kut me košta i novaca i živaca a s obzirom na sve ok je jer smo zivi svi sto je najbitnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija