Jump to content

Lazni iskaz


Tian1

Preporučene objave

Bila sam danas na opcinskom kaznenom sudu za mladez sa prijateljicom radi jednog decka skojim smo se druzile al to se prijateljstvo prekinulo prije godinu dana jer smo mi kod njega dosle prespavati i on se napio i frendicu udario i tada nas je drzo u kuci zakljucane protiv nase volje njega se tereti za 5 kaznenih djela
Danas kad su me ispitivali rekla sam malo drugaciju izjavu nego od prije god dana dok sam bila na policiji sutkinja je tako zlocesta da je odma rekla da ja dajem lazni iskaz i da jel ja znam kolka je kazna za to da mogu i u zatvor
Ja se stvarno nisam odma mogla sjetit kad je vec dosta vremena proslo
Od tolkog ispitivanja doslo mi je slabo da je sudenje odgodeno do 13.2 
Kad smo dosle na sud ja i moja prijateljica taj decko je bio s odvjetnicom i nama je rekao da pazimo kj pricamo i kada sam u sudnici rekla drugaciji iskaz rekla sam da ga se bojim i da nam je zaprjetio naravno nisu mi vjerovali jer logicno da ce ga odvjetnica braniti
Ja sad vas trazim neki savjet jer nisam opce pametna tolko me strah il da si nadem i ja odvjetnika jer iskreno sama se vise bojim pojaviti na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, G-man je napisao:

A kakav je iskaz prijateljice koja je s vama bila tog nesretnog dana/noći?

Nije jos ni bila na ispitivanju jer sam ja prije nje usla u sudnicu

Ona je predlozila da povucemo prijavu da mu zeli sve oprostit ja se ne slazem jer ce kazne bit jos gore 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razjedinjena fronta je najgore što vam se može desiti i očito s tim računa i optuženik i njegova braniteljica.

Bilo kakva prijetnja, bilo da dolazi od optuženika bilo njegove braniteljice podložna je prijavi DORH-u. Što se vaših obveza tiče, dužna ste govoriti istinu po najboljem mogućem sjećanju. Ukoliko se nečeg ne možete sjetiti, a iskaz ste dala pred godinu dana, onda možete komotno reći da se zbog proteka vremena toga više ne možete točno sjetiti, ali da ste o tome iskazivali u onom ranijem iskazu pa ono što ste tamo rekla jeste ono što se desilo.

Opunomoćenika u vidu odvjetnika svakako možete uzeti ukoliko to smatrate nužnim ili korisnim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , G-man je napisao:

Razjedinjena fronta je najgore što vam se može desiti i očito s tim računa i optuženik i njegova braniteljica.

Bilo kakva prijetnja, bilo da dolazi od optuženika bilo njegove braniteljice podložna je prijavi DORH-u. Što se vaših obveza tiče, dužna ste govoriti istinu po najboljem mogućem sjećanju. Ukoliko se nečeg ne možete sjetiti, a iskaz ste dala pred godinu dana, onda možete komotno reći da se zbog proteka vremena toga više ne možete točno sjetiti, ali da ste o tome iskazivali u onom ranijem iskazu pa ono što ste tamo rekla jeste ono što se desilo.

Opunomoćenika u vidu odvjetnika svakako možete uzeti ukoliko to smatrate nužnim ili korisnim.

Tako sam i rekla da se ne sjecam bas

Prijateljica se tocno svega sjeca 

Mene  samo muci da nebudem zavrsila u zatvoru 

 

S obzirom na to da sam trudna i samohrana majka dvoje malodobne djece

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Tian1 je napisao:

Mene  samo muci da nebudem zavrsila u zatvoru

Za takvo što bi se prvo uopće trebao pokrenuti postupak protiv vas, a čak i da se to desi, treba dokazati namjeru, što je u slučajevima u kojima postoji značajan protek vremena izuzetno teško. Čak i da se uspije dokazati, kazne bezuvjetnog zatvora neće biti (uz uvjet da bi vam to bilo prvo kazneno djelo).

, Tian1 je napisao:

Jos bi htjela pitat dal postoji mogucnost povlacenja tuzbe mene i prijateljice

Kao što Drot piše, ovisi o kojem točno KD-u se radi.

Napominjem i činjenicu da, ukoliko je optuženik maloljetan (bio u trenutku počinjenja KD-a), tada ne možete učiniti ništa budući je kod maloljetnika jedini ovlašteni tužitelj DO (računjaući sva KD-a koja postoje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija