Jump to content

ovrha na tuđoj pokretnini


flash_girl74

Preporučene objave

Poštovani, bivši dečko mi je nakon smrti majke ostao bez stana, prije dvije godine sam ga prijavila kod sebe na adresi, jer nije se imao gdje se skrasiti, dobio je dopis da če mu se zbog duga oduzeti pokretnina na mojoj adresi, nije mi jasno kako se moje stvari mogu oduzeti i kako oni mogu uči u moj stan koji sam ja naslijedila od roditelja, sve stvari u stanu su moje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , flash_girl74 je napisao:

Poštovani, bivši dečko mi je nakon smrti majke ostao bez stana, prije dvije godine sam ga prijavila kod sebe na adresi, jer nije se imao gdje se skrasiti, dobio je dopis da če mu se zbog duga oduzeti pokretnina na mojoj adresi, nije mi jasno kako se moje stvari mogu oduzeti i kako oni mogu uči u moj stan koji sam ja naslijedila od roditelja, sve stvari u stanu su moje?

Ukoliko netko dođe popisati stvari, vi če te izjaviti da je to sve vaše a ne njegovo, isto tako dođe li do ovrhe kao umješač izjavljujete da je to sve vaše a ne njegovo. I naravno ako vam zapljene a vi niste bili nazočni onda odmah isto postupati kao umješač

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Adacta adacta je napisao:

isto tako dođe li do ovrhe kao umješač izjavljujete da je to sve vaše a ne njegovo. I naravno ako vam zapljene a vi niste bili nazočni onda odmah isto postupati kao umješač

Ovo ne bi bilo točno.

, flash_girl74 je napisao:

kako oni mogu uči u moj stan koji sam ja naslijedila od roditelja, sve stvari u stanu su moje?

Već sada po saznanju za ovrhu na pokretninama trebali bi postupiti po čl. 59. Ovršnog zakona i sudu dostaviti prigovor treće osobe u kojemu ćete navesti da tražite da se ovrha proglasi nedopuštenom iz razloga koje ste ovdje naveli, odnosno da tražite da ovrhovoditelj povuče ovršni prijedlog ili da nastavi ovrhu na drugom predmetu ovrhe zbog nemogućnosti provedbe na Vašim pokretninama, jer su se ispunili uvjeti iz čl. 5. st. 3. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drot13 je napisao:

I odeš na policiju i odjaviš ga sa svoje adrese, to se sad može bez problema (podneseš zahtjev, dođu u provjeru i odjave ga).

Da, može. Međutim, sud je dužan provoditi ovrhu na adresi koju ovrhovoditelj predloži, pa je pri tome nebitno da li ovršenik tamo prebiva ili boravi. Stvar je u tome da ovrhovoditelj tvrdi da na toj adresi ovršenik ima pokretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija