Jump to content

Otvaranje obrta - sjediste


matijal

Preporučene objave

Pozdrav,

zelio bih otvoriti obrt za programiranje za koji mi nije potreban poslovni prostor, radio bih iz stana kojeg unajmljujem i na kojem mi je prijavljeno boraviste. Receno mi je da za otvaranje obrta u unajmljenom stanu moram imati ugovor o zakupu u kojem pise da se pored stanovanja moze koristiti i za poslove sjedista obrta. Ono sto me zanima, da li vlasnik stana i ja u tom slucaju moramo napraviti aneks ugovora o najmu kojim bi mi on dopustio da otvorim obrt, ili bas trebamm ugovor o zakupu? Ne znam ni koja ja razlika zapravo izmedu njih. Takoder, da li imate kakvih iskustava kako bi tocno taj dio ugovora o sjedistu obrta trebao biti napisan da bude pravno ispravan?

Nadam se da ce mi netko biti u mogucnost pomoci,

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , matijal je napisao:

ugovora o sjedistu obrta

Obrt nema Sjedište, kao Trg. Društvo, ima prostor u kojem obavlja svoju djelatnost.
Ako obavlja više djelatnosti , to su izdvojeni pogon.
Npr. -Obrt za Trg. na Malo - Trgovina mu je glavna djelatnost i Adresa Obrta je u Poslovnom prostoru Trgovine ( ne na adresi vlasnika Obrta - osim ako je poslovni prostor u sastavu obiteljske kuče) - Namjena Prostora mora bi ti - Poslovni prostor.
Ako Obrt odluči, npr. otvoriti Pržionicu kave - mora ima ti adekvatan poslovni prostor, - pržionica kave se vodi kao - Izdvojeni pogon. - u sastavu navedenog Obrta. - svaki od navedenih poslovnih prostora, mora imati - industrijsku struju.,
i mora ispunjava ti - MTU - e.

prije 3 sati , matijal je napisao:

radio bih iz stana

Želje su jedno, a Zakonska mogučnost je drugo.
Da bi Registrirali Obrt, navedeni prostor se mora prenamjeni ti u Poslovni Prostor, to je preskupo,
jer mora te imati Industrijsku Struju.
Djeluje čudno - ali, kod Obrta je tako.
Otiđi te u Ured za Gospodarstvo i zatraži te uvjete za otvaranje Obrta.
Preostaje vam da otvori te Jdoo i ništa od gore navedenog vam neće trebati.,
čak ni suglasnost vlasnika stana.

uređeno: od frenki zg
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , vodovod1 je napisao:

Ovo su djelatnosti za koje ne treba poslovni prostor(znači može stambeni), samo morate priložiti dokaz o pravu raspolaganja:

 Pružanje savjeta o računalnoj opremi (hardwave-u)

Savjetovanje i pribavljanje programske opreme (software-a)

Kolega @vodovod1 dali ima te, neki link vezano uz uz djelatnosti za koje u Obrtu nije potreban poslovni
prostor ? (osobno me zanima) Hvala i poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , vodovod1 je napisao:

Ovo su djelatnosti za koje ne treba poslovni prostor(znači može stambeni), samo morate priložiti dokaz o pravu raspolaganja:

 Pružanje savjeta o računalnoj opremi (hardwave-u)

Savjetovanje i pribavljanje programske opreme (software-a)

Hvala,

ono sto me zanima jos je kako bi to trebalo biti napisano, da li se mora dopustiti registracija sjedista obrta ili se mora dopusiti obavljanje djelatnosti obrta ili mozda nesto trece?

Isto tako, ono sto nisam napomenuo je da je ugovor o najmu sklopljen s mojom majkom, a ja sam samo naveden kao sustanar. Da li su u tom slucaju mozda potrebni jos neki dokumenti ili nesto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija