Jump to content

Sporazumni razvod / imovina


003003

Preporučene objave

Poštovani,

nastojat ću biti kratak - naime iako sam osobno pokrivao 90% svih obiteljskih troskova (racuna, benzina, registracija, putovanja, ...), supruga je uspjela (uz svoju mjesecnu placu od skoro 8 000 kn) nabiti skoro 200 000 kn duga kod raznih banaka i kamatara. Misterij je svima gdje su silni novci otisli.

No - potaknut dogadaijma, zapoceo bi proces sporazumnog razvoda (u braku smo ~10god). Supruga je svjesna (blago receno) propusta, kamatare cemo pokriti njeni roditelji i ja a ostatak ce izdvajati ona sama od svoje place sljedecih X godina (koliko krediti traju).

Takoder, supruga ce preci u najam i voljan sam joj pomoci u smislu najamnine prih nekoliko mjeseci. Dijete (7g) ce zivjeti kod nje, fleksibilni smo oko vidanja djeteta. Dakle, ovo je sporazumno dogovoreno.

Obzirom da, sljedom dogadaja, od prije par dana imam osjecaj da zapravo ne poznam osobu s kojom zivim - i zapravo se pripremam na najcrniji scenarij - nekako bi to ovaj gore "sporazum" stavio na papir, jer koliko razumijem ako sad pokrenemo sporazumni razvod i ona ga potpise, moze se zakonski predomisliti prije nego sud donese konacnu odluku i zapravo ponistiti taj cijeli "usmeni" dogovor. Moze li se sastaviti takav "bracni ugovor" i kakvu on ima vrijednost na sudu?

Dakle, za vrijeme trajanja braka otvorio sam obrt i na tom racunu imam neke novce te darovnim ugovorom od majke dobio nekretninu. Recimo u najgoroj varijanti ako sporazumni razvod propadne - kolika prava supruga ima na ista od toga?

Takoder, prije braka sam od oca dobio novce koje sam za vrijeme braka ulozio u lombardni kredit te kupio nekretninu (stan) koja je u najmu vec par godina. Znaci novac dobiven PRIJE BRAKA od oca sam ulozio u nekretninu (ukoliko banka posjeduje sve transakcije, moze se vidjeti tok novca), za te novce dobio LOMBARDNI KREDIT koji ISKLJUCIVO JA PLACAM (za sve postoji dokaz) - kolika prava ima na tu nekretninu? Kolika prava ima na direktan novac od najma te nekretnine (postoji i za ovo tijek tocno tog novca na odvojenom ziro racunu)?

Ja pretpostavljam, a na Vama je da potrvdite, da nema prava na nekretninu koju sam dobio od majke (niti na novce od najma iste), te da nema prava na nekretninu prakticki kupljenu novcem od oca (kao ni najamninu od te nekretnine) - ali ima pravo na novac na racunu obrta? Jesam li u pravu? Moze li se i to nekako zastititi bracnim ugovorom? Npr. da se ona odrekne svega?

Zapravo zelim razvod jer zelim zastititi sebe i svoje dijete u slucaju da se doticna jos vise zaduzi da ja kao njen bracni drug ne moram snositi odgovornost za njezine gluposti.

Takoder, obzirom da sam ja placano vecinu zivotnih troskova (na mom tekucem postoje potvrde) a ona mozda 10% (i uz to trosila suludu kolicinu novaca na sebe), u najcrnijoj situaciji da se sporazumni razvod pretvori u tuzbu, imam li ja ikakve sanse za protutuzbu obzirom da je ona potrosila godovo 200 000 kn a nitko ne zna na sto?

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , 003003 je napisao:

Poštovani,

nastojat ću biti kratak - naime iako sam osobno pokrivao 90% svih obiteljskih troskova (racuna, benzina, registracija, putovanja, ...), supruga je uspjela (uz svoju mjesecnu placu od skoro 8 000 kn) nabiti skoro 200 000 kn duga kod raznih banaka i kamatara. Misterij je svima gdje su silni novci otisli.

......Obzirom da, sljedom dogadaja, od prije par dana imam osjecaj da zapravo ne poznam osobu s kojom zivim - i zapravo se pripremam na najcrniji scenarij

Kod ovakvih scenarija u ogromnoj većini slučajeva radi se o narkoticima ili kockanju. 

Iz tog razloga trebali biste se zapitati koliko je mudra opcija da supruzi ostavljate primarnu skrb nad djetetom.

 

 

prije 9 sati , 003003 je napisao:

 

No - potaknut dogadaijma, zapoceo bi proces sporazumnog razvoda (u braku smo ~10god). Supruga je svjesna (blago receno) propusta, kamatare cemo pokriti njeni roditelji i ja a ostatak ce izdvajati ona sama od svoje place sljedecih X godina (koliko krediti traju).

Jeste li sigurni da znadete za sve dugove?

Zašto mislite da će ona sada vraćati dugove, ako to nije funkcioniralo dok ste živjeli zajedno?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za odgovor!

 

prije 22 minuta, felixx je napisao:

Iz tog razloga trebali biste se zapitati koliko je mudra opcija da supruzi ostavljate primarnu skrb nad djetetom.

Sumnjam da su narkotici - prije je ovisnost o kupovanju krpica, ali nitko ne moze reci sa sigurnoscu. Iskreno ne mislim da je pametno, ali znam kakav je hrv. zakon da imam JAKO male sanse dobiti skrb pa nema ni smisla pokusavati. U ovih 7 god je bila dobar roditelj, nema razloga ne biti i dalje.

 

prije 30 minuta, felixx je napisao:

Jeste li sigurni da znadete za sve dugove?

Zašto mislite da će ona sada vraćati dugove, ako to nije funkcioniralo dok ste živjeli zajedno?

Ne mislim da znam da sve i ne zanima me hoce li vracati ili ne - stoga i zelim rastavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija