Jump to content

Fizički i verbalni napad na ulici


Gorana C

Preporučene objave

Poštovani,

Molila bih za savjet kako postupiti u slučaju fizičkog i verbalnog napada na ulici. Desila mi se je jako neugodna situacija ispred zgrade u kojoj stanujem prilikom šetnje sa svoja dva psa. Jedan od mojih pasa (oboje na povodcu, psi su manjeg rasta) bio je par koraka dalje od mene, kada je pored nje prošla gospođa. Pas je pogledao u ženu i mahnuo repom na što je žena počela vikati "mrš" i lupila je svom snagom po glavi sa platnenim cekerom koji je nosila u ruci. Napominjem moj pas je bio na povodcu, nije joj sama prišla već je samo pogledala u njenom smjeru. Kada sam na to rekla da zašto to radi i kako se to ponaša, ona je počela meni vikati mrš, da ona ima alergije i počela je pljuvati na mene. Zamolila sam ju da se makne od mene, da njeno ponašanje nije u redu, a ona je nastavila sa uvredama, pljuvanjem i težim vulgarnostima koje me je sram ponoviti. Napominjem kako je pored nas bilo dovoljno mjesta da prođe bez problema, a pas je bio na travi, čak i nije stajala na pločniku osim što je glavom bila okrenuta prema ženi u trenu njenog prilaska nama. Ta osoba je već poznata po takvim napadima i zapravo me je strah ako to ne bude riješeno (u smislu da se ženi pomogne liječenjem) da bi mogla fizički napasti nekoga, u najgorem slučaju neko dijete koje šeta sa psom. Poznajem joj obitelj, ne bih željela stvarati im neugodnosti, ali s druge strane bojim se da se ne dogodi tragedija koju barem treba pokušati spriječiti. 
Unaprijed hvala i ugodan dan.

Gorana 
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje takvu osobu ignorirati i maknuti se od nje jer zvanjem policije samo sebi čete natovariti probleme, a ta osoba bu izjavila da ju je pas napao, strgao stari ceker i htio ugrist tako da se ona samo branila. Pas vam nije imao brnjicu, svjedoka nemate i krvi ste 100%, a ta osoba ispada žrtva. Još možete dobiti kaznu i prekršajnu prijavu. Kad ju vidite maknite se od nje i neće biti problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , ivistipe je napisao:

Najbolje takvu osobu ignorirati i maknuti se od nje jer zvanjem policije samo sebi čete natovariti probleme, a ta osoba bu izjavila da ju je pas napao, strgao stari ceker i htio ugrist tako da se ona samo branila.

Svatko može izjaviti što ga je volja, ali svoje tvrdnje treba i dokazati.

prije 12 sati , ivistipe je napisao:

Pas vam nije imao brnjicu, svjedoka nemate i krvi ste 100%, a ta osoba ispada žrtva.

Ma o čemu pričate, kakva brnjica?! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , ivistipe je napisao:

Najbolje takvu osobu ignorirati i maknuti se od nje jer zvanjem policije samo sebi čete natovariti probleme, a ta osoba bu izjavila da ju je pas napao, strgao stari ceker i htio ugrist tako da se ona samo branila. Pas vam nije imao brnjicu, svjedoka nemate i krvi ste 100%, a ta osoba ispada žrtva. Još možete dobiti kaznu i prekršajnu prijavu. Kad ju vidite maknite se od nje i neće biti problema.

Mali psi ne moraju imati brnjicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 44 minuta, beroduba je napisao:

Mali psi ne moraju imati brnjicu

U ovom smislu ne postoji podjela na male i velike pse. Već brnjicu moraju nositi psi koji su zbog svojih urođenih svojstava i agresivnog instinkta ili izvježbanosti opasni za sigurnost ljudi (Dobermani, Američki strafordski terijeri, Bulterijeri, Pitbul terijeri, Rotwaileri, Doge, Njemački i belgijski ovčari, Japanski borilački psi, Veliki japanski špicevi, Mastifi, Šarplaninci i njihovi križanci).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pas je westie, nije u klasi opasnih. S druge strane postoji niz incidenata koje je ta žena već napravila na ulici i napadala druge ljude, čak i djecu s psima. Zato i jesam u dilemi da li da to prijavim, jer do sada je prolazilo bez fizičkih ozlijeda, ali ako sam ja ovako istraumatizirana već dva dana, kakve tek posljedice može imati neko dijete. Ne da mi se povlačiti po sudu, ali ako se desi da nekoga doista ozlijedi osjećat ću se odgovornom da to nisam pokušala spriječiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 07. 07. 2021. at 8:20, Borbena7 je napisao:

Svatko može izjaviti što ga je volja, ali svoje tvrdnje treba i dokazati.

Ma o čemu pričate, kakva brnjica?! 

Brnjica zato je je pas na javnoj površini.

 

prije 22 sati , beroduba je napisao:

Mali psi ne moraju imati brnjicu

Mali psi su ponekad agresivniji od velikih, ali veliki mogu napravit ozljede opasne po život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija