Jump to content

Vlasnički list


devica

Preporučene objave

Pozz

Nakon smrti djeda 1987, ostavinska komisija odrzana 1995 (sta mi je cudno)kuća i zemljište je podjeljena(dokument imam) 2/4 mome ocu(sestra od oca1 se odrekla u korist mog oca sa pravom doživotnog uživanja),1/4 sestra2 i 1/4 bratu od oca.

No,do 1994 bio je živ još jedan brat od oca koji je i ostao živit u toj kući i navodno nasljedio 1/1 od pokojnog djeda(taj dokument nemamo),no on iznenada umire 1994 

21 godinu nakon iznenadne smrti , dakle 2015 pozvani smo u Gospić na njegovu ostavinsku sto mi je jako čudno nakon toliko godina,nažalost mi se nismo odazvali iz opravdanih razloga,napominjem da je moj otac umro 2010,i na njegovoj ostavinskoj je upisano gore navedeno iz 1995 god. da ima 2/4

E sad, 2015 dobivamo rješenje da je brat od oca koji je imao 1/4 1995 god.vlasnik(vlasnički list)20/24 a moja mama(kao zakonski nasljednik oca) i nas troje djece imamo svaki po 1/4 i to sta imamo je od je od očevog brata umrlog 1994, a ništa od pok.oca

Jako je zamrseno i jako mi smrdi na prevaru,pa ako ima netko za dobar savjet,lijepo bih molio,ako treba još kakva info,ako je imam rado cu podijeliti

Ima li itko da mi malo barem razjasni..?

Kako pobiti vlasnički list i ako je moguće koji je postupak?

Help

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 14. 07. 2021. at 16:37, devica je napisao:

No,do 1994 bio je živ još jedan brat od oca koji je i ostao živit u toj kući i navodno nasljedio 1/1 od pokojnog djeda(taj dokument nemamo),no on iznenada umire 1994 

To je taj što je naslijedio 1/4?

Na 14. 07. 2021. at 16:37, devica je napisao:

No,do 1994 bio je živ još jedan brat od oca koji je i ostao živit u toj kući i navodno nasljedio 1/1 od pokojnog djeda(taj dokument nemamo),no on iznenada umire 1994

Zaboravite sve to pod "navodno".

Na 14. 07. 2021. at 16:37, devica je napisao:

21 godinu nakon iznenadne smrti , dakle 2015 pozvani smo u Gospić na njegovu ostavinsku sto mi je jako čudno nakon toliko godina,nažalost mi se nismo odazvali iz opravdanih razloga

Nije ovdje ništa čudno, naknadno proveden ostavinski postupak. Zašto ste uopće bili pozvani? Kao zakonski nasljednici? On nije imao suprugu i djecu?

Na 14. 07. 2021. at 16:37, devica je napisao:

napominjem da je moj otac umro 2010,i na njegovoj ostavinskoj je upisano gore navedeno iz 1995 god. da ima 2/4

Da li je to provedeno u zemljišnu knjigama?

Na 14. 07. 2021. at 16:37, devica je napisao:

E sad, 2015 dobivamo rješenje da je brat od oca koji je imao 1/4 1995 god.vlasnik(vlasnički list)20/24 a moja mama(kao zakonski nasljednik oca) i nas troje djece imamo svaki po 1/4 i to sta imamo je od je od očevog brata umrlog 1994, a ništa od pok.oca

Rješenje od očevog brata nije bitno, već rješenje iza Vašeg pokojnog oca - što u njemu piše i da li je provedeno kroz zemljišne knjige?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nama je samo čudno ako je moj otac 1995 na ostavinskoj iza svog oca imao 2/4( sestra br.1 se odrekla u korist mog oca sa pravom doživotnog uživanja),,njegov brat 1/4,sestra br.2- 1/4,još je bio jedan brat(umro 1994) na kojem je navodno bilo sve 1/1(nije imao dijece).

Napominjem da su se mijenjali brojevi kč.

Da bi sad na vlasničkom listu u glavnoj knjigi njegov živući brat odjednom imao 20/24 a nas troje dijece i mama po 1/4 i to od pok.strica

Gdje je nestalo vlasništvo mog oca? A i očeve sestre koja je imala 1/4.....sad toga nema nigdje

Sta mogu učiniti.....tužiti? Ili...?

Molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je točno da živući brat ima 20/24 udjela (spominjete da imate vlasnički list), dakle Vi troje djece i majka možete imati svaki 1/24 što bi se uklopilo u 24/24. ( samo moja pretpostavka)

Kako je do toga došlo ako ne znate Vi, tko će. No vjerojatno imate broj čestice pa preko e-izvadak provjerite u gruntovnici (vidi se i povijest)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, baš nas to i zanima...kako je do toga došlo?

Kako je moguće da mi i nasa majka nismo ništa nasljedili od oca u rodnoj kući i pripadajućem zemljištu, nego samo od pok. strica a otac se nije odrekao ničeg za života a po ostavinskoj iz 1995 od mog djeda je imao 2/4(di je to sad nestalo) a ovaj živući stric sad ima 20/24 a tad je imao 1/4

A ova ostavinska iz 2015 iza  pok.strica je 21 god.nakon njegove smrti i nije naknadno pronađena imovina nego rasprava kao da je umro jučer

Zamršeno je i možda je teško ovako objasnit ali ne mislim sjediti skrštenih ruku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, scvrtil6 je napisao:

Ako je točno da živući brat ima 20/24 udjela (spominjete da imate vlasnički list), dakle Vi troje djece i majka možete imati svaki 1/24 što bi se uklopilo u 24/24. ( samo moja pretpostavka)

Kako je do toga došlo ako ne znate Vi, tko će. No vjerojatno imate broj čestice pa preko e-izvadak provjerite u gruntovnici (vidi se i povijest)

Povijest nije vidljiva za razdoblje prije 2010 i za to je potreban odlazak u gruntovnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednom prilikom prije 2,3 god.prilikom svađe između mene i živućeg strica rekao mi je da je njemu pok.brat darovao polovicu, sto nije istina,jer je tad bio živ u to vrijeme i moj otac,a na moje pitanje da mi pokaže darovnicu i dokaz o plaćenom porezu zašutio je

A siguran sam da laže jer je pok.brat umro naprasno,iznenada

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija