Jump to content

Otkaz pod ugovorom na određeno


sivko

Preporučene objave

Do kraja mjeseca imam ugovor o radu na određeno vrijeme a našao sam drugu firmu s boljim uvjetima.U ovoj sam na ugovore (po 1,2i 3 mjeseca) godinu i pol.Pisani raskid ugovora?Piše u ugovoru ako ga ja raskinem otkazni rok je 1 mjesec.Inače radim na 4 sata kao umirovljenik.Tržišna utakmica me ne dira pošto mi je plaća oko 1500 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ovo bi bio otkazni rok i prema Zakonu o radu (čl. 122. st. 7.), ali se sa poslodavcem možete dogovoriti i potpisati sporazum od oslobađanju od ove obveze. I ukoliko imate neiskorištenih dana godišnjeg odmora, tada bi ih trebali iskoristiti za vrijeme trajanja otkaznog roka, odnosno ukoliko ga ne budete morali odrađivati tada imate pravo na isplatu naknade na ime neiskorištenih dana godišnjeg odmora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

A novi ugovor sa krajem rada ne do kraja ovog mjeseca nego do recimo 20-tog ili anex već postojećeg ugovora?

Sivko, nije mi baš najjasniji ovaj upit.

Trenutni ugovor koji imate sklopljen, do kada vrijedi? Jeste li poslodavcu dostavili pisani otkaz ugovora o radu? Imate li preostalih neiskorištenih dana godišnjeg odmora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor mi je produžen od 1.7 do 31.8.Nisam im još napisao otkaz.Mislio sam da mi onako ljudski napišu aneks toga ugovora gdje se mjenja da je vrijeme rada do 20.8. bez da dajem otkaz.U drugoj firmi bi počeo raditi 21.8.Imam 12 dana to za ovu godinu.Muti me to što u ugovoru piše da je otkazni rok 1 mjesec pa ako dam otkaz u pon,utorak onda bi morao raditi još mjesec dana?

Sjedište poslodavca je 50 km udaljeno a ja radim pon-subota ujutro.Može li otkaz mailom?

Najmanje papirologije bi bilo da mi daju anex ugovora sa promijenjenim datumom (20.8) ako tako može.Najbitnije je da ja počnem 21.8 raditi kod drugog poslodavca.

 

Ne znam što bi bilo sa čl.116 (pogotovo sto.3) ako bude izvanredni otkaz a bez otkaznog roka.

Pišem Otkaz ili Zahtjev za prekid radnog odnosa?Ima li nekih špranci negdje?

Ostavit ću im i godišnji samo da odem 20-tog.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Mislio sam da mi onako ljudski napišu aneks toga ugovora gdje se mjenja da je vrijeme rada do 20.8. bez da dajem otkaz.U drugoj firmi bi počeo raditi 21.8.Imam 12 dana to za ovu godinu.Muti me to što u ugovoru piše da je otkazni rok 1 mjesec pa ako dam otkaz u pon,utorak onda bi morao raditi još mjesec dana?

Ovdje se ne bi primjenjivao aneks. Imate opcije, odraditi ugovornu obvezu do 31.8. ili poslodavcu dostaviti otkaz ugovora o radu, te odraditi otkazni rok od 30 dana ili manje (ukoliko poslodavac na to pristane), a za kojega bi trebali koristiti preostale neiskorištene dane godišnjeg odmora ili riskirati i poslodavcu dati otkaz i ne odraditi otkazni rok.

prije 5 sati , sivko je napisao:

Sjedište poslodavca je 50 km udaljeno a ja radim pon-subota ujutro.Može li otkaz mailom?

Vezano za način davanja otkaza, trebali bi provjeriti u internim aktima poslodavca, da li je posebno reguliran način uručenja otkaza. Ukoliko nije, tada može i mailom, ali morate imati dokaz da je poslodavac zaprimio otkaz.

prije 5 sati , sivko je napisao:

Najmanje papirologije bi bilo da mi daju anex ugovora sa promijenjenim datumom (20.8) ako tako može.Najbitnije je da ja počnem 21.8 raditi kod drugog poslodavca.

Najjednostavnije bi bilo da Vi podnesete otkaz ugovora o radu, a potom da poslodavac donese sporazumnu odluku o prestanku radnog odnosa u kojoj navodi da se 20.8. ima smatrati Vaš posljednji radni dan.

prije 5 sati , sivko je napisao:

Ne znam što bi bilo sa čl.116 (pogotovo sto.3) ako bude izvanredni otkaz a bez otkaznog roka.

Poslodavac bi trebao pokrenuti sudski postupka, radi naknade štete. To je u praksi vrlo rijetko, jer je utvrđivanje nastale štete dugotrajan i neisplativ sudski postupak. Jedino je iznimka ukoliko već u ugovoru o radu imate odredbe koje definiraju visinu ove štete.

prije 5 sati , sivko je napisao:

Pišem Otkaz ili Zahtjev za prekid radnog odnosa?Ima li nekih špranci negdje?

Svejedno, a tekst bi trebao biti: "Ja, X.Y, dana XY.XY.2021. godine, podnosim redovni otkaz ugovora o radu br. XY. sklopljenog dana XY.XY.2021."

prije 5 sati , sivko je napisao:

Ostavit ću im i godišnji samo da odem 20-tog.

Problem je što je odricanja od prava na godišnji odmor ništetno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija