Jump to content

Nekretnina prodana na drazbi


mare1006

Preporučene objave

Molim za pomoc ako neko zna. Znaci, trazena je odgoda u ovrsnom postupku na nekretnini vise puta jer je pokrenut drugi postupak radi nistetnosti ugovora. Svaki put sudac je odbio zahtjev kao neosnovan jer da nije dokazana mogucnost nastanka stete. Ali, nije li dovoljno za odgodu da ce, ako nekretna bude prodana, meni nastati steta ako sud u drugom postupku ponisti ugovor jer cu ostat bez nekretnine?!

I jos, sud nije o zadnjem zahtjvu za odgodu odlucio, a svejedno je rjesenjem dosudio nekreninu kupcu. Mogu li se zato zaliti?ili na sto da se zalim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , mare1006 je napisao:

Ali, nije li dovoljno za odgodu da ce, ako nekretna bude prodana, meni nastati steta ako sud u drugom postupku ponisti ugovor jer cu ostat bez nekretnine?!

Ne, to nije dovoljno. Trebate dokazati da bi trpjeli nenadoknadivu ili teško nadoknadivu štetu.

prije 11 sati , mare1006 je napisao:

Mogu li se zato zaliti?ili na sto da se zalim?

Možete se žaliti tek na rješenje s kojim će biti odlučeno o odgodi ili na rješenje o dosudi nekretnine kupcu.

prije 17 minuta, mare1006 je napisao:

Bi li mi ovo dalo mogucnost dodatnog vremena da se izvan suda nagodim s bankom? I ako bi se i uspjeli nagoditi sto se dogada s nekretninom?

Bojim se da je sada već kasno za pregovore, jer više tu nije u pitanju sam banka već i kupac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Možete se žaliti tek na rješenje s kojim će biti odlučeno o odgodi ili na rješenje o dosudi nekretnine kupcu.

Doneseno je rj. o dosud, ali ne i rj kojim je odluceno o odgodi. Zato pitam mogu li se zalit, jer mi je logicnine da je sudac prvo isao odlucivati o odgodi (protiv tog rj pretpostavljam postoji i opcija zalbe) a onda donositi rj o dosudi

upravo sad, mare1006 je napisao:

Doneseno je rj. o dosud, ali ne i rj kojim je odluceno o odgodi. Zato pitam mogu li se zalit, jer mi je logicnine da je sudac prvo isao odlucivati o odgodi (protiv tog rj pretpostavljam postoji i opcija zalbe) a onda donositi rj o dosudi

Ovako je doneseno rj o dosudi, a odgoda visi u zraku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Tako je, jer bi u protivnom stranke u nedogled mogle podnositi prijedloge za odgodu. Očito je procijenio da je o takvom zahtjevu već odlučeno. Jeste se žalili na prvo rješenje o 

prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, to nije dovoljno. Trebate dokazati da bi trpjeli nenadoknadivu ili teško nadoknadivu štetu.

Možete se žaliti tek na rješenje s kojim će biti odlučeno o odgodi ili na rješenje o dosudi nekretnine kupcu.

Bojim se da je sada već kasno za pregovore, jer više tu nije u pitanju sam banka već i kupac.

 

Citao sam od udruge franak da je sud eur.unije objavio presudu c 407/2018 kojom se kaze da zapravo vec to da se vodi postupak radi nistetnosti je i dovoljan razlog za odgodu. Zato pitam.

Ne bi li ako se uspijem nagoditi s bankom banka trebala povuci ovrsni prijedlog i ovrha se obustavlja?

upravo sad, mare1006 je napisao:

Jeste se žalili na prvo rješenje

Da ali je postalo pravomocno. A sto se tice ovog zahtjeva o kojem nije odluceno jos, vidim na e predemru da je dostavljeno ovrhovoditelju.ali, logikom stvari ne moze sud to samo tako zanemariti.ili grijesim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 33 minuta, Borbena7 je napisao:

Žalba mora biti u odnosu na sadržaj tog rješenja, a ovisi što želite postići s tom žalbom. I svakako možete očekivati naplatu sudske pristojbe na žalbu, a koje u ovakvim postupcima s obzirom na vrijednost predmeta spora mogu biti značajnijeg novčanog iznosa.

Znaci ne bih mogao navoditi da je sudac trebao prvo odluciti o odgodi pa onda te kad rj o tome postane pravomocno donijeti rj o dosudi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija