Jump to content

Ugovor o kupnji nekretnine


slucajni_korisnik

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam vise nejasnocu pa me zanima ako mi netko moze razjasniti situaciju da znam sto ciniti.

19.8.2020. smo sklopili predugovor o kupnji kuce te po istome platili 50% vrijednosti kuce. Sve navedeno i ovjereno.

Drugih 50% je dogovoreno do 1.12.2021. 

Problem nastaje jer su vlasnici u Njemackoj i oni dolaze na godisnji sada u 9. mjesecu. 

Ocekuju novce tada/sada koje mi nismo u mogucnosti isplatiti prije 11.mj odnosno do roka.

Kazu da sada dolaze i do nagodinu vise ne. 
Izgleda da smo mi lakomo usli u dogovor jer stavka ima samo za kao da je placeni iznos kapara u slucaju da mi odustanemo, ali nismo naveli sto u slucaju da oni odustanu odnosno da mi imamo novac do roka ali oni ne dodju na prijepis.

Pitanje je zapravo kapare i sto da ucinimo ako smo spremni potpisati ugovor tipa 15.11. a oni kazu da nece dolazit, sto tada?

Za dodatna pitanja sam tu ako sto nije jasno ili je bitno a nisam naveo

Sto ciniti? Hvala!

uređeno: od slucajni_korisnik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Mogu oni očekivati što god žele, ali Vas obvezuje rok do 1.12.2021., a ne njihova očekivanja.

Na koji način je ugovorena isplata preostalog dijela? I kako ste uplatili prvi dio dogovorenog iznos?

ok, ali sto je nama ciniti u tom slucaju?

Nije ugovoren nacin isplate. Pretpostavljali smo da kad novac bude spreman doci ce na potpis ugovora i isplatu ostatka. Prvi dio je isplacen na ruke. Navedeno i ovjereno u predugovoru da je to placeno u smislu kapare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , slucajni_korisnik je napisao:

Ocekuju novce tada/sada koje mi nismo u mogucnosti isplatiti prije 11.mj odnosno do roka.

Pa čl. 2. Predugovora Vas obvezuje na uplatu navedenog iznosa u korist računa Prodavatelja, tako da je posve nebitno gdje će se on tada nalaziti tj. u Njemačkoj ili RH. Jedino je bitno da uplatu izvršite do 1.12.2021. Pripazite da banki ostavite dovoljno vremena da novce doznači na račun Prodavatelja, da se ne bi oko toga sporili. Mada sam mišljenja da je dovoljno da Vi novce uplatite do ovog datuma, a kada će oni biti Prodavatelju raspoloživi, da je to već stvar bankarskog poslovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , slucajni_korisnik je napisao:

ok, ali sto je nama ciniti u tom slucaju?

Nije ugovoren nacin isplate. Pretpostavljali smo da kad novac bude spreman doci ce na potpis ugovora i isplatu ostatka. Prvi dio je isplacen na ruke. Navedeno i ovjereno u predugovoru da je to placeno u smislu kapare.

Zakon o Kapari i dvostrukoj kapari je jasan : Ako kupac odustane od kupnje, gubi kaparu - ako prodavatelj 
odustane od prodaje, dužan je vratiti dvostruki iznos kapare.
Kapara je u pravilu 10% od vrijednosti ugovorene cijene, ako ugovorom nije drugačije uređeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija