Jump to content

Pravo na koristenje zajednickog krova


Awet

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Imam pitanje oko koristenja krova koji je zajednicki. Predstavnik stanara drzi krov zakljucanim i nikome neda izlaz na isti iz razloga sto je novi krov i kao nije namjenjen za koristenje. Zapravo, mislim da je pravi razlog taj sto zivi odmah ispod i ne zeli da mu se ljudi skupljaju nad glavom. Prvo pitanje je da li ima pravo zabraniti svim ostalim stanarima pristup krovu? Sto ako dodje do pozara? Postoji li zakon koji ovo regulira?
Dalje: Moj stan je iznad razine krova i jedini mogu izaci na krov i to kroz prozor. Vani su mali stol i dvije stolice, nekoliko tegla s cvijecem, te se tamo susi roba. I to je sve tik do mojeg prozora i cak niti nije iznad njegovog stana. Meni stalno prijeti tuzbama i policijom i prigovara da ne smijem bas nista drzati na krovu, cak niti izaci kroz prozor. Kaze da ce me tuziti i staviti mi resetke na prozor. Drugo pitanje je ima li mi pravo to zabraniti? Trebam li se zabrinuti ili ignorirati? Postoji li zakon na temelju kojega bi mi stavio resetke na prozore? Volio bih vani i veliki suncobran postaviti, mali podest, lezaljku i veci stol. Da odustanem od toga ili radim po svome? 
Ps: Osobno ne bih imao problem s time da i ostali stanari dolaze i koriste krov.
 
Hvala unaprijed na odgovorima.
uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o ravnom krovu - niste napisali dali taj ravni krov ima ogradu , ako ima, koje je visine ?
Što se tiče - Vlasništva krova - Vi ste vlasnik svog stana i suvlasnik svih ostalih zajedničkih djelova zgrade, u idealnim omjerima.
A, to su - krov - podrum - stubište - lift - ulazni i prolazni hodnici.
Nema vam pravo, ništa stavljati na prozor.
Ako je dio, na koji vi izlazite - poviše susjeda, koji se ne buni, i isti ima ogradu, ne vidim problem.
Problem ravnih krovova je - loša izolacija i od čestog korištenja po ljetnim mjesecima može doči do oštečenja krovne izolacije.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, Awet je napisao:

Moj stan je iznad razine krova i jedini mogu izaci na krov i to kroz prozor

Mogli bi sami sebi stvoriti problem, ako ključ od tog krova bude svima dostupan, pa da Vam svatko dolazi na taj krov, a da ne kažem da je moguće i da Vam netko uđe u stan kroz prozor kroz koji Vi sada izlazite na krov. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, radi se o ravnom krovu i ima ogradu normalne visine, ne znam tocno koliko. 

Znaci ne moram se bojati sudskog progona ako koristim krov kako sam naveo?

Takodjer postoji i drugi krov koji je samo iznad mojeg stana i strojarnice, ali niti taj dio mi neda da koristim, iako postoje stepenice vani.

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Mogli bi sami sebi stvoriti problem, ako ključ od tog krova bude svima dostupan, pa da Vam svatko dolazi na taj krov, a da ne kažem da je moguće i da Vam netko uđe u stan kroz prozor kroz koji Vi sada izlazite na krov. 

Da, na to sam spreman, iako me ne bi smetalo. S vanjske strane svojih prozora je kamera, tako da se ne brinem previse oko toga. A "svoj" dio uvijek mogu ograditi s teglicama s cvijecem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Awet je napisao:

Znaci ne moram se bojati sudskog progona ako koristim krov kako sam naveo?

Pitanje je, da li ovakvom uporabom dolazi do oštećenje krova.

prije 5 minuta, Awet je napisao:

S vanjske strane svojih prozora je kamera, tako da se ne brinem previse oko toga.

Od kamera Vam nema previše koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Pitanje je, da li ovakvom uporabom dolazi do oštećenje krova.

Od kamera Vam nema previše koristi.

Znaci, ako sam dobro shvatio, mogu biti tuzen ukoliko se utvrdi da je doslo do ostecenja krova mojom krivnjom?

I btw, ako predstavnik dodje na krov i uzme i makne/baci moj stol i stolice s terase ima li pravo to napraviti ili ne? Nije to napravio, ali pitam cisto da znam ako do tako necega dodje.

Zasto nema koristi od kamere? Morat cu vise o tome istraziti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Awet je napisao:

Znaci, ako sam dobro shvatio, mogu biti tuzen ukoliko se utvrdi da je doslo do ostecenja krova mojom krivnjom?

Da.

 

prije 5 minuta, Awet je napisao:
prije 6 minuta, Awet je napisao:

I btw, ako predstavnik dodje na krov i uzme i makne/baci moj stol i stolice s terase ima li pravo to napraviti ili ne? Nije to napravio, ali pitam cisto da znam ako do tako necega dodje.

Nema - ali vas može tužiti za oštečenje zajedničke imovine.

 

prije 7 minuta, Awet je napisao:

Zasto nema koristi od kamere? Morat cu vise o tome istraziti.

Loša rezolucija - i zakonsko korištenje snimaka sa nadzorne kamere je zakonom regulirano - tko - kad i u koju svrhu može koristit snimljeni materijal.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija