Jump to content

HRVI uskladivanje mirovine


Mandrak69

Preporučene objave

imam status hrvi i zadnja mirovina prije zadnjega uskladivanja bila mi je 3466,20kn.Nakon uskladivanja od 2,46% isplatili su mi mirovinu od 3500,00kn i rekli da

Mirovine ostvarene prema posebnom propisu koje su nakon usklađivanja postale veće od 3.500,00 kn, prema Zakonu o smanjenju mirovina određenih,odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom  osiguranju (Narodne novine broj 71/2010) smanjene su na 3.500,00 kn.).Moze li mi neko reci sto to znaci i da li ce se u buducnosti mirovina uskladivati ili ce ostati na ovom iznosu.Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Mandrak69 je napisao:

imam status hrvi i zadnja mirovina prije zadnjega uskladivanja bila mi je 3466,20kn.Nakon uskladivanja od 2,46% isplatili su mi mirovinu od 3500,00kn i rekli da

Mirovine ostvarene prema posebnom propisu koje su nakon usklađivanja postale veće od 3.500,00 kn, prema Zakonu o smanjenju mirovina određenih,odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom  osiguranju (Narodne novine broj 71/2010) smanjene su na 3.500,00 kn.).Moze li mi neko reci sto to znaci i da li ce se u buducnosti mirovina uskladivati ili ce ostati na ovom iznosu.Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

 

Jadranka naša draga. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Mandrak69 je napisao:

Moze li mi neko reci sto to znaci i da li ce se u buducnosti mirovina uskladivati ili ce ostati na ovom iznosu.Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

hoće,ali nečeš imati od toga koristi dok ne počneš prelaziti cca 3900

prije 1 sat , malicovjek je napisao:

I tako ce mu kroz par godina mirovina kroz uskladjivanja rasti do iznosa od 3890 kn, i u tom trenutku isplatit ce ti nakon oduzimanja 10% iznos od 3501 kn mirovine

 

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Jadranka naša draga. Hvala

ona je čak manje kriva (zbog tadašnje situacije i pritiska jer su se i plaće smanjivale) od ovih koji neće promjeniti taj zakon o smanjivanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Mandrak69 je napisao:

hvala na odgovorima.sutra cu do mirovinskog u pravnu sluzbu da mi sve objasne.kad doznam javim sto su kazali.posto vec na sadasnjoj indeksaciji mirovina nisu mi povecali mirovinu po postotku 2.46 nego su zaokruzili na 3,500kn.sutra cu biti pametniji:)kad cujem odgovore

Obračunata je mirovina od 2,46 posto ali to se ne vidi još na Vašoj mirovini. Kad dosegne te mirovinu od 3500 + 10% onda će biti " vidljivo" na isplatom listiću. Tako je bilo svima ( i meni). Treba će vremena dok mirovina ne prijeđe 3500 kuna. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mandrak69 je napisao:

hvala na odgovorima.sutra cu do mirovinskog u pravnu sluzbu da mi sve objasne.kad doznam javim sto su kazali.posto vec na sadasnjoj indeksaciji mirovina nisu mi povecali mirovinu po postotku 2.46 nego su zaokruzili na 3,500kn.sutra cu biti pametniji:)kad cujem odgovore

Badava ides u mirovinsko, sve smo ti odgovorili, ali ajde, napisi nam sta su ti pravnici rekli, bojim se da neces cuti nista pametno ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija