Jump to content

Oranica ili građevinsko ?


anonimno

Preporučene objave

Poštovani korisnici legalisa molim odgovor na jedno meni zbunjujuće pitanje ?

 

Ovako, kupio sam zemljište koje se nalazi u urbanističkom planu nadležne općine. Za isto zemljište platio sam porez u kojem rješenju porezne uprave piše da je isto zemljište građevinsko.

 

Zatražio sam i dobio i lokacijsku dozvolu za izgradnju obiteljske kuće.

 

Imam i izvadak iz zemljišne knjige u kojemu:

 

pod " A " piše : " Popisni list " gdje u tablici stoji broj katastarske čestice i veličina iste, te pod oznaka zemljišta piše " ORANICA ",

 

pod " B " piše vlasnički list 1 /1, moja malenkost.

 

pod " C " piše teretni list - tereta nema.

 

To je izvadak iz zemljišne knjige izdan od nadležnog općinskog suda.

 

Isto tako imam i rješenje iz katastra za isto zemljište a u kojemu se isto zemljište također naziva " ORANICA ".

 

E sada, mene zanima, pošto imam još uvijek važeču lokacijsku dozvolu za izgradnju obiteljske kuće na tom zemljištu i pošto bi sada trebao zatražiti građevisku dozvolu za istu, kako se pravno gledajući tumaći moje zemljište : kao " ORANICA " ili kao građevinsko zemljište ??

 

Naime, ako je oranica kako piše u izvadku iz zemljišne knjige i u katastarskom rješenju zašto sam platio porez kao za građevinsko zemljište ?

 

Odnosno ako se to zemljište pravno gleda kao

"ORANICA" kada će se početi gledati kao građevinsko zemljište ( da li nakon što se dobije građevinska dozvola ili se to nekako preimenuje ili ... ? )

 

Na istom zemljištu još uvijek ne postoji nikakva građevina . :-?:-o:-?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao što je za jednu objavu ranije već anpisano: prilikom dobivanja građevinske dozvole, prenamjena ide službenim putem. Vi ćete doma dobiti rješenje o prenamjeni i uplatnicu koja ovisi o vrijednosti po njihovoj procjeni, a možda i veličini nisam sigurna. građevinska i nacrti ne ovise o tome da li se radi o oranici ili bilo kojoj drugoj vrsti. prenamjena će se napraviti, a vi ako ste u građevnoj zoni nemate beda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija