Jump to content

Sanacija terase u stambenoj zgradi


Dule72

Preporučene objave

Poštovani, molim za pomoć.
Živimo u zgradi napravljenoj 2015g. na zadnjem katu zgrade, a stanu pripada terasa koja je ujedno i krov stana ispod.
Pločice na terasi su u jako lošem stanju, nisu popucale, ali ih je velika večina odljepljena i više ne vrše svoju funkciju.
Voda se zadržava ispod pločica i onda još 2 do 3 dana nakon kiše polako izlazi ispod pločica i curi u odvod.
Da li imamo pravo tražiti popravak pločica na račun zgrade s obzirom da je to ujedno i krov stana ispod?
U stanu ispod za sada ne prokišnjava (za sada).
Pričuva koju plaćamo se naplaćuje po bruto površini stana, dakle terasa je uračunata kao stambeni dio, a ne sa koeficijentom.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Obratio sam se direktno upravitelju zgrade i dobio odbijanac.
Rekoše mi da je hidroizolacija krov stana ispod a pločice koje se raspadaju pokrov koji je pod mojom odgovornosti.
Na napomenu da plaćam pričuvu po bruto površini stana rekli su da plaćam upravo za hidroizolaciju.
Da li mogu još nešto pokušati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto bi krov bi u suvlasništvu, a pokrov ne? Naime, ako suvlasnici zgrade međuvlasničkim ugovorom ne urede drukčije, zajedničkim dijelovima i uređajima zgrade smatraju se nosiva konstrukcija zgrade (temelji, nosivi zidovi, stupovi, međukatna konstrukcija, krovna konstrukcija i sl.), pokrov itd. 

Tražite od upravitelja da Vam da na uvid međuvlasnički ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija