Jump to content

Darovni ugovor i čestica na kojoj je sagrađena kuća


pupa30

Preporučene objave

Pozdrav,

Darovnim ugovorom mama mi poklanja stan u prizemlju obiteljske kuće površine 100m2 i tako će i biti navedeno u darovnom ugovoru. Kuća nije etažirana i mama živi na katu. Stoga će pretpostavljam u vlasničkim listu glasiti vlasništvo 1/2.  Kuća je sagrađena na jedinstvenoj čestici površine 1500 m2. Moje pitanje glasi da li to automatski podrazumjeva da mi pripada i pola  pripadajuće okućnice tj. Polovica od kompletne čestice na kojoj je kuća sagrađena ako drugačije nije navedeno?

Pitam ovo iz razloga što postoji mogućnost da mama podnese zahtjev za parcelacijom i sa se od dijela navedene čestice na kojoj nam je kuća formira nova čestica koju bi poklonila trećoj osobi. Da li bi to bez mog dopuštenja bilo moguće?

Unaprijed puno hvala,

Super ste 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Darovni ugovor i čestica na kojoj je sagrađena kuća

Ukoliko steknete pravo vasništva npr na k.č.br. 254/2 u omjeru 1/2, onda se suvlasnici na cijeloj površini katastarskoj čestici u idealnom dijelu. 

prije 22 sati , pupa30 je napisao:

Da li bi to bez mog dopuštenja bilo moguće?

Ne bi bilo moguće provesti parcelaciju ukoliko se jedan od suvlasnika protivi istoj.

Imajte na umu da se darovni ugovor može raskinuti radi grube nezahvalnosti obdarenika.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija