Jump to content

Bolovanje


White Walter

Preporučene objave

Pozdrav svima, molio bih ako netko zna da mi odgovori na pitanje koje glasi, trenutno sam na bolovanju po šifri AO međutim na bolovanju sam zbog PTSP trajne promjene osobnosti. Početkom mjeseca sam bio na komisiji gdje mi je dodijeljena invalidnost od 20 % privremeno na godinu dana a zatim za stalno. Imam li pravo na 100 % plaćeno bolovanje i mogu li i retroaktivno traziti jer sam od mjeseca veljače na b.o. Invalidnost mi pocinje teći sa 1.6.2020.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani WW, što se tiče 100% bolovanja zbog bolesti od rata to vam određuje zdravstvena komisija HZZ. Recimo meni i kolegama nisu priznali čak je kolega predao kada je dobio za HRVI stalno pa mu nisu priznali, a opet pročitao sam da su neke županije priznavale 100% bolovanje. Predajte nemate što izgubiti ako vam priznaju to će vam teći od prvog dana bolovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani WW, što se tiče 100% bolovanja zbog bolesti od rata to vam određuje zdravstvena komisija HZZ. Recimo meni i kolegama nisu priznali čak je kolega predao kada je dobio za HRVI stalno pa mu nisu priznali, a opet pročitao sam da su neke županije priznavale 100% bolovanje. Predajte nemate što izgubiti ako vam priznaju to će vam teći od prvog dana bolovanja.

Ne mogu vjerovati što čitam, osim što je diskriminatorno to je i utuživo, pa jedan je zakon i valjda isti za sve ali očito nije, politika je umiješana u svim porama društva. A lijepo piše na stranicama HZZO ako je bolest u uzročno posljedičnoj vezi sa Domovinskim ratom onda je 100 % plaćeno bolovanje, no dobro piše i na plotu...

Kako god poštovani skywalker007 hvala na odgovoru i svako dobro želim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako mi smo za bolovanje i na prijedlogu imali F43.1 PTSP i da smo zbog toga na bolovanju a oni tvrde da je to nastalo zbog posla koji smo obnašali u policiji, policijska komisija priznaje PTSP od rata, zdravstvena komisija priznaje da je PTSP uzročno-posljedična od rata, Vještaci u ZOSI i ZOSI Zagreb priznaju bolest i PTSP od rata daju HRVI za stalno ali komisija HZZ za bolovanje to ništa ne priznaje. Svakako preostaje jedino tužba jer su me već 2 puta odbili.  

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija