Jump to content

Darovanje dijela neetažirane kuće


čudo

Preporučene objave

Poštovanje

Naslijedio sam kuću kuću i htio bi jednom daroprimatelju darovati prizemlje a drugom kat. Kuća nije etažirana, a bilo bi bolje da je, međutim, tako je kako je. Česticu na kojoj je kuća uspio sam uknjižiti na svoje ime.

Kako u takvoj situaciji posložiti darovni ugovor, (ako je to uopće moguće) da bude sve jasno i pravno tako izvedeno da svaki od daroprimatelja  ima pravnu sigurnost za dobiveno, tj. da jedan drugom na bilo koji način ne bi stvarali posjedovne i vlasničke probleme?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, čudo je napisao:

Poštovanje

Naslijedio sam kuću kuću i htio bi jednom daroprimatelju darovati prizemlje a drugom kat. Kuća nije etažirana, a bilo bi bolje da je, međutim, tako je kako je. Česticu na kojoj je kuća uspio sam uknjižiti na svoje ime.Kako u takvoj situaciji posložiti darovni ugovor, (ako je to uopće moguće) da bude sve jasno i pravno tako izvedeno da svaki od daroprimatelja  ima pravnu sigurnost za dobiveno, tj. da jedan drugom na bilo koji način ne bi stvarali posjedovne i vlasničke probleme?

Bilo bi naj idealnije da Daroprimatelji (kad već dobivaju nešto na poklon ) financiraju Etažiranje Objekta.

U suprotnom : Darovni ugovor gdje :  Darovatelj daruje, a daroprimatelj prihvaća   1/2 kč. br. xxx i prizemlje (odnosno 1. kat ) Obiteljske kuće  na navedenoj čestici. Biti će suvlasnici  1/2 na građevinskoj čestici i na obiteljskoj kući. Pod uvjetom da u Vlasničkom listu piše  da je na navedenoj čestici upisana kuća.

uređeno: od Borbena7
Odgovaranje unutar citiranog upita
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 30. 11. 2021. at 17:28, čudo je napisao:

Kako u takvoj situaciji posložiti darovni ugovor, (ako je to uopće moguće) da bude sve jasno i pravno tako izvedeno da svaki od daroprimatelja  ima pravnu sigurnost za dobiveno, tj. da jedan drugom na bilo koji način ne bi stvarali posjedovne i vlasničke probleme?

Obdarenicima nametnuti obvezu etažiranja  (vidi odredbe čl. 484 Zakona o obveznim odnosima) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija