Jump to content

Založno pravo


manca

Preporučene objave

Poštovani,molim za savjet; da li se Hrvatske vode mogu upisati na nekretninu zbog dugovanja od 3314,78 kn na ime duga za vodnu naknadu,koja je po mom mišljenju u zastari.Prijete mi da ukoliko do kraja mjeseca ne podmirim dug u cjelosti,upisati će založno pravo na jedinu nekretninu koju posjedujemo.Molim Vas za odgovor ; da li oni to mogu učiniti bez Sudske odluke.Ponudila sam im obročnu otplatu koju ne žele prihvatiti.Hvala na odgovoru.Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, manca je napisao:

Mene zanima da li se oni bez Suda mogu mogu založno upisati na jedinoj nekretnini?

Dakle,ne žele mi priznati zastaru,ne žele mi dozvoliti obročnu otplatu duga za koji znam da je u zastari jer ti dugovi zastarijevaju nakon tri godine,ali bi se upisali založno na nekretnini.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, manca je napisao:

Mene zanima da li se oni bez Suda mogu mogu založno upisati na jedinoj nekretnini?

Dakle,ne žele mi priznati zastaru,ne žele mi dozvoliti obročnu otplatu duga za koji znam da je u zastari jer ti dugovi zastarijevaju nakon tri godine,ali bi se upisali založno na nekretnini.

Bez suda se ne mogu upisati.

A niti sa sudom.

 

Sud će ih odbiti jer je iznos premali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija