Jump to content

Policijska obavijest o uručenju pismena


an-arhos

Preporučene objave

Primio sam ( u kastlić ) obavijest od policije o kojoj se od mene zahtijeva da pristupim u službene prostorije postaje poradi preuzimanja pismena. Prijete mi postupanjem sukladno čl. 146. Prekršajnog zakona.

Može li se pismeno dostavljeno na takav način (putem policije) smatrati uručenim ?
Koji je onda datum uručenja ?

Broj pismena je naveden u obavijesti.
Obavijest nema nikakav žig, tek potpis nekog policajca (navodno). Čitava obavijest je isprintana i rukom nadopunjena.
Koliko je to, doista, legalna obavijest ? 

Hoće li pismeno biti uručeno putem oglasne ploče ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

Očito nisam jasno postavio pitanje pa ću dopuniti.
Pismeno neću nikada preuzeti, dakle neće biti mog potpisa.

Postoji li mogućnost da se pismeno smatra uručenim temeljem čl. 146 Prekršajnog zakona ?
Koji je datum uručenja u tom slučaju ?

Oglasnu ploču pratim na dnevnoj bazi i ništa mi ne može promaći.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da uručuju policajci, najvjerojatnije se radi o policijskom (ne sudskom) pismenu. Ako ne bude nikoga na adresi kome bi uručili (mogu članu obitelji, ali i susjedu ili bilo kojoj osobi na adresi, tada je to datum uručenja, bez obzira kad ti to osobno od njih preuzmeš), raspisat će potragu radi uručenja pismena i čekat će da negdje naletiš (u prometu, na granici, kod vađenja osobnih isprava i dr.), pa će ti onda osobno uručiti. Neće oglašavati na oglasnoj ploči.

Ako je slučajno riječ o pismenu suda (koje policija uručuje iznimno), onda će sud oglasiti i na oglasnoj ploči i to se tada smatra uručenim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hello,

Iman pitanje o pravovaljanosti  urucenja obavijesti o pocinjenom prekraaju u kojem se traze podaci o vozacu..vozilo je moje a prekrsaj je napravija mladji sin..nekakav sluzbenik je donija predmetnu obavijest na vrata i samo pita jel ja tu zivim i preda starijem sinu kuvertu koju sin nije potpisa..e sad ja san mogla bit na kubi dva miseca nebitno i mogla san bit u zavadi sa sinom koji je dobija obavjest i nije mi je preda..sta sad..

Oni meni posalju sta ..kaznu da nisan dostavila podatak o tome ko je vozija taj dan a ja recimo nisan ni znala da to triban ucinit jer mi oni sin sa kojin sam kao posvadjana nije ni preda obavijest..a osim toga sin tom sluzbeniku nije ni reka da mi je sin niti je potpisa dostavnicu..

Moga je tako na ulici prolazniku predat obavijest o prekrsaju..

Po meni ovo nije uredna dostava..i ako nista mogla bi dobit bar na vrimenu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško je reći napamet, ali i ovakva dostava može biti uredna (ako nisi zatečen kod kuće više puta može se uručiti i ukućanima, a onaj kojem je uručeno nije dužan potpisati, dostava je svejedno uredna).

Sad, je li uredna možeš provjeriti samo u postaji, a ako dođeš tamo i ispadne da nije bila uredna, odmah će ti uručiti novu osobno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija