Jump to content

Suprugina kcer iz prvog braka i nasljedjivanje


nagual100

Preporučene objave

Bio sam u braku sa suprugom u kojem smo zajedno dobili dijete, supruga i ja imamo po jedno dijete iz prijasnjeg braka.

U medjuvremnu smo se rastali, zajednicko dijete zivi sa majkom i ocuhom (majka se u medjuvremenu preudala) a  njezina starija kcer iz prvog braka je udana i zivi u inozemstvu.

Sa majkom i njezinim novim suprugom sam u odlicnim odnosima.

 

Zanime me slijedece - da li suprugina kcer  iz prvog braka (ja je nikada nisam posvojio) ima pravo na moje nasljedstvo (konkretno nekretnina mojih roditelja koji su jos uvijek zivi)

Ako ja svoje nasljedstvo prepisem na zajednicku kcer, ili napravim oporuku u korist nase zajednicke kceri,  da li suprugina kcer iz prvog braka ima ikakva prava na to nasljedstvo?

Naime, ni moja bivsa supruga ni  ja ne zelimo da njezina kcer iz prvog braka ista dobije zbog svoje manipulativne i prevarantske prirode, sklona je laganju i kradji i zelimo

osigurati svoju zajdnicku kcer (jos je maloljetna).

 

Hvala unaprijed!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 25. 03. 2022. u 18:16, nagual100 je napisao:

da li suprugina kcer  iz prvog braka (ja je nikada nisam posvojio) ima pravo na moje nasljedstvo (konkretno nekretnina mojih roditelja koji su jos uvijek zivi)

Ne

 

Dana 25. 03. 2022. u 18:16, nagual100 je napisao:

Ako ja svoje nasljedstvo prepisem na zajednicku kcer, ili napravim oporuku u korist nase zajednicke kceri,  da li suprugina kcer iz prvog braka ima ikakva prava na to nasljedstvo?

Ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija