Jump to content

Osobna služnost - pravo uporabe


Izzie

Preporučene objave

Pozdrav, neki dan smo vadili izvadak iz zemljišne knjige i vidim da na našem stanu (a očito i na cijeloj zgradi) stoje ove napomene:

pod Vlastovnicom: UKNJIŽBA, PRAVO VLASNIŠTVA, nekretnina u A I (jedan) DRUŠTVENO VLASNIŠTVO

 

te pod teretovnicom: 

8.1 Zaprimljeno 11.04.2019.g. pod brojem Z-19245/2019
UKNJIŽBA, OSOBNA SLUŽNOST – PRAVO UPORABE, Primljeno: 03. studenoga 1992., Z - 12888/92, Rj. Z - 13887/92 Na temelju pravomoćnog rješenja SO Susedgrad - Zagreb Komisije za oduzimanje građev. zemljišta iz posjeda i za davanje tog zemljišta na korištenja broj UP/I-05/3-4407/2-1987 od 23. studenoga 1987., ugovora o međusobnim pravima i obvezama na pripremi
građ. zemljišta od 13. srpnja 1990. potvrđenog po Javnom pravobranilaštvu grada Zagreb pod brojem M-97/90 i potvrde Gradskog zavoda za izgradnju i uređenje Klasa: 944-01/92-01/81 od 18. studenoga 1992. uknjižuje se pravo korištenja zemljišta u A I (jedan) radi izgradnje stambeno - poslovnih objekata u naselju Malešnica - za korist: SIZ STANOVANJA I KOMUNALNIH DJELATNOSTI OPĆINE SUSEDGRAD, ZAGREB, M. LOPEZA 2

Može li mi netko pojasniti što ovo točno znači? Možemo li mi taj stan npr. prodati ukoliko se za to odlučimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 04. 04. 2022. u 15:42, Izzie je napisao:

Može li mi netko pojasniti što ovo točno znači?

Pa upravo ono što i piše, da je zemljište društveno vlasništvo koje je dano na korištenje za izgradnju višestamenih objekata.

Dana 04. 04. 2022. u 15:42, Izzie je napisao:

Možemo li mi taj stan npr. prodati ukoliko se za to odlučimo?

Da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija