Jump to content

Zapuštena imovina bez nasljednika


pravo1995

Preporučene objave

Pozdrav,

 

pokraj moje imovinske čestice nalazi se zapuštena manja imovinska čestica(sveukupno 47m2) koju održavam cca 30 godina(na pola srušeni objekt u Domovinskom ratu od 24m2 - uvidom na stranici katastar.hr).

Spomenuta čestica narušava izgled moje čestice, isto tako prilikom toplijih dana je leglo zmija, štakora itd. 

S obzirom da održavam spomenutu česticu godinama, a nasljednici su umrli i nije pokrenuta ostavinska rasprava, da li ostvarujem pravo na uknjižbu na istu?

Obraćao sam se gradu i gradonačelniku, da bi ruševine očistili iako je u neposrednoj blizini općine, nisu pokazali nikakav interes za saniranjem problema. Jedino što mi je rečeno je da mi treba suglasnost vlasnika da bi se ruševina očistila, no vlasnik je preminuo prije 20 godina.

 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 04. 04. 2022. u 17:33, pravo1995 je napisao:

S obzirom da održavam spomenutu česticu godinama, a nasljednici su umrli i nije pokrenuta ostavinska rasprava, da li ostvarujem pravo na uknjižbu na istu?

Samo tako, ne. Eventualno u postupku koji bi se ticao dosjelosti no tu se treba dokazati barem poštenje tj., da niste znali ili morali znati da vam ne pripada pravo na posjed. 

 

Dana 04. 04. 2022. u 17:33, pravo1995 je napisao:

a nasljednici su umrli i nije pokrenuta ostavinska rasprava,...Obraćao sam se gradu i gradonačelniku, da bi ruševine očistili iako je u neposrednoj blizini općine

Reagirali bi eventualno da se pokrene ostavinski postupak te nekretnina, pošto nema nasljednika, postane ošasna imovina, odnosno imovina ostavitelja koja prelazi na Općinu/Grad. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija